Jump to content

320i mai scumpa decat 730i


lordseba

Recommended Posts

Am vazut asta vara intro revista de vanzari un 730i(2001) cu dvd ,piele, tuning 130000km cu 15000e si mai jos pe pagina un 320i 90000km care nu avea decat piele si era din 2000 si cerea pe el 17000e fix.mai erau diferite anunturi cu 735,740d,etc, de prin 2000 dar nu treceau de 18000e nici unu.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Masina era in stare impecabila se vedea din poze!!!!!Vama nu stiu daca era platita dar cred ca da altfel ar fi spus.

6201[/snapback]

 

In poze orice masina e impecabila credema dar in realitate se schimba situatia.

 

In general astea cu preturi suspect de mici sunt furate....

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
eu am observat o chestie ciudata in targ: mai toate bmw-urile au 130.000km. Vezi BMW-uri fab. din 98-01 toate cu 130.000km. Este cumva cifra standard la BMW??? Ce am vazut acu cateva sapt in targ m-a intristat rau de tot, inafara de 2-3 7-ari adusi de afara toate BMW-urile chituite, modificate, lovite, vopsite, preparate. imi plac aia care zic ca masina nu a fost lovita si daca te uiti atent la aruri difera sticla. au far cu lupa si sticla pt far fara. sau la far cu lupa intr-o parte au un model de sticla si in cealalta alt model. la noi merita sa cumperi BMW numai daca stii de la cine il iei si ce a facut respectivul cu el. in plus, din ce vad filmulete chestii cu bmw pe la noi - toti trag de ele in draci. cel putin filmuletul cu m3-ul cabrio - dobitocul schimba numai la 8mii ture.
Link to comment
Share on other sites

Marea majoritate a BMW-urilor aduse de prin Vest, sunt cu kilometrajele date inapoi, sau cum a zis si neamih, sunt reparate.

Prea putine care sunt cu kilometrajul real si nelovite, iar acestea costa mult.

Cat despre faza cum ca sunt toate forjate, sa nu imi spui mie ca primul proprietar nu a tras de ea in draci mai ales ca era si noua.

Sa fim realisti:cred ca 90% din BMW-uri sunt forjate deoarece asta e si imaginea BMW-ului, de masina sportiva.Restul de 10% au bafta de posesori trecuti de prima tinerete si care au avut masini mai performante la viata lor.

Link to comment
Share on other sites

Marea majoritate a BMW-urilor aduse de prin Vest, sunt cu kilometrajele date inapoi, sau cum a zis si neamih, sunt reparate.

Prea putine care sunt cu kilometrajul real si nelovite, iar acestea costa mult.

Cat despre faza cum ca sunt toate forjate, sa nu imi spui mie ca primul proprietar nu a tras de ea in draci mai ales ca era si noua.

Sa fim realisti:cred ca 90% din BMW-uri sunt forjate deoarece asta e si imaginea BMW-ului, de masina sportiva.Restul de 10% au bafta de posesori trecuti de prima tinerete si care au avut masini mai performante la viata lor.

12397[/snapback]

 

 

sunt de acord cu tine. dar dupa parerea mea a forja o masina nu inseamna a schimba treptele la turatia maxima. (exemplu m3-ului din filmulet 8 mii de ture) cred ca 6.750-7.000rpm sunt suficiente. deci totul dar pana la turatie.

 

sau faza cu discurile de frana inrosite. vi se intampla sa se inrtoseasca (mai ales ca se inrosisera cele de pe spate) ??? cred ca daca faci o cursa pe serpentine pe undeva sa se inroseasca asa. parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

sunt de acord cu tine. dar dupa parerea mea a forja o masina nu inseamna a schimba treptele la turatia maxima. (exemplu m3-ului din filmulet 8 mii de ture) cred ca 6.750-7.000rpm sunt suficiente. deci totul dar pana la turatie.

 

sau faza cu discurile de frana inrosite. vi se intampla sa se inrtoseasca (mai ales ca se inrosisera cele de pe spate) ??? cred ca daca faci o cursa pe serpentine pe undeva sa se inroseasca asa. parerea mea.

12440[/snapback]

 

 

Offf mai mai nea neamih cum te dai tu in barci mereu....

 

Se vede experienta auto pe care o ai ....este egala cu multimea vida.

