Jump to content

Salutare la toata lumea!


Mihnea_Ionascu

Recommended Posts

Stimati forumisti,

 

Sper sa fiu bine venit aici si am onoarea sa va anunt ca pe 23 martie 2006 am achizitionat un BMW 730 din 1992. Sint super mega ultra multumit de masina. Acum normal o sa inceapa intrebarile despre una alta legate de masina.

Alte detalii: consum urban :15% (testat de enshpe mii de ori), iar afara merg pe 10%. M-am convins in sfarsit ca acele consumuri declarate de 30 % sunt fabulatii. Oricum si stilul meu de condus este un pic de pensionar (in oras).

 

Ce s-o mai invart: nu se compara cu nimic din ce am avut si am condus pana acum. Confort, aspect, prestanta, reprize de acceleratie care de mult ori m-au facut sa ma simt mai bine ca la fomei. :)

 

Am pus si niste poze sa ma laud si eu cu ADULT TOY-ul meu!! :blink:

 

P.S.: Nu fac reclama mascata, dar acolo lucrez!!

post-1479-1144481582.jpg

post-1479-1144481730_thumb.jpg

post-1479-1144481867_thumb.jpg

post-1479-1144482122_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

Multam pentru primire. Cate despre toba si GPL, in viitorul apropiat tre sa comand o evacuare la Borla si mizeria aia de GPL vreau sa il demontez si sa il vand.

 

Si as dori si ceva documentatie despre masina, cam orice pica.

 

Oricum, mai e cate ceva de facut la ea si promit sa ma ocup in viitorul apropiat. Pretul de achizitie: 5.000 de iepuroi.

 

 

Inca o data, multam mult pentru primire si va doresc bafta la toti.

Mihnea

Link to comment
Share on other sites

Salutare,

 

Multam pentru primire. Cate despre toba si GPL, in viitorul apropiat tre sa comand o evacuare la Borla si mizeria aia de GPL vreau sa il demontez si sa il vand.

 

Si as dori si ceva documentatie despre masina, cam orice pica.

 

Oricum, mai e cate ceva de facut la ea si promit sa ma ocup in viitorul apropiat. Pretul de achizitie: 5.000 de iepuroi.

Inca o data, multam mult pentru primire si va doresc bafta la toti.

Mihnea

79415[/snapback]

sa o stapanesti sanatos!personal,fara suparare,mi se pare cam cazatura.insa sper sa o faci sa arate mai bine.bafta!

Link to comment
Share on other sites

Hai ca nu e cazatura chiar deloc. Pana la urma are 14 ani si ea, nu are cum sa sclipeasca toata si vopseaua sa fie impecabila. Doar a spus si omul a mai are ceva de lucru pe la ea. Portbagajul ala trebuie facut urgent, si rugina de la stop. Eu i-as scoate si folia de pe geamuri, as incerca sa o fac ceea ce vrea sa fie, o "batrana doamna", si nu altceva. Si evident o evacuare civilizata precum au zis si altii. Cu GPL-ul, e o porcarie, l-as masca cumva, dar nu l-as da la gunoi - s-ar putea sa-ti fie util la revanzare. Asta daca nu planuiesti s-o tii o viata!
Link to comment
Share on other sites

Hai ca nu e cazatura chiar deloc. Pana la urma are 14 ani si ea, nu are cum sa sclipeasca toata si vopseaua sa fie impecabila. Doar a spus si omul a mai are ceva de lucru pe la ea. Portbagajul ala trebuie facut urgent, si rugina de la stop. Eu i-as scoate si folia de pe geamuri, as incerca sa o fac ceea ce vrea sa fie, o "batrana doamna", si nu altceva. Si evident o evacuare civilizata precum au zis si altii. Cu GPL-ul, e o porcarie, l-as masca cumva, dar nu l-as da la gunoi - s-ar putea sa-ti fie util la revanzare. Asta daca nu planuiesti s-o tii o viata!

