Jump to content

Reparatii jante?


cookin

Recommended Posts

de reparat(indreptat,daca la asta te referi) iti recomand din cei cu experienta.de sama presupun ca stii,doar ca sunt mai scumpi,aceeasi calitate a lucrarii pe Fundeni,la picioru` podului.(450.000/janta parca).de vopsit,daca nu primesti raspunsuri,am sa ma interesez
Link to comment
Share on other sites

Dar niste jante indoite de la minunatele noastre drumuri unde se pot face? Si nu vreau amatori cu ciocanu', ci undeva unde se face cu o "centrifuga" din aia cum am mai auzit...  Undeva in vestul tarii, daca se poate. Idei?

81381[/snapback]

 

Pai pe la noi am inteles ca se fac intre 1 si 2 milioane. Cu aparatura.

Bineinteles ca o sa vada BMW-u si o sa zica.... "aaaaa sunt de BMW... deci 2 milioane bucata"

 

:blink:

Link to comment
Share on other sites

Pai pe la noi am inteles ca se fac intre 1 si 2 milioane. Cu aparatura.

Bineinteles ca o sa vada BMW-u si o sa zica.... "aaaaa sunt de BMW... deci 2 milioane bucata" :blink:

81386[/snapback]

Unde? Website? Numar de telefon? Adresa? Impresii, daca si-a facut cineva? Or sa fie in stare sa-mi dea jos cauciucurile run-flat nice and clean, sau o sa o ciomageasca cu toti masculii din atelier tragind de-o ranga (si zgiriind tot ce le iasa in cale pe jentile mele)?

Link to comment
Share on other sites

Eu mi-am facut 4 jante de cateva saptamani. Cred ca le-ai vazut Thebe, le aveam pe masina cand am fost la spalatorie.

 

M-a costat 4,5 milioane toate 4. Aveau role, exact cum ai zis tu, cu centrifuga, si rolele mergeau pe peretii jantei si o indreptau. Una din ele era 8, ovala ca o minge de rugby. A iesit perfect. Din pacate astia iau acelasi pret indiferent cat de tare e lovita janta, am fost la alt atelier si mi-au cerut numai pentru aia ovala 2.8 milioane, iar pe restu in functie de cat de tare erau lovite. Dar nu renta, ca ieseam mai scump.

Link to comment
Share on other sites

M-a costat 4,5 milioane toate 4. Aveau role, exact cum ai zis tu, cu centrifuga, si rolele mergeau pe peretii jantei si o indreptau. Una din ele era 8, ovala ca o minge de rugby. A iesit perfect. Din pacate astia iau acelasi pret indiferent cat de tare e lovita janta, am fost la alt atelier si mi-au cerut numai pentru aia ovala 2.8 milioane, iar pe restu in functie de cat de tare erau lovite. Dar nu renta, ca ieseam mai scump.

81396[/snapback]

Great. Unde? Cind? Cit dureaza? Detalii de contact?

Link to comment
Share on other sites

ale mele nu erau stambe sau sparte.pt dastea la auto soft.sau pe la vulcanizari cu aparatura speciala.eu doar le am vopsit ca aratau preistoric.din ce stiu eu pt sudat. pe la why not .e o dasta cu tobe de esapament si sudura in alumiiniu..acolo ti le face sigur Edited by INTERCEPTOR
Link to comment
Share on other sites

Unde? Website? Numar de telefon? Adresa? Impresii, daca si-a facut cineva? Or sa fie in stare sa-mi dea jos cauciucurile run-flat nice and clean, sau o sa o ciomageasca cu toti masculii din atelier tragind de-o ranga (si zgiriind tot ce le iasa in cale pe jentile mele)?

81389[/snapback]

 

Reparatii jante aliaj 0722125705

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Cunoasteti prin bucuresti pe cineva care poate suda o janta de aliaj/aluminiu?

Are o fisura de cca 1cm

81445[/snapback]

 

 

 

da, stiu eu pe cineva, mi-a sudat mie 2 jante si a costat 2 mil amandoua, daca vrei nr de tel da un msg pe ym: cookin_ym

Link to comment
Share on other sites

Dar niste jante indoite de la minunatele noastre drumuri unde se pot face? Si nu vreau amatori cu ciocanu', ci undeva unde se face cu o "centrifuga" din aia cum am mai auzit...  Undeva in vestul tarii, daca se poate. Idei?