 

In primul rand da fuga si comanda o pereche ochelari ...foarte mari ca tu vezi 8000 de ture cand masina din clipul care zici tu"AMA" are 7000 de ture maxim pe bord. Al doilea lucru iar vorbesti fara sa sti(la tine e ceva normal asta)...acele nu este un m3 .... este o simpla masina E36 pus motor de m5 3.6 litri 315 cai...... al 3- lea lucru un motor de M3 sau respectiv M5 sunt facute de alergat dar fatalaii sunt sfatuiti sa stea acasa si sa planga ca uite ce alearga astia masinile ..nenoricitii naibii. Stai tu linistit ca sunt si in germania alergate de le ies ochii din cap....dar cum am mai zis nu sti ce inseamana firma asta ....sunt foarte multi care cumpara masinile doar pentru emblema de pe capota.Sunt satul de obositi cu dieseluri si 316-uri cu impresii de mari "gangsteri" la semafor...

 

Apropo vezi ca la un motor de m din generatia mai veche incepe rosul dabea la 7000 unde schimba tipul din clip asa ca :blink: stiu ca pentru mobra ta e mult rau 7000 de ture dar asta e ...obisnuiestete cu ideea.....

 

Numai bine

 

PS: condu si tu o masina mai puternica foarte agresiv si ai sa vezi ca nu e asa greu sa inrosesti discurile...oricum ai vazut si in clip ca nu stateau foarte mult rosii...

Edited by scarface
Link to comment
Share on other sites

Sunt satul de obositi cu dieseluri si 316-uri  cu impresii de mari "gangsteri" la semafor...

12443[/snapback]

Daca unu cu un 316 e un om obosit si unu cu un 535i(cazul tau) e un mare mahar nu mai zic nimic.

Vad ca tu masori calitatile si defectele unui om in cm3 pe care ii are la masina.

Numai bine!

Link to comment
Share on other sites

Intelegi gresit....

 

Eu nu am zis ca "toti" posesorii de 316 sunt figuranti sau mai stiu eu ce.....am spus ca s-a umplut orasul de baietasi cu figuri in cap numai in 316-uri si obosite de 520d cu 250.000km ca domne vorba aia bmw-u ii bmw .laso dreaq de treaba ca ii da fum si un golf tdi cu i rosu. Cred ca sar P*****ele pe el cand ii vad emblema de la masina :) ??

 

ma rog vad ca aici interpreteaza fiecare dupa cum il duce capul..

 

repet nu am zis ca toti propietarii sunt la fel dar din cati am vazut eu 90% asa erau....figuri pana peste cap....nu se putea sa nu scoata mana pe geam sa se vada ceasul auriu :blink: . Cu muzica care rasuna din difuzoare nu am nici o treaba....asculta frate ce vrei....nu ma intereseaza

 

Si eu sunt obosit dar cand ajung acasa mai tarziu pe la 2 ..3 noaptea :) .

 

Dupa cum te-ai atacat ai cumva 316????

 

Hai eu zic ca terminam cu offtopicul aiurea ...am postat doar in incercarea de al aduce pe neamih cu picioarele pe pamanat si uite unde am ajuns...

Edited by scarface
Link to comment
Share on other sites

Intelegi gresit....

 

Eu nu am zis ca "toti" posesorii de 316 sunt figuranti sau mai stiu eu ce.....am spus ca s-a umplut orasul de baietasi cu figuri in cap numai in 316-uri si obosite de 520d cu 250.000km ca domne vorba aia bmw-u ii bmw .laso dreaq de treaba ca ii da fum si un golf tdi cu i rosu. Cred ca sar P*****ele  pe el cand ii vad emblema de la masina :D ??

 

ma rog vad ca aici interpreteaza fiecare dupa cum il duce capul..

 

repet nu am zis ca toti propietarii sunt la fel dar din cati am vazut eu 90% asa erau....figuri pana peste cap....nu se putea sa nu scoata mana pe geam sa se vada ceasul auriu :blink: . Cu muzica care rasuna din difuzoare nu am nici o treaba....asculta frate ce vrei....nu ma intereseaza

 

Si eu sunt obosit dar cand ajung acasa mai tarziu pe la 2 ..3 noaptea  :) .

 

Dupa cum te-ai atacat ai cumva 316????

 

Hai eu zic ca terminam cu offtopicul aiurea ...am postat doar in incercarea de al aduce pe neamih cu picioarele pe pamanat si uite unde am ajuns...

