Jump to content

Cel mai dezagreabil model BMW


Guest Pole

Care este cel mai dezagreabil model BMW ?  

1599 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

z3 coupe :) :lol: :) :)

 

Nu mi se pare mai urat decat 3 compact. Dar ma rog, fiecare cu parerea lui.

Mie cea mai urata mi se pare chinezaria aia de o conduci tu cu faruri de zici ca-i chinezeasca si bord de zici ca-i o NOPTIERA de E60!

 

Dar cum spui si tu, fiecare cu parerea lui...

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

alexx , eu nu inteleg de ce te ataci asa de mult cand vine vb de parerea altor useri ....tu poti spune ca e46 este urat sau e60 etc bun bv este parerea ta , daca eu si inca 80% din forum credeam ca seria 3 compact este urat asta este parerea noastra si atat
Link to comment
Share on other sites

alexx , eu nu inteleg de ce te ataci asa de mult cand vine vb de parerea altor useri ....tu poti spune ca e46 este urat sau e60 etc bun bv este parerea ta , daca eu si inca 80% din forum credeam ca seria 3 compact este urat asta este parerea noastra si atat

Nu ma atac, doar ca E60 arata ca dracu; nu cred ca 80% din forum are impresia asta (ca e46 compact e urat) insa cred ca multi care cred asta... au o cultura automobilistica limitata!

 

Din nou, PAREREA MEA.

Link to comment
Share on other sites

dupa parerea ta e60 arata ca dracu altora le place . Nu are nici o legatura cultura automobilistica cu gusturile oamenilor , in cel mai fercit caz poate fi un pretext dar cam atat , sau cei fara cultura auto nu apreciaza compactul care aduce din fata a 1310 "zambetul lui ilescu" si din spate a oltcit , la fel parerea mea
Link to comment
Share on other sites

nu (mai) imi plac aceste discutii in contradictoriu...

Eu sunt posesor de BMW de 4 ani... si sunt la al 3-lea BMW. Inainte de compact am avut E46 sedan, o masina deosebita... motor in 6 cilindrii, harman kardon, trapa, etc. Am vandut-o ca sa iau 325 compact...

De ce am scris tot ce am scris mai sus? Ei bine pentru ca in totata perioada asta, am tot analizat... involuntar parerea oamenilor despre compact, in special a posesorilor de BMW. Daca ii intrebi dar DE CE e urat? In comparatie cu CE E URAT? Vor raspunde... "Pai ia uite sedanul... sau coupe-ul!"

Nimic mai gresit. Exista segmentul de piata HATCHBACK. In 2001 cand a fost lansat E46 compact era la putere Ford Focus (urat cu spume), Golf 3 si 4, Audi A3 modelul vechi - urat cu spume, etc. Pee langa TOATA hatch-urile de la acea vreme BMW compact era... BMW. Era cum e acum E92 pe langa... o Calibra sau un Hyunday Coupe. IN SEGEMENTUL pe care a intrat BMW cu acest compact, masina a fost un succes. Masina nu-si propune sa fie la fel de frumoasa ca elegantul sedan... sau sportivul coupe. Isi propune si reuseste sa fie ceea ce este. UN VERITABIL (hot) hatch!

In DE modelul este FOARTE apreciat... iar pe mobile.de tine la pret undeva intre sedan si coupe. De ce oare...

...de aici spuneam de lipsa de cultura auto!

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

trebuie sa fi un pic sarit sa compari e46 compact cu e92 . Am vazut in poze masina ta arata foarte bine, de motor nu mai zic tot respectul pt treaba asta , dar nu`mi place strict ca model ....daca nu ma insel e46 compact a fost din 2001 pana in 2004 cand a iesit seria 1 si sa fiu sincer STRICT ca aspect as prefera oricand A3 din 2002 -2003 sau focusul modelul din aceeasi ani , nu zic ca sunt masinii mai bune ca nu este asa dar ca Aspect dupa pererea mea sunt peste
Link to comment
Share on other sites

trebuie sa fi un pic sarit sa compari e46 compact cu e92 . Am vazut in poze masina ta arata foarte bine, de motor nu mai zic tot respectul pt treaba asta , dar nu`mi place strict ca model ....daca nu ma insel e46 compact a fost din 2001 pana in 2004 cand a iesit seria 1 si sa fiu sincer STRICT ca aspect as prefera oricand A3 din 2002 -2003 sau focusul modelul din aceeasi ani , nu zic ca sunt masinii mai bune ca nu este asa dar ca Aspect dupa pererea mea sunt peste

Eu cred ca aberezi RAU de tot. Uitate la poze...

