Jump to content

Intretinere tapiterie piele


zixx

Recommended Posts

polisul se poate face si manual <_<

si de curiozitate chiar am intrat pe forumul de mai sus desi e cam necunoscut,intra dc vrei un forum mare pe www.detailingclub.co.uk s uite ce am gasit:textul asta fiind preluat de pe forumul tau apropo,

"Will always have a place in my detailing collection. A very good product. If you are in a pinch with a scratch, I recommend this. It has saved my rear a few times.

I give this product a 9 out of 10" si asa scrie la multe;oricum parerea asta nu e una corecta pt ca e subiectiva,nu reflecta realitatea fiind vorba de o singura parere! ai impotriva milionae de consumatori altfel nu ar fi randul cel mai bine vandut in toata america,unde calitatea conteaza din cauza concurentei acerbe!

p.s.spune-ne ce produs ai folosit si nu ai fost multumit ca ma faci curios:)

Edited by grozadan
Link to comment
Share on other sites

'diferite' ai zis foarte bine...eu unul nu as da bani pe asa ceva din diferite motive

Legat de site-uri :) uita-te pe detailedimage.com si pe forum si citeste putin sa vezi ce spun oameni care traiesc din detailing despre renumita marca :bashwall:

Numai bine dar se pare ca si tu esti la fel ca cei care cred ca polishul se poate face si manual <_<

 

Sunt produse de calitate, ori nu eşti informat ori ai alte produse de vânzare sau ai vreo firmă de detailing.

 

Ce ne recomanzi ĂŽn schimb? Produse din Carrefour şi Metro?

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

'diferite' ai zis foarte bine...eu unul nu as da bani pe asa ceva din diferite motive

Legat de site-uri :bashwall: uita-te pe detailedimage.com si pe forum si citeste putin sa vezi ce spun oameni care traiesc din detailing despre renumita marca :blink:

Numai bine dar se pare ca si tu esti la fel ca cei care cred ca polishul se poate face si manual <_<

 

Sunt produse de calitate, ori nu eºti informat ori ai alte produse de vânzare sau ai vreo firmã de detailing.

 

Ce ne recomanzi ĂŽn schimb? Produse din Carrefour Âşi Metro?

 

Sunt un entuziast care a facut cateva masini si a cheltuit destui bani pe produse ca sa-si dea seama din experienta fiecarui produs care este sau care nu este bun, nu doar din auzite...daca vrei recomandari iti pot spune doar menzerna/flex/poorboy's/chemical guys/mothers/swisswax

Cum am mai spus: poti sa folosesti meg's atat timp cat pe tine te multumeste calitatea

 

polisul se poate face si manual :)

si de curiozitate chiar am intrat pe forumul de mai sus desi e cam necunoscut,intra dc vrei un forum mare pe www.detailingclub.co.uk s uite ce am gasit:textul asta fiind preluat de pe forumul tau apropo,

"Will always have a place in my detailing collection. A very good product. If you are in a pinch with a scratch, I recommend this. It has saved my rear a few times.

I give this product a 9 out of 10" si asa scrie la multe;oricum parerea asta nu e una corecta pt ca e subiectiva,nu reflecta realitatea fiind vorba de o singura parere! ai impotriva milionae de consumatori altfel nu ar fi randul cel mai bine vandut in toata america,unde calitatea conteaza din cauza concurentei acerbe!

p.s.spune-ne ce produs ai folosit si nu ai fost multumit ca ma faci curios:)

 

Chiar as vrea sa-ti vad constitutia sa vad cam cum freci cu 1500-3000rpm ca sa obtii si tu ceva...nu doar sa umpli zgarieturile cu produs siliconic ca dupa o spalare sa revina la stadiul initial daca nu mai rau...

Legat de forum nu este al meu ca nu mi l-am facut eu dar este evident cum esti atacat in orgoliu...doar vinzi produsele alea nu? :unsure:

Milioane de consumatori sunt si la OTV asa ca nimic relevant. Am spus doar ca sunt produse mai bune calitativ la preturi comparabile dar fiecare are un alt standard indiferent de ce este vorba iar orice detailer prof

Produse am folosit cateva si le clasific ca orice alt produs de duzina in materie de eficienta si durabilitate

Link to comment
Share on other sites

Ca sĂŁ scurtĂŁm discuĂžia...

 

Vinzi vreun produs sau te ocupi cu detailing?

 

Nu. Detailing doar masinile mele si prieteni

nu vand doar meguiars..vand si unele din cele sus mentionate de tine,deci nu cred ca asta ar fi o problema;si totusi nu mi-ai raspuns la intrebare..e foarte usor sa critici fara macar sa fi incercat;poate nu l-ai aplicat corect,de aceea de exemplu gama profesional nici nu e asa accesibila,pt ca o pot folosi unii prost si sa zica dupa uite dls ce mi-am facut la masina;faptul ca vi si ataci si mai dai si reply-uri doar cu semne(care sunt si impotriva regulamentului apropo) nu ma face sa-i iau in serios spusele.Ca sa te completez ai dreptate niciodata nu o sa obtii acelasi rezultat manual ca si cu o masina,dar asta nu inseamna ca nu e posibil..vezi scratch x sau mai sunt si altele

Edited by grozadan
Link to comment
Share on other sites

polisul se poate face si manual <_<

si de curiozitate chiar am intrat pe forumul de mai sus desi e cam necunoscut,intra dc vrei un forum mare pe www.detailingclub.co.uk s uite ce am gasit:textul asta fiind preluat de pe forumul tau apropo,

"Will always have a place in my detailing collection. A very good product. If you are in a pinch with a scratch, I recommend this. It has saved my rear a few times.

I give this product a 9 out of 10" si asa scrie la multe;oricum parerea asta nu e una corecta pt ca e subiectiva,nu reflecta realitatea fiind vorba de o singura parere! ai impotriva milionae de consumatori altfel nu ar fi randul cel mai bine vandut in toata america,unde calitatea conteaza din cauza concurentei acerbe!

p.s.spune-ne ce produs ai folosit si nu ai fost multumit ca ma faci curios:)

 

Mr. Polish Manual tare as vrea sa stiu cum repari tu astea manual

:)

post-10325-1235572829_thumb.jpg

post-10325-1235572839_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
pt masina mea folosesc produsele de la bmw ...... sunt ok - chiar imi plac, sa zic ca ma satisfac 8 din 10 .... ma asteptam sa curete un pic mai repede si nu sa frec cu buretele ala ...... oricum tapiteria mea ( cream-beige ) este foarte curata - rar apare cate "alterare a culorii" pe care o inlatur imediat cu un servetel umed <_<
Link to comment
Share on other sites

daca sunt folosite conform indicatiilor, rezultatele sunt ca in poze. iar ca durata, este in functie de cat de curata stie proprietarul sa isi tina masina. leatherique rej oil se foloseste de 2-4 ori pe an, iar prestine clean se poate folosi de fiecare data cand speli masina sau cand ai chef sa stergi pielea.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.