81381[/snapback]

Pentru cei ce sunt aprope de Brasov...cei de la Contempo Brasov rezolva problema. Au niste colaboratori cu care lucreaza. Cei de la Contempo fac dejantarea si le trimit la roluit. Operatia de indreptare costa 500.000 de janta. Fac si indreptare si sudura in cazul in care sunt crapate. In plus mai platesti demontat-echilibrat-montat la cei de la Contempo...asta daca nu te duci direct cu jantele la ei.

Link to comment
Share on other sites

Pentru cei ce sunt aprope de Brasov...cei de la Contempo Brasov rezolva problema. Au niste colaboratori cu care lucreaza. Cei de la Contempo fac dejantarea si le trimit la roluit. Operatia de indreptare costa 500.000 de janta. Fac si indreptare si sudura in cazul in care sunt crapate. In plus mai platesti demontat-echilibrat-montat la cei de la Contempo...asta daca nu te duci direct cu jantele la ei.

92568[/snapback]

 

Pai daca costa 500 de mii si iese bine, le duc eu personal cu masina la Brasov si ies mai ieftin decat in Cluj. Dar ma mir sa fie doar 500 de mii. Cred ca 500 de mii e datul cauciucurilor jos.

Link to comment
Share on other sites

Pai daca costa 500 de mii si iese bine, le duc eu personal cu masina la Brasov si ies mai ieftin decat in Cluj. Dar ma mir sa fie doar 500 de mii. Cred ca 500 de mii e datul cauciucurilor jos.

92570[/snapback]

Eu am platit 500 de mii pe janta...le-am facut acum cateva luni...nu e vorba de un business al lui Contempo...e un aranjament pe plan local...nu-ti dau insa acte pe roluit. Cel mai bine este sa te duci cu jantele direct pentru ca operatiile de demontare, montare, echilibrare te cam usuca...aste-s taxate oficial. ..:blink:

Link to comment
Share on other sites

O zi a durat sa mi le faca pe toate 4. Cand mai vii te duc eu la ei, e pe strada Belgrad, la iesirea spre Zalau.

81422[/snapback]

Tot nu am un numar de tel de la ei :) Ca imi zicea gbu ca cica imi trebuie programare. Si ca dureaza toata ziua. Si oare cit de tare or sa strimbe din nas daca rotile-s pe masina? Or sa o tina pe rampa cit o sa le faca (adica, daca dureaza "toata ziua"... ma intelegi?) Si daca nu au o rampa sa o tina ocupata cu masina, or sa o tot ridice cite-o roata odata? Trebuie sa stau linga ei toata ziua? Ca deh, nu le-as lasa cheia... Si un zilion de alte intrebari. Si chiar as vrea sa o fac odata, ca imi sta pe creier. Unde mai puo ca am facut o gilma si pe dreapta fata. Gropi, cratere, parapastii, tara de kkt :blink:

Link to comment
Share on other sites

incearca pe atelierelor. e un turc care are la intrare doua standuri cu jante. la mine la 70 nu puteai sa ti volanul si mi le-a facut ok si mi-a luat vreo 3 milioane si putin pe 6 jante. numai ca lucreaza cu un fel de presa, la mine nu a dat cu ciocanul in ele deloc. singura problema a fost ca mi le-a echilibrat cam nasol, dar se scuza ca a pus pe unu din aia care lucreaza acolo.
Link to comment
Share on other sites

Tot nu am un numar de tel de la ei :) Ca imi zicea gbu ca cica imi trebuie programare. Si ca dureaza toata ziua. Si oare cit de tare or sa strimbe din nas daca rotile-s pe masina? Or sa o tina pe rampa cit o sa le faca (adica, daca dureaza "toata ziua"... ma intelegi?) Si daca nu au o rampa sa o tina ocupata cu masina, or sa o tot ridice cite-o roata odata? Trebuie sa stau linga ei toata ziua? Ca deh, nu le-as lasa cheia... Si un zilion de alte intrebari. Si chiar as vrea sa o fac odata, ca imi sta pe creier. Unde mai puo ca am facut o gilma si pe dreapta fata. Gropi, cratere, parapastii, tara de kkt  :blink:

92592[/snapback]

 

Pai nu facem asa. Mergem la Otto, iti pune alte roti pe masina cat sa te dai cu ea asa, astea le dam cauciucurile jos si ne prezentam cu ele la aia care indreapta. Le ridici a doua zi. Cred ca un set pe 17 de E39 este acolo, potrivesc la tine presupun.

 

Aia unde indreapta jantele, e de fapt un atelier de lucrari metalice, nu de dat jos rotzi etc. Ei acolo fac chiuloase, supape, bucsi, tot ce tine de metal in general. Si au si aparat de roluit printre toate strungurile alea de acolo.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.