Jump to content

Recommended Posts

Trebuie avut mare grija cu astia....la belit bani de pe tine sunt extrem de amabili si operativi, la restu' sunt tovarasi cu Dorel.

Ma enerveaza ca in Ro trebuie sa cheltuiesti extrem de multa energie ca sa te pazesti de toti cei la care apelezi pt servicii.

Cand serviciile astea sunt si super platite.... <_< :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
astazi am fost la Bavaria Motors Constanta.

 

am o defectiune la o usa ce a necesitat comandarea unor piese.

 

pe langa faptul ca sunt foarte amabili, la final am platit doar piesele propriu-zise. ma asteptam sa platesc si tester-ul.

 

in ceea ce priveste preturile, o revizie pt un 320d (ulei+filtre) costa 680 ron daca imi aduc bine aminte.

 

super.

 

Ce ai schimbat?

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

mie inca nu mi s-a solutionat problema cu garantia, maine sper sa imi fac timp si merg direct la herr Wolff.

 

Bine, nici macar bunul simt si decenta sa mi se raspunda pe topicul facut in (hahaha) sectiunea cica "special dedicata" - Automobile Bavaria va Raspunde... un bull shit si topicul ala si managementul de la AB si moderarea pe topicul ala.

 

Ultimna data am intrebat in mod finut, de ce nu am primit un raspuns din 3 iulie pana in prezent, nici macar nu mi-au aprobat postul pe topic.

 

Daca si pe mine, care eram un client multumit, si client fidel cu 3 masini "servisate" numai la ei, o carca de bani de fiecare data, au reusit sa ma intoarca...

 

 

ptiu, sa-mi bag picioarele, iar m-a luat capul

 

topicul de care vb e asta:

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=60292

Link to comment
Share on other sites

actuator (broasca cu motorasul ala care ridica siguranta) + butuc.

 

trebuie sa astept 3 saptamani pentru ca e o comanda "speciala" fiindca trebuie facut exact pe codul de la cheia mea. plus de asta baiatul de la piese mi-a zis ca nu s-a mai comandat niciodata un butuc :)

Da, nu prea era nevoie de tester.

Link to comment
Share on other sites

mie inca nu mi s-a solutionat problema cu garantia, maine sper sa imi fac timp si merg direct la herr Wolff.

 

Bine, nici macar bunul simt si decenta sa mi se raspunda pe topicul facut in (hahaha) sectiunea cica "special dedicata" - Automobile Bavaria va Raspunde... un bull shit si topicul ala si managementul de la AB si moderarea pe topicul ala.

 

Ultimna data am intrebat in mod finut, de ce nu am primit un raspuns din 3 iulie pana in prezent, nici macar nu mi-au aprobat postul pe topic.

 

Daca si pe mine, care eram un client multumit, si client fidel cu 3 masini "servisate" numai la ei, o carca de bani de fiecare data, au reusit sa ma intoarca...

 

 

ptiu, sa-mi bag picioarele, iar m-a luat capul

 

topicul de care vb e asta:

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?showtopic=60292

super tare

mai ziceai de ce se plange lumea

ai deschis si un topic pe tema asta

poate acum te-ai lamurit de AB

niste hoti ca de altfel toate reprezentantele din romanica

cu raspunsul de la ei ..ai rabdare si tutun :)

Link to comment
Share on other sites

( eu la capitolul "alege original spune nu pirateriei" as include si service-ul masinii facut strict la reprezentanta. sau, cel mult in propriul garaj in caz ca te pasioneaza din cale afara mecanica si BMW. )

 

Nici o legatura cu subiectul atata timp cat folosesti piese originale sau OEM.

Link to comment
Share on other sites

nu stiu de tester dar de amabili, au fost foarte amabili. :)

 

la Bucuresti, cu e46-le meu, ma tratau probabil cu sictir.

 

 

( eu la capitolul "alege original spune nu pirateriei" as include si service-ul masinii facut strict la reprezentanta. sau, cel mult in propriul garaj in caz ca te pasioneaza din cale afara mecanica si BMW. )

In constanta chiar se poarta foarte ok cei de la Bavaria. In bucuresti nu am avut ocazia sa merg decat o data, unde m-au tinut ca prostu 5 ore pt o revizie, cand eu aveam programare la ora 8 si ajunsesem inainte, nici nu deschisesera, iar masina a fost gata pe la ora 1 si ceva. Bataie de joc..