 

 

Link to comment
Share on other sites

da imi place mai mult a3`u ca Aspect chiar si golf IV arata mai bine intradevar cu focusul am cam intins coarda dar in rest nu

ok... A3-ul mi se pare in alta era...alta generatie si Golf 4 la fel. Golf 4 este o ragalie acum, nu mai atrage priviri nici la tara, pe cand un e46 compact inca pare actuala... :lol: E46 sedan au TOTI... erau si pe taxi si pe scoala si le vedeam mai des ca Logan (d-aia l-am vandut). Eu sunt mandru ca am o masina mai "ciudata" cu motor putin nesimtit! :)

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

pai foarte bine e d`ajuns daca iti place tie nu trebuie sa aibe un intreg fan club sau sa placa tuturor , unora le place , altii zic ca este un esec la capitolul aspect s.a.m.d fiecare cu parerea lui , multi km fara probleme iti doresc , eu ies ma duc la somn

( ps a3`u postat daca nu ma insel este din 99` fa o paralela intre al tau si modelul 2004 )

Edited by Kocs
Link to comment
Share on other sites

Eu tot nu inteleg de unde a aparut atractia asta pt masini fara spate. Si culmea sunt multi baieti care prefera asemenea chift.....aaaa masini.

Acum 15-20 tin minte ca de masinile fara spate se facea misto si aveam mai mult asiaticii acum sunt la mare moda. Exact cum era cu manelele in devenire(atunci muzica de petrecere) si muzica populara toti radeau si erau ascultate doar pe la tara acum se aud peste tot.

Nu inteleg de ce va atacati cand cineva are o parere fiecare are gustul lui. Eu unul mereu decopar oameni cu pareri din ce in ce mai ciudate. Uite Alexxx a dat un e46 frumos ca sa ia un compact. Tot asa mai curand pole a dat M6 pe o masinuta care ar vrea sa fie porsche dar este doar o chestie de peste 2 tone. Sincer asemenea schimburi in viziunea mea par imposibile si sunt clar o involutie. Dar fiecare are gusturile lui asa ca nu are rost sa ne certam pt asta. Sunt comvins ca o sa mai apara si alte cazuri. Sunt oameni cu diverse gusturi din cauza asta exista si atatea modele de masini sa avem de unde alege.

Alexxx cu pozele alea parca mi-ai intarit si mai tare parerea despre masini fara spate. Foarte nasoale toate din punctul meu de vedere. Singura masina fara spate acceptabila pt mine a fost mereu golf-ul (indiferent de generatie) dar nici din asta nu cred ca o sa am vreodata. Mainile fara spate, compacte, break parca nu sunt terminate. Mereu am senzatia ca lipseste jumate din masina.

x3 pe zi ce trece cred ca e cel mai urat dar dupa el urmeaza toate modelele astea fara spate (3compact, touringuri, seria 1) si normal mustaciosul de e60 dar am tot repetat e cel mai urat seria 5 de pana acum. Dar asta e numai parerea mea si nu se merita sa va certati.

Link to comment
Share on other sites

daca citeai cu atentie Pole zice SUV -ul ramane masina de familie si oricum mai ia un 911 sau gt2.

Mie nu imi place nici un SUV personal, din punctul meu de vedere sunt niste utilitare ca van-uri. Pot arata mai bine sau mai rau, pot fi placute la condus si poate ca sunt si practice, dar in nici un caz nu ma da pe spate vreunul din punct de vedere al design-ului

Nu cred ca o sa ma vada cineva vreodata oprit langa un SUV cu gura cascata de admiratie.

Link to comment
Share on other sites

toatã lumea zice de x3 cã nu e nici cal nici mãgar, ºi totuºi e o maºinã mult mai aproape de off-road decât x6 care... chiar nu e nici cal nici mãgar. e doar o prelungire a pu*ii... pt ãia care nu se mulÞumesc cu prelungirea oferitã de x5.

:)) tinand cont catraim unde traim chiar e o prelungire a PXlii

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.