Jump to content

Cel mai dezagreabil model BMW


Guest Pole

Care este cel mai dezagreabil model BMW ?  

1599 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Am votat seria 3, E90. Are linii mult prea linistite fata de ce a vrut sa fie pana acum seria 3.

 

Ma uitam si la noul Serie 5 GT si am descoperit o asemanare izbitoare cu E46 compact, doar ca este in 5 usi si pentru cele 2 usi in plus au trebuit sa faca linia plafonului mai lunga, implicit mai lina. deci este un Serie 3 compact reinviat.

 

Este adevarat ca E46 compact este un model oribil, pare ca au iesit cu E46 coupe la test drive, inainte de lansare, si au uitat sa-i dea jos panza ce-l acoperea pe durata testului.

 

Cineva a comparat mai sus Compact-ul cu Golf, Focus, Astra, dar consider ca este mai potrivit sa-l comparam cu sportcoupe-ul de la Mercedes, sunt ambele din clasa premium...nu?

 

Ah, ca sa nu se supere posesorii de compact pe mine:

 

Pana acum 2 ani aveam un Golf 4 in 2 usi, masina care mi-a placut la nebunie, era o jucarie si puteam sa fac ce vreau cu ea pe strada.

 

Asta pana intr-o seara, cand in rond la statuia Aviatorilor era un E46 compact negru cu numere de corp diplomatic, doar cu pozitiile aprinse. M-am indragostit pe loc de masina si drept urmare dupa 2 luni mi-am cumparat unul (aceeeasi putere, culoare cu golful meu). Nu m-a interesat ca este BMW, sau altceva, dar mi-a placut modelul, ce mi se parea oribil pana in momentul ala si inca imi place foarte mult. Raspunde tuturor cerintelor mele din acest moment.

 

Pe viitor, nu mi-as mai cumpara un BMW in Romania.

Edited by B46ROS
Link to comment
Share on other sites

Si o ragalie de E36 cu o jena de motor de 2.000 cmc care face suta in 10 secunde e un BMW adevarat?

@B46ROS

Rationamentul tau este fundamental gresit, superficial si oarecum la fel de stupid cum ai compara mere cu pere

"Cineva a comparat mai sus Compact-ul cu Golf, Focus, Astra, dar consider ca este mai potrivit sa-l comparam cu sportcoupe-ul de la Mercedes, sunt ambele din clasa premium...nu?"

PAI CUM DRACU SA-L COMPARAM CU MERCEDES SPRT COUPE? Hai sa-l comparam cu Mercedes HATCHBACK (COMPACT)

 

 

ACUM cum e? :)

Edited by Alexxx
Link to comment
Share on other sites

Si o ragalie de E36 cu o jena de motor de 2.000 cmc care face suta in 10 secunde e un BMW adevarat?

@B46ROS

Rationamentul tau este fundamental gresit, superficial si oarecum la fel de stupid cum ai compara mere cu pere

"Cineva a comparat mai sus Compact-ul cu Golf, Focus, Astra, dar consider ca este mai potrivit sa-l comparam cu sportcoupe-ul de la Mercedes, sunt ambele din clasa premium...nu?"

PAI CUM DRACU SA-L COMPARAM CU MERCEDES SPRT COUPE? Hai sa-l comparam cu Mercedes HATCHBACK (COMPACT)

 

 

ACUM cum e? :)

Da tu in cat timp vrei sa ajunga un bmw la suta?

Link to comment
Share on other sites

3 compact e f urat , neterminat si nu are nici o treaba cu un bmw adevarat .... cred ca numai o femeie il poate gasi cat de cat atragator...

 

Respectabile Domn, afirmatia dumneavostra este cel putin grosolana si da dovada de proastra crestere.

 

Cu siguranta este parerea dumneavostra, proprie si personala, ca Serie 3 compact este foarte urat, parere pe care o respect, pentru ca aveti dreptul la exprimare si opinii proprii, dar nu puteti sa continuati afirmatia ca este o masina pentru segementul feminin si ca nu este un BMW adevarat.

 

NU cred ca cei de la BMW cand au lansat vreun model, au specificat ca modelul x este pentru masculi feroce, modelul y este pentru baieti asa si asa, sau modelul z pentru femei.

Am observat dealungul timpului, ca toate modelele de la BMW sunt achizitionate de toate categoriile de oameni: femei, barbati, oameni inteligenti, sau mai putin inteligenti.

 

Asta ce inseamna, ca barbatii nu trebuie sa cumpere Smart, Mini, Beetle sau serie 1? Probabil este o rusine pentru mercedes ca au conceput modelul Smart...

 

Fiecare model de masina este adresat unui segment de piata, adica fiecare model satisface dotintele unui anumit tip de cumparator, iar Compactul a vrut sa ofere confortul serie 3 intr-o masina mai mica (mai scurta), mai potrivita de oras, dar care nu te dezamageste nici in afara orasului, si care are si un volum al portbagajului foarte mare.