Link to comment
Share on other sites

Salut! Am mai postat acum ceva timp in legatura cu nemultumirile pe care le am vis-a-vis de A.B. Multi mi-au zis ca sunt prea pretentios atunci cand mi-am aratat nemultumirea fata mecanicii de la Bavaria care imi schimbau uleiul(vrac) cu o palnie slinoasa(era de fapt un pet taiat). Daca se preteaza sa fure la nesimtire piese de pe motor, de ce nu ar fura si uleiul, filtrele, etc; exista un principiu care spune ca "cine poate mai mult, poate si mai putin", deci nu cred ca ar fi o problema sa mergi la AB sa schimbi uleiul si filtrele, sa achiti factura de 1200 RON si sa pleci acasa cu masina la fel cum ai venit. Am fost la Bavaria pentru a schimba parbrizul(operatie care a durat 48 de ore, deci masina a fost cazata la ei in aceasta perioada ), am platit aprox. 2.800 Ron cash si am gasit masina cu plafonul indoit si tot interiorul plin de pufuleti, pungi de croisant si urme de vaselina pe tapiserie, iar "DIRECTORUL" service-ului a sustinut sus si tare ca plafonul asa a fost(de la o piatra), dupa care mi-a zis ca isi accepta gresala si ca daca vreau imi pot revopsi plafonul GRATIS... culmea nesimtirii. Mai mult, scarbele, au vrut sa-mi suteasca tips-ul de la esapament(ACS), l-am gasit desfacut din nituri...cred ca i-a surprins cineva in timp ce operau sau nu au reusit sa-l desfaca si au abandonat ideea, problema este ca l-au lasat asa ,de zdranganea paraca as fi avut conserve legate pe sfoara dupa masina. Sa ma fereasca D-zeu sa am probleme grave la masina sa fiu nevoit sa mai calc pe la Bavaria... ca uleiul si filtrele mi le schimb singur. Edited by fantozzi007
Link to comment
Share on other sites

actuator (broasca cu motorasul ala care ridica siguranta) + butuc.

 

trebuie sa astept 3 saptamani pentru ca e o comanda "speciala" fiindca trebuie facut exact pe codul de la cheia mea. plus de asta baiatul de la piese mi-a zis ca nu s-a mai comandat niciodata un butuc :)

 

cat a fost broasca? ca tocmai am schimbat-o si eu la bavaria otopeni si sunt curios cat e in constanta

Link to comment
Share on other sites

Eu am masina in service-ul AB Baneasa pentru vopsit aripa spate. Maine se face o saptamana de cand am lasat-o acolo. Totusi: o saptamana pentru o aripa ?!!! Era doar de indreptat si revopsit (nici macar nu era vopseaua sarita, deci aripa nu se inlocuieste).

Astept cu nerabdare sa vad cum a iesit. Daca nu e bec, o sa iasa scandal (la peste 20 milioane cat costa distractia, macar sa presteze servicii pe masura tarifului) .

Link to comment
Share on other sites

daca vrea cineva dau detalii pe privat ...

 

mie mi'a revopsit la seria 1 ... nici nu'ti dai seama ca s'a intamplat ceva la masina aia ... plus ca dupa vopsea mai da si un polish foarte fin pe element ... iese dementza ce sa zic ... eu la tablaraia numai la el voi merge ever ever ... de asemenea bara spate revopsita nu a sarit nici macar un punct de vopsea - fata de ce am patit pe la filaret ... niste incapabili la vopsit

Link to comment
Share on other sites

Telenovela continua: masina inca nu este gata ...

Recapitulare: 1 aripa de indreptat si vopsit - peste 20 milioane . Timp cu masina in service: ~ 2 saptamani . Sper sa nu fi avut baietii nevoie de ceva piese de pe ea, ca va iesi cu multa publicitate. Gratis.

Link to comment
Share on other sites

join the club...

 

probabil ca s-o fi intepenit vreun surub... pe la motor :)

 

desi nu am vazut inca niciun raspuns pe topicul "Automobile Bavaria va raspunde", incearca totusi si tu un post acolo cu povestea ta...

 

daca nu se misca nimic, inseamna ca o sa fie chiar cum ai spus: o telenovela gen "Tanar si ne-a linistit!"

Link to comment
Share on other sites

Am dus masina in service joi 30.07 la prima ora. Mi s-a spus ca va fi gata "saptamana viitoare". Asta ar fi insemnat pana vineri 7 august.

Evident, vineri cand am sunat mi s-a spus ca va fi gata marti 11 august. Astept cu interes ziua de maine :) .

Din fericire am cu ce masina sa merg cat e asta in service, insa mi se pare jenant sa se depaseasca atat timpul de efectuare a lucrarii, mai ales ca e o operatiune de rutina, taxata la un scor cel putin dublu fata de alte service-uri .

Macar daca ar fi avut bunul-simt sa ma sune ei sa-mi spuna ca intarzie, dar nu a fost cazul !

Link to comment
Share on other sites

Orice firma care se respecta suna clientul in cazul in care apar modificari fata de ce s-a stabilit initial.

 

Si daca AB Otopeni ar fi o firma care se respecta, ar avea 18 pagini de nemultumiri pe forum?

si sunt multi care nu au scris... de scarba.. eu de ex :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.