Jump to content

Recommended Posts

De aia te ia cu ameteli cand ii auzi pe unii de pe forum... "du-te domnule la reprezentanta cand ai o problema serioasa, ca numai acolo gasesti rezolvare".... Deci, pe partea de service e de notorietate ca sunt la pascut, acum se vede ca se ocupa si de tepuit la vanzare.

Oare trebuie sa ne mai mire ceva?

Daca aduci la cunostinta celor din Germania ce crezi ca or sa gandeasca? Aaaa, e in romania, acolo e normal asa ceva. <_<

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

poate fi un caz izolat totusi, nu cred ca trebuie sa fugim de AB din cauza asta.

 

Desigur ca este in puterea ta sa reclami acest lucru, ba chiar necesar pt a se evita asemenea experiente pe viitor.

Link to comment
Share on other sites

e posibil să fie o maşină luată ĂŽn buy-back, al cărei istoric să nu-l cunoască prea bine. şi eu pot aduce de afară o daună totală, o fac, şi o dau la AB pe alta şi mai dau diferenţă. atunci ei o iau de bună. tot aşa a luat un prieten un c200 de la ei, care fusese daună totală. a avut şi garanţie 1 an la ea. le-a dat-o ĂŽnapoi acuma 2 ani, şi o mai au şi acuma la vânzare. <_< Edited by blue6
Link to comment
Share on other sites

poate fi un caz izolat totusi, nu cred ca trebuie sa fugim de AB din cauza asta.

 

Desigur ca este in puterea ta sa reclami acest lucru, ba chiar necesar pt a se evita asemenea experiente pe viitor.

 

 

pai nu fugim ...dar nu te gandesti de 2 ori inainte sa te duci la ei ?..Sau altfel spus parca nu mai ai incredere oarba asa ....Clar de la management e totul vraiste pe acolo ..Tu esti multumit , multi nu ..Asta e ! In schimb putem sa ne facem ca nu vedem si spunem " Asa si ? " " Si ce daca " ....

.Totusi nu vorbim de AAA auto . oamenii astia ar trebui concediati .Genul asta de mentalitati nu fac bine ..Sau acum ii spune capitalism si nu comunism ..Se pare ca la pret suntem conformi cu realitatea! In schimb la servicii exact stilul nici nu-i mai spun romanesc -----poate tiganesc ---e caracteristic ..! In acelasi timp cunosc oameni care spun ca nu ar parasi Romania niciodata ! Patetic Zau asa!

Cat despre partea cu reclamatul omul sustine ca a reclamat conducerii .

 

"Care credeti ca a fost raspunsul directorului de vanzari Automobile Bavaria?? "nu reparam domne nimic incercam sa o vindem asa la teapa" bashwall.gif"

Edited by myxage
Link to comment
Share on other sites

De ce nu faci tu un mail la BMW (kundenbetreuung@bmw.de)?

 

Eu asa am facut cÎnd mi-au Þinut maºina În service 7 sãptãmâni.

 

ÂŞi chiar dacĂŁ mail-ul s-a ĂŽntors la customer support ĂŽn Romania, mĂŁcar s-au miÂşcat.

 

Plus cĂŁ acolo "sus" se contorizeazĂŁ toate sesizĂŁrile.

 

...DacĂŁ nimeni nu reclamĂŁ... ĂŽÂşi permit bĂŁieĂžii sĂŁ meargĂŁ la "ĂžeapĂŁ".

Link to comment
Share on other sites

e posibil sã fie o maºinã luatã În buy-back, al cãrei istoric sã nu-l cunoascã prea bine. ºi eu pot aduce de afarã o daunã totalã, o fac, ºi o dau la AB pe alta ºi mai dau diferenÞã. atunci ei o iau de bunã. tot aºa a luat un prieten un c200 de la ei, care fusese daunã totalã. a avut ºi garanÞie 1 an la ea. le-a dat-o Înapoi acuma 2 ani, ºi o mai au ºi acuma la vânzare. <_<

 

Este masina luata in buy-back dar are toate revizile facute la AB chiar de ei, ei au schimbat tot ce am scris eu mai sus(toata fata, geamuri etc)

Link to comment
Share on other sites

poate fi un caz izolat totusi, nu cred ca trebuie sa fugim de AB din cauza asta.

 

Cazuri izolate tot apar, nu prea mai par aşa izolate.

Eu cred că trebuie. <_<

 

E clar că aici e vorba de rea voinţă şi premeditare, doar nu sunt cei de la Bavaria atât de proşti ĂŽncât să nu ştie că maşina avea cutia picată.

 

Aşa ceva nu s-ar fi putut ĂŽntâmpla ĂŽn nici un caz ĂŽntr-o reprezentanţă din Germania.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

din cate stiu eu pot cere de la vodafone inregistrarile telefonice pe care le-am avut cu ei

serios?

 

esti salvat !

 

Nu prea pentru ca nu mi-au vandut-o deci nu este nici un prejudiciu creat. Oricum nu o sa schimb nici eu si nimeni mentalitatea de toparlani pe care o au cei de la Bavaria.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Stiu cativa useri care au facut tinichigerie la ei, dar nu am acordul lor sa distribui public informatia completa. Din cate stiu, sunt OK. Atentie insa sa nu foloseasca vopsele ecologice (pe baza de apa)!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.