Jump to content

posesori de Z3?


babanu

Recommended Posts

Felicitari! Pret, poze ? :)

 

ok,

pun niste poze ... am reusit sa schimb bara (un pic avariata de cand am cumaprat-o) si farurile

 

post-1145-1259872190_thumb.jpg post-1145-1259872205_thumb.jpg post-1145-1259872218_thumb.jpg

 

post-1145-1259872638_thumb.jpg

 

multumesc lui sorin golf 3 cabrio pentru montarea angel eyes-urilor :lol:

multumesc lui babanu pentru sfaturile dinaintea achizitiei (am luat-o pe aia din botosani pana la urma uhuuuu)

 

o sa postez niste poze si detalii mai multe pe sectiunea masina mea, pentru ca este o mica bestie ...

193 caluti de placere ...

 

p.s. imi cer scuze pentru sigla cu "m3" si "busonul sport", asa am luat-o (... moldova) si o sa o scot la primavara odata cu polishul ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
buna la toti! ma numesc cristi si sunt si eu posesorul unui z3, din 2001, motor 1895 cc, model roadster m-packet, 118 cp, dar are schimbator original m-power din fabrica, a fost facuta la comanda, de aceasta cred ca are un pic mai mult de 118 cai. sunt multumit de ea. Edited by chriss009
Link to comment
Share on other sites

bine ai venit, pune si tu niste poze sa vedem despre ce e vorba cu Z3-ul tau :)

 

mersi, nu am prea multe poze pe acest pc

post-32177-1262864055_thumb.jpg

post-32177-1262864095_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
toti aveti inele in bord ...eu nu gasesc , ceasuri plasma speram in 2 sapt. , cat despre un kit tunning la 15000 RON mi se pare absurd. Scuze am uitat sa ma prezint . Catalin , nou posesor de Z3 din 96 intretinuta cat de cat. Luata ca masina de vara in curs de modificare ext + int , fara motor. Cineva care si-a montat angel eyes-uri recomandati-mi si mie pe cineva
Link to comment
Share on other sites

Zgabeatza si-a pus angel-uri la Sorin Golf 3, intreaba-l pe el daca este multumit. La Z3 este mai greu de montat angel datorita faptului ca farul nu este tocmai rotund daca te uiti mai atent. Inele de bord tot la Sorin Golf 3 http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?sho...c=16364&hl=

Ce motor ai pe masina? eventual adauga si tu niste poze :)

Link to comment
Share on other sites

eu nu mi-as pune ceasuri plasma in nici un caz... sunt misto noaptea dar ziua sunt greu de citit si plus ca arata cam "neoriginal" pentru gusturile mele.

Cat despre a doua intrebare, eu am motor M44B19 si mi-am schimbat ceasurile cu unele de M42B18 (pisica 318is). Carcasa lor este identica si se potriveste perfect in bord, problema a fost ca au trebuit facute niste modificari la fire sa-mi poata merge indicatorul de consum de sub turometru. Daca esti din Bucuresti ti-as putea recomanda pe cineva "god like" :) in astfel de probleme :)

Link to comment
Share on other sites

nu stiu... cu plasma fiecare cu gusturile lui, faci cum vrei :) Da, intradevar portocaliul acela pare mai vechi, eventual ai putea sa-ti schimbi toate becurile din interior cu LED-uri albastre sau rosu.

motorul meu este cu aproximativ 100cm cubi mai mare decat cel de pe care provin ceasurile iar consumul nu cred sa difere cu mai mult de 0.5l/100 fata de ce arata pe bord. Oricum acul ala iti prezinta o valoare relativa si in nici un caz nu este 100% precis nici pe motorul original. Eu am vrut ceasurile acestea mai mult de haz ca ma intreba lumea de ce nu are indicatorul de consum la fel ca la pisica :)

Apropo, daca tu spui ca ai motorul de 1.8 M43B18 ai putea sa-ti iei ceasurile de pe un E36 318i 114cp si daca ii faci modificarile la fire ar trebui sa-ti arate consumul corect ma gandesc eu

Edited by babanu
Link to comment
Share on other sites

Dureaza cam 5-6 ore schimbarea ceasurilor. Daca te hotarasti sa faci o plimbare pana in Buc ne vedem cu mare placere. Eventual poate intr-o sambata chiar la intanlirea clubului :)

Poze la bord in vreo doua zile sa fac rost de aparat :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Exista varianta coupe dar are o forma diferita

http://www.bmwz3coupe.com/public/de%202800...story%20big.jpg

Roadsterului ii poti pune un hardtop daca tii neaparat si renunuti la decapotare

http://www.carandclassic.co.uk/uploads/cars/bmw/1146705.jpg

Exista aftermarket cotiere de Z3 http://www.roadstersolutions.com/page2.html

Link to comment
Share on other sites

Dureaza cam 5-6 ore schimbarea ceasurilor. Daca te hotarasti sa faci o plimbare pana in Buc ne vedem cu mare placere. Eventual poate intr-o sambata chiar la intanlirea clubului :)

Poze la bord in vreo doua zile sa fac rost de aparat :twoup:

 

babane, ne vedem la o intalnire bmwclub sa-ti arat masinuta ?

 

post-1145-1273439871_thumb.jpg

 

:)

Edited by zgabeatza
Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.