80947[/snapback]

 

Hehe, merci! Problema e ca masina este proaspat vopsita, dar tre sa ii iau ochii in furculita vopsitorului pentru ce a facut. Geamurile sunt ionizate, asa ca sorry. Cat despre GPL, oricum e o mare mizerie, nu am de gand sa o vand. La cat am bagat in partea tehnica pana acum, ma mai tine 10 ani. Fara sa jignesc pe nima, da' frate cine vrea sa se dea cu sheptaru' pe consum de HDI inseamna ca nu stie ce are in batatura. Sincer nu cred ca mai conteaza la revanzare. Cine vrea sa aiba serie sapte si nu mere pe benzen, e pacat de masina.

Link to comment
Share on other sites

Salut

Ai perfecta dreptate, am vrut si eu cind am luat-o sa fac prostia sa pun gaz. E cea mai mare porcarie, parerea mea. Am vazut masini venite din Olanda cu GPL pe ele dar erau puse din fabrica si mergeau super, dar ca sa faci modificari pe la noi si sa pui cine stie ce kit GPL nu e sfaraiala. Benzina e sfinta.

Ar fi bine sa dai un polish profesional pe ia poate iese si stai linistit.

Ai grija la motorul asta se regleaza culbutori la fiecare 15mi km altfel se duce axa cu came. Ia legatura cu mine pe PM si ati dau eu documentatie pentru 7

 

Bafta

Link to comment
Share on other sites

Fara sa jignesc pe nima, da' frate cine vrea sa se dea cu sheptaru' pe consum de HDI inseamna ca nu stie ce are in batatura. Sincer nu cred ca mai conteaza la revanzare. Cine vrea sa aiba serie sapte si nu mere pe benzen, e pacat de masina.

81151[/snapback]

Si eu gandesc exact ca tine, dar de regula aia care cumpara cauta orice buba :blink:

Link to comment
Share on other sites

clar toba aia trebuie sa dispara ?

 

si nu te-a tentat nici un subaru ? :blink:

81208[/snapback]

 

 

Pai o sa cam dispara toba. Cat despre Subaru, ma tenteaza de nu e adevarat. Am un STI 2006 in showroom, dar problema e de bani evident. Si in afara de bani: intretinere, revizii alea alea. Mai stiu cate una alta de la clienti de STI despre preturi la consumabile shi pese si nu prea ma incanta ce aud. Dar oricum sheptaru' meu e THE BEST pt ca e al meu. Subaru STI m-ar incanta daca as avea un venit suplimentar pe care sa il aloc ingrijirii masinii. Deocamdata imi permit decat o OLD LADY de care sunt super multumit si inainte de toate pentru posibilitatile mele financiare este ok.

Link to comment
Share on other sites

Pai o sa cam dispara toba. Cat despre Subaru, ma tenteaza de nu e adevarat. Am un STI 2006 in showroom, dar problema e de bani evident. Si in afara de bani: intretinere, revizii alea alea. Mai stiu cate una alta de la clienti de STI despre preturi la consumabile shi pese si nu prea ma incanta ce aud. Dar oricum sheptaru' meu e THE BEST pt ca e al meu. Subaru STI m-ar incanta daca as avea un venit suplimentar pe care sa il aloc ingrijirii masinii. Deocamdata imi permit decat o OLD LADY de care sunt super multumit si inainte de toate pentru posibilitatile mele financiare este ok.

81323[/snapback]

sa stii ca pt asta te admir mult,f multa lume isi cumpara bmw.mercedes si alte marci straine si dupa aia se plang de preturi.ceea ce ei nu stiu atunci cand iti cumperi o masin straina mai veche trebuie tata sa te gandesti si la o revizie,sa schimbi mai multe chestii ca doar nu e noua,si in afara de asta ai un up pt faza cu benzina

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Pai eu sunt!! :)

Daca vrei sa ma plimbi si p mine cu scula vino vineri seara pe la 8 in fata la Universitate! InSaNe RaCeRs!!! :blink:

In schimb te plimb si eu cu Loganu!! :)

Edited by Mario_b
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.