Jump to content

modificare iluminat cu led


redtoo

Recommended Posts

  • Replies 104
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

sal de comandat se comanda foarte usor, te inregistrezi la ei si-ti trimit ei acasa comanda...daca nu te grabesti cu posta normala, eu pt ultima comanda adica 8 module am platit ompreuna cu cheltuieli postale 52ron, nu e vb de nici o suma minima de achizitie, iar in legatura cu iluminatul ledurilor in interior tin sa precizez ca se vede super ok fata de becuri e o lumina tip neon si mult mai pronuntata decat cu becuri....scuze pt poze e prima data cand postez si poze <_<

Gata, m-ai convins. Fac si eu comanda zilele astea si ma apuc de treaba. Daca mai e careva din bucuresti care vrea sa mesterim impreuna, sa-mi spuna.

ce vrei tu sa schimbi concret...eu mi-am facut si numai eu stiu cat am tras cu ele...te intreb poate te pot ajuta...ps is tot din bucuresti:)

Link to comment
Share on other sites

no eu facui cu albastru si chiar imi place...:)

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...amp;hl=acelover

la e36 cum se poate schimba iluminarea la bord?as vrea sa schimb si eu culoarea intr-un alb-albastrui sau poate chiar albastru.

 

 

e36 are bordul pe becuri....daca desfaci ceasurile(adica sa le dai jos) p sa vezi pe spate soclurile..<_< si chiar are becuri pt fiecare martor.

da asa e are becuri dar cum schimb culoarea la ceasuri?plexicul ala e portocaliu sau e doar o folie?daca e plexicul portocaliu atunci nu am sanse, daca e folie cum se da jos?

Link to comment
Share on other sites

sal de comandat se comanda foarte usor, te inregistrezi la ei si-ti trimit ei acasa comanda...daca nu te grabesti cu posta normala, eu pt ultima comanda adica 8 module am platit ompreuna cu cheltuieli postale 52ron, nu e vb de nici o suma minima de achizitie, iar in legatura cu iluminatul ledurilor in interior tin sa precizez ca se vede super ok fata de becuri e o lumina tip neon si mult mai pronuntata decat cu becuri....scuze pt poze e prima data cand postez si poze <_<

Gata, m-ai convins. Fac si eu comanda zilele astea si ma apuc de treaba. Daca mai e careva din bucuresti care vrea sa mesterim impreuna, sa-mi spuna.

ce vrei tu sa schimbi concret...eu mi-am facut si numai eu stiu cat am tras cu ele...te intreb poate te pot ajuta...ps is tot din bucuresti:)

Deci vreau sa le schimb pe cele de la plafoniere (fata+spate). As mai vrea sa-mi pun la picioare (e un topic care explica unde conectezi firele in cutia de sigurante). Si as mai vrea sa-mi pun sub usi, sa lumineze pe jos cand deschid usa. N-ar trebui sa fie complicat. Nu vreau sa umblu la lumina bordului, acolo cred ca ar fi complicat..

 

Am verificat acum si am vazut ca nu-mi da nicio eroare daca scot becurile de la nr de inmatriculare. Deci cred ca o sa pun si acolo led-uri :)

Edited by chriss
Link to comment
Share on other sites

Nu am gasit....sau poate nu m-am uitat unde trebuie: Se gasesc pentru lampile de spate (placuta de inmatriculare) ca atare sau trebuie efectuate modificari? Multumesc.
Link to comment
Share on other sites

Am comandat si eu 6 bucati , dupa montaj fac si poze :). Abia astept sa vina.

Azi vreau sa comand si eu. Tu de care ti-ai luat? D-asta sau d-asta? Eu ma gandeam sa le iau pe alea de 6lei pentru numar (ca sunt mai slabe si au unghiul mai larg) iar pe celelalte pentru interior.

 

LE: Pff, le-ati comandat voi pe toate mah? Am vrut sa fac si eu comanda acum si vad acolo termen de livrare 3-5 saptamani <_< Asta e..

Edited by chriss
Link to comment
Share on other sites

Cele de 6 lei.Si chiar daca scrie 3-5 saptamani tot am dat comanda. Nu garantez ca site-ul este updatat zilnic.

@CC23298 daca te uiti atent in poza lui redtoo le-a lipit cu banda dublu adeziva in laterale si in spate( la cele din plafoniera , nu stiu daca la toate a utilizat aceeasi metoda ) . Nu cred ca asta poate fi catalogata ca cine site ce modificare <_< Oricum ele nu sunt pentru asa ceva , scrie si in link utilizarea lor de baza "

Cel mai mic pret pentru iluminat litere volumetrice , doar 16 euro/m."

Edited by Damian Razvan
Link to comment
Share on other sites

ca tot vazusi' eu pe aici ca ati deschs vb de angel eyes.... am cumparat si eu cele 4 cerculete.... am un bmw 320 i coupe din 94' E36 ... dar din pacate la mine in oras "TARGOVISTE" nu am gasit pe nimeni sa mi le monteze.... imi puteti da un site ceva sa ma interesez mai exact cum vin montate .. si unde anume se pun cele 2 ridicatoare de PUTeRE.... va multumesc ....

apropo... si eu mi-am pus la numar pe spate LEDURI si nu da nici o eroare in bord.... pana si la poziti tot leduri am <_< se vad super :)

Link to comment
Share on other sites

Baietii au lucrat super frumos , sambata dimineata m-am trezit cu prioripost-ul la usa insa am ridicat coletul abia luni (nu era nimeni acasa <_< ) ieri seara le-am montat iar astazi voi adauga si poza. Am montat doar 4 din 6 : 2 plafoniera 2 spate in interior pe stalpi . Cele de la numar aveau urmatoarele dezavantaje , spatiu cam mic de manevra iar daca era sa montez inapoi capacelele de protectie ale becurilor nu prea mai incapeau si nu mi-a placut cum venea . Iar fara nu le las in caz ca ploua sau se gaseste unul din vecinii draguti sa mai bage cate o surubelnita sa vada ce e ( ... si da , e posibil oricand ). De asemeni capacele de protectie ale becurilor de la numar fac lumina destul de difuza si ii scad puternic din intensitate. Pentru moment raman asa insa in interior lumina s-a schimbat radical . Doar ca noaptea da un feeling de birou :)
Link to comment
Share on other sites

Pff, abia astept sa-mi vina si mie. Vineri mi-au zis ca vor sosi azi, cel tarziu maine. Eu am comandat 2 de 6lm si 2 de 3,9lm. Unele din ele (nu mai stiu care) sunt mai micute si mai subtirele, si poate intra la numar. Apoi am sa mai comand si pentru usi si pentru picioare. Ba chiar mi-a mai zis un prieten ca vrea si el pentru numar <_<
Link to comment
Share on other sites

Am facut si eu lumina ambientala de culoare rosie.Am cumparat ledurile de la ledshop.ro.Sunt leduri de 5 mm cu 120 grade care au unghi mare de lumina nu doar focalizeaza lumina.Rezultatul il puteti vedea si voi.Masina e o vectra c.

post-2672-1242828835_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.