12454[/snapback]

:)

Nu m-am atacat din atata lucru.Stai linistit :) Da am un 316i e46 si sunt ff multumit de el.Mie nu-mi trebuie deocamdata mai mult :)

Daca ai BMW nu sar p****** pe tine , mai tre sa ai si papagal si trebuie sa te placa pe tine nu emblema pe care o ai pe capota de la masina.Eu nu le suport pe fitzoasele astea :)

Nu ascult muzica tare in masina si nu prea deschid geamul de la masina din 2 motive:nu am ceas pentru ca nu-l suport la mana :) si in al doilea rand am trapa :w00t:

Atat am avut de spus!Nu vreau sa ne certam pentru ca nu cred ca este locul aici si eu unul nu m-am suparat :)

Inca o data scuze pentru offtopic!

Edited by alexandru_83
Link to comment
Share on other sites

:blink:

Nu m-am atacat din atata lucru.Stai linistit :) Da am un 316i e46 si sunt ff multumit de el.Mie nu-mi trebuie deocamdata mai mult :)

 

Ma bucur sa il stapanesti sanatos  :)

 

Daca ai BMW nu sar p****** pe tine , mai tre sa ai si papagal si trebuie sa te placa pe tine nu emblema pe care o ai pe capota de la masina.Eu nu le suport pe fitzoasele astea :)

 

Heheh sunt si tarfe dalea proaste care se de baga singure in seama....nici eu nu le suport

 

Nu ascult muzica tare in masina si nu prea deschid geamul de la masina din 2 motive:nu am ceas pentru ca nu-l suport la mana :)  si in al doilea rand am trapa :)

Atat am avut de spus!

 

Ascult muzica tare uneori cand e ceva ce imi place foarte mult dar geamul este inchis mereu.Am ceas dar nu il expun pe geam ....ca oricum de cele mai multe ori il uit acasa :w00t:

 

Nu vreau sa ne certam pentru ca nu cred ca este locul aici si eu unul nu m-am suparat :)

 

ma bucur ca am putut discuta ca oamenii ... bafta!!!!

 

Inca o data scuze pentru offtopic!

12457[/snapback]

 

Pai vezi tu nu intri in categoria ce care zic eu....am si precizat ca nu toti posesorii.

Link to comment
Share on other sites

Am vazut pe RTL ceva reportaj despre chestia asta cu kilometrajul.Pe strada un reprezentant de la RAR-ul lor(TUV cred ii zice),oprea BMW-uri.Si ii intreba pe soferi cati km are masina lor.Apoi luau cheia si o bagau in ceva dispozitiv si citeau cipul din ea.Le iesea cu sute de mii in plus.Cea mai tare a fost cu un chinez care avea un 730 E38,il intreaba cat are,omu arata ca are doar 180 de mii,zice ca masina a luat-o de la un prieten bun care e dealer si i-a facut o super afacere,baga ala cheia in aparat si surprize-surprize:900 de mii si ceva.Omu nici nu a vrut sa creada,credea ca e ceva emisune camera ascunsa,cum sa ii dea teapa tocmai prietenul lui.

Deci e clar ca la noi toate sunt masluite,daca si in Germania unde e infractiune se practica.Si pe mine m-a uimit treaba asta cu 130 de mii,sau in general tot ce vezi la dealeri in Bucuresti sunt stas,80-90 de mii toate.

 

Partea a doua cu 316i si 520d si pe mine ma dispera.Mai ales aia care se uita la masina mea,care e veche recunosc,ca la un jeg.Mai ales aia cu 316 care in afara de aer conditionat si 2 geamuri electrice nu mai au nimic.Adica daca tot iti iei un BMW,te zgarcesti la optiuni doar de dragu de a avea un BMW.Eu mi-am luat 535 ca am vrut sa fie full full,acuma ca altceva nu am gasit decat cu motor mare,asta a fost compromisul,consum contra confort,dar am un atuu puterea.

La aia cu 520d,cam acelasi lucru pot sa il spun,ca de obicei nu sunt decat din alea slabute ca echipare.Cine isi ia 520d,isi ia direct ca sa faca un compromis,ca nu au avut bani de 525d sau 530d.Deci si eu zic la fel cine are si isi vede de treaba tot respectu.Da fitzele nu le tolerez.

Link to comment
Share on other sites

Offf mai mai nea neamih cum te dai tu in barci mereu....

 

Se vede experienta auto pe care o ai ....este egala cu multimea vida.