De aici concluzionam ca toate modelele au plusuri si minusuri, si fiecare apreciaza +-urile masinii lui, ca de aia a cumparat-o.

 

Ce inseamna un BMW adevarat? sa curga testosteron si lichid seminal din el?

 

Este foarte usor sa iesi la rampa cu afirmatii negandite si jignitoare la adresa unui tip de proprietari BMW, care pareciaza si altceva la marca asta. Sunt sigur ca despre fiecare model BMW sunt multe lucruri rautacioase de spus, dar intr-o comunitate civilizata, de oameni, capabili sa rationeze, asa ceva nu se face!

 

Inac odata, poti sa spui ca este urat si sa spui de ce consideri asta, dar nu ca este o rusine pentru BMW!

Link to comment
Share on other sites

Exact barbatii nu trebuie sa cumpere Smart, Mini sau seria 1 si normal ca nici seria 3 compact. Pt Mercedes nu e o rusine ca a conceput smart ca ei scot profit. E rusine sa-ti cumperi smart ca masina de zi cu zi. Smartul e rusine sa-l ai indiferent ca esti barbat sau femeie. Asta e parerea mea. Sper sa nu se supere nimeni. :)

Seria 3 compact e o masina de nisa nu sunt multi care sa o aprecieze. Pt cei care plac acest model e OK fiecare cu gustul lui.

Rusine pt BMW nu este ca l-au produs. E acelasi lucru ca pt Smart. Ei scot bani pt ca exista multi oameni cu gusturi diferite. Problema este ca nu e un model de top, un adevarat BMW. BMW adevarat inseamna sa fie o masina adevarata si intreaga nu doar juma' de masina.

Nu intele de ce unele afirmatii de aici sunt jignitoare la adresa posesorilor de compact. Asta e sunt oameni care nu apreciaza modelul. Asa daca nu suport masinile frantuzesti asta inseamna ca-i jignesc pe proprietari. Eu nu prea cred. Am prieteni care au masini frantuzesti stiu pe cineva care are si bmw compact si le-am spus in fata ca nu-mi plac masinile. Asa si ei zic despre BMW e39 si e 92 ca sunt urate si eu nu ma enervez. Fiecare cu gustul lui.

Nu are rost sa ne certam.

Link to comment
Share on other sites

am votat seria 7 noua ,ca 5GT nu era la vot :) cam uratele masinile astea la exterior :)

x6 si x5 ul nou imi plac foarte mult am inteles ca x6 e cel mai bun suv, sac ..mac ce o fi la manevrabilitate la ora actuala conform celor de la fifth gear

deasemenea compactul e46 ar fi fost bine sa nu-l vad niciodata :) deasemenea nici 5 ru vechi nu imi place :)

in legatura cu nr1 in top x3-u ce pot sa zic are tata unu la cate probleme o avut cu el saracu am mers si eu cu el e ok dar mi se pare mai potrivit pt o femeie :D nici designul nu este pe placul meu nu stiu cum arata cu facelift dar cel vechi e un :D in rest is multumit de bavarezi :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ma nu sariti asa eu am zis aia cu smartul si celelalte masini mai in gluma. Ideea e ca sunt oameni ca nu o sa cumpere o asemenea masina niciodata.

Daca cineva apreciaza acele modele e liber sa-si cumpere. Eu vroiam sa evidentiez ca pt mine sunt uratele. Si nici ca pret nu se justifica. Adica eu n-as da mai mult de 8000euro pe o masina fara spate sau cu dimensiuni reduse. Parca cumperi juma' de masina si tot astepti sa vina si restul masinii.

Orice model ar fi nu e o rusine sa-l ai. Principal e sa-i placa posesorului sau sa-i fie util. Ce spun ceilalti nu conteaza cel putin eu asa zic.

Link to comment
Share on other sites

Mie personal, fara sa te superi, mi se pare ca ai o gandire limitata!

Se vede clar aici:

Exact barbatii nu trebuie sa cumpere Smart, Mini sau seria 1 si normal ca nici seria 3 compact

aici

BMW adevarat inseamna sa fie o masina adevarata si intreaga nu doar juma' de masina.

si aici

eu n-as da mai mult de 8000euro pe o masina fara spate sau cu dimensiuni reduse. Parca cumperi juma' de masina si tot astepti sa vina si restul masinii.

 

In plus, ti-a pus un coleg o intrebare: CE MASINA CONDUCI?? Ti-e rusine sa spui?

Link to comment
Share on other sites

OK posibil sa am gandirea limitata cand vine vorba de masini da asta e parerea mea. Aia cu barbatii nu trebuie sa cumpere smart.... am zis e mai mult gluma. In rest mentin toate afirmatiile facute. MASINA FARA SPATE=Juma' de masina. Aparat foto SLR fara grip=juma' de aparat.