 

In primul rand da fuga si comanda o pereche ochelari ...foarte mari ca tu vezi 8000 de ture cand masina din clipul care zici tu"AMA" are 7000 de ture maxim pe bord. Al doilea lucru iar vorbesti fara sa sti(la tine e ceva normal asta)...acele nu este un m3 .... este o simpla masina E36 pus motor de m5 3.6 litri 315 cai...... al 3- lea lucru un motor de M3 sau respectiv M5 sunt facute de alergat dar fatalaii sunt sfatuiti sa stea acasa si sa planga ca uite ce alearga astia masinile ..nenoricitii naibii. Stai tu linistit ca sunt si in germania alergate de le ies ochii din cap....dar cum am mai zis nu sti ce inseamana firma asta ....sunt foarte multi care cumpara masinile doar pentru emblema de pe capota.Sunt satul de obositi cu dieseluri si 316-uri  cu impresii de mari "gangsteri" la semafor...

 

Apropo vezi ca la un motor de m din generatia mai veche incepe rosul dabea la 7000 unde schimba tipul din clip asa ca  :blink: stiu ca pentru mobra ta e mult rau 7000 de ture dar asta e ...obisnuiestete cu ideea.....

 

Numai bine

 

PS: condu si tu o masina mai puternica foarte agresiv si ai sa vezi ca nu e asa greu sa inrosesti discurile...oricum ai vazut si in clip ca nu stateau foarte mult rosii...

12443[/snapback]

 

 

bai ia stai ma asa, am gresit, nu m-am uitat ce scrie pe bordul aluia dar am vazut ca schimba numai in capat. ce trebuie sa sari asa? nu poti sa fii civilizat?. SA INTELEG CA TU NICIODATA NU GRESESTI???. eu stiam ca la m3 zona rosie incepe la 6.750rpm poate gresesc dar nu stii sa explici frumos??? te-am jucnit eu cumva pe tine? nu cred, te rog sa-ti revizuiesti comportamentul si atitudinea, esti singurul de aici care face circ. daca tu consideri ca esti prea bun du-te in alta parte de ce mai pierzi timpul...??? oricum daca turometrul alui nu arata mai mult de 7mii de unde stii la ce turatie schimba.

Link to comment
Share on other sites

bai ia stai ma asa, am gresit, nu m-am uitat ce scrie pe bordul aluia dar am vazut ca schimba numai in capat. ce trebuie sa sari asa? nu poti sa fii civilizat?. SA INTELEG CA TU NICIODATA NU GRESESTI???. eu stiam ca la m3 zona rosie incepe la 6.750rpm poate gresesc dar nu stii sa explici frumos??? te-am jucnit eu cumva pe tine? nu cred, te rog sa-ti revizuiesti comportamentul si atitudinea, esti singurul de aici care face circ. daca tu consideri ca esti prea bun du-te in alta parte de ce mai pierzi timpul...??? oricum daca turometrul alui nu arata mai mult de 7mii de unde stii la ce turatie schimba.

12461[/snapback]

 

OFF Topic

 

la circ sa te duci tu ca esti bun acolo....intri fara pile iti garantez :)

 

daca nu s-a umblat la limitator la 7000 si ceva ii taie gazul "desteptule" daia spun ca schimba la 7000 ...cand ajunge turometru aprope de capat respectiv 7000 cat are el schimba ...dat ti-am mai spus "OPTINOVA" dute si fa un control la ochi.

 

Cu bai sa vorbesti cu membri familie tale da???

 

Ps: ti-am zis ca nu vezi bine...ai scris cu rosu :)

 

Asa wlf sa revin on topic:

 

in germania umbla tot romanii nostri care mai au autohousuri pe acolo .. arabii si tur cii care tot asa detin o multime de parcuri auto....AVERTISMENT: evitati sa luati de la arabi respectiv turci...dastia mai inchisi la culoare :) .

 

Stai linisit ca si cu cheia se face manevra .... dar pana acum ceva timp nu se putea decat sa ii dea peste cap cipul din cheie si cand duci cheia la bavaria sa vezi cati km are masina ii apare erroare lu ala ceva gen : are 9999999 km . De curand cica rescriu baietii si cheia de cateva luni.

 

De chinezu care zici tu super tare faza....dar avea tata km nu gluma.

 

Ramane sfanta cartea service deocamdata dar stiu cazuri si carti false de service :blink:

 

Bafta!!

 

@wlf ma bucur ca esti de acceasi parere cu mine in legatura cu masinile chele din toate punctele de vedere si motor si optiuni :) .Cat despre figuranti...ardei pe fraierii :)

Edited by scarface
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.