De masina am si uitat da parca am mai zis aici pe forum. Nu mi-e rusine de nimic.Din primavara de cand am dat e46-ele am un astra clasic de la un var care a ramas la mine ca asta e plecat din tara. Tot nu gasesc bmw-ul ideal. Cautam e90 325i da tot nu gasesc cum vreau eu si sa fie pana in 15000eur. Asa ca am spus pana la urma iau un e39 ca vreau de multa vreme tot un 2.5. Numai ca nu am mai avut timp sa caut masini.

Si daca aveam smart recunosteam. E drept ca mai bine mergeam cu tramvaiul decat cu smart. N-am treaba cu ce zic altii. Principal e sa-mi placa mie. Nu zic ca astra clasic e pe gustul meu da pt moment asta e conjunctura. Tot e mai bine decat sa puta unu langa mine in tramvai.

Si uite alt fix al meu cu e90 sa fie sub 15000 pt ca nu dau mai mult de atat pe o masina second aflata inca in productie.

 

P.S. Era sa uita astra clasic da cu spate nu model din ala care seamana cu compactul. :)

Edited by nightman
Link to comment
Share on other sites

Va salut baieti!

Personal, nu cred ca putem vorbi despre "cel mai dezagreabil model BMW". Fiecare model se adreseaza unei anumite categorii de cumparator, functie de multe variabile: sociale, culturale, economic, varsta, areal geografic etc.. Nu disec mai mult de atat.

 

Pt. Nigtman> probabil ca esti genul de consumator care-si doreste de la masina lui sa fie puternica, sa aiba un brand respectabil, fiabila(nu-i cazul la BMW), sigura... dar si PRACTICA=3 volume, existenta portbagajului. Oricum romanul e genul care prefera autoturismul in 3 volume, sa poti baga o juma' de porc, un sac de cartofi... Afara se cauta modele scurte - mai usor de parcat, de manevrat, dar sa nu uitam ca ei detin 2-3 masini pe familie.

> fii mai temperat in aprecieri, nu improsca aiurea cu noroi.

Pt. B46ROS si Alexxx: sunt multi copii teribilisti pe aici pe forum si n-are sens sa va bateti capul cu idiote..../ pardon, cu opiniile lor.

Succesuri.

PS: Voi ati observat cat de multe covrigarii au aparut in tarisoara noastra. Semn clar de bunastare.

Link to comment
Share on other sites

Pt domnul edison: Pai sincer cred ca dumneavoastra cam aruncati cu noroi respectabile domn. Poate tu esti copil teribilist cu idei... cum spui tu.Eu doar mi-am spus parerea. Ca majoritatea romanilor poate ca dumneta esti. Opiniile sunt libere din cate stiu eu.

Daca cautai ce am mai spus eu aici pe forum vedeai ce idei am. Nu ma intereseaza brandul respectabil pur si simplu de mic am apreciat BMW-ul.

Masina sigura si practica poate vrei tu pe mine nu ma intereseaza. Asa sigura e volvo dar pt mine sunt urate rau si par oricum mai pt familisti ceea ce la mine nu e cazul si nici nu cred ca o sa fie. Aia cu existenta portbagajului iar nu se pune la mine ca eu daca aveam bani si mai ales cu ce sa o intretin dupa cu siguranta luam un supercar cu motorul pe spate. De carat saci cu cartofi si juma' de porc poate vrei sa cari tu dar eu nu bag in masina mai mult de cateva plase cu diverse cumparaturi sau bagaje cand plec undeva. Asta indiferent ce masina am. Nici macar nu am de unde sa car saci cu cartofi sau porci ca nu mai am nici o ruda pe la tara. Daca vreau sa car ceva exista firme specializate. Nu o sa ma vezi pe mine cu frigiderul in portbagaj niciodata. Nu suport sa vad asa ceva. Masini scurte stiu ca se cauta da asta nu inseamna ca si eu trebe' sa fac la fel ca majoritatea. Lasa sa nu fie fiabil bmw-ul da sa-mi placa mie.

Pt mine la o masina designul conteaza in primul rand adica mai precis sa-mi placa mie nu ce zic altii. Dupa care e important si motorul. Prefer sa fie peste 2l da nici galeata ca la americani adica pana in 3.5-4l. D'asta prefer Porsche performanta mare cu o capacitate relativ mica fata de altii.

Scuze ca te simti ofensat dar parerile si gusturile sunt diferite si daca nu intelegi chestia asta cred ca tu ai o gandire mai limitata. Daca citeai mai bine ai fi vazut ca am spus cum ma contrazic cu multi prieteni in pareri dar asta nu inseamna ca ne atacam sau ne certam aiurea. Daca ne spunem parerea nu inseamna ca nu ne apreciem si ne insultam. Daca vrea careva sa continuam contradictia asta poate sa o faca dar eu nu mai stau sa dau explicatii aici. Am incheiat subiectul. Nu stau eu sa ma cert cu unul si altul pe forumuri. Ideea de forum a fost initial pt a comunica si a afla diverse lucruri utile din anumite domenii dar din pacate forumurile mai ales cele din Romania au ajuns sa fie un loc special pt scandal.

Scuze daca am deranjat pe cineva dar eu o sa-mi spun mereu parerile.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.