Jump to content

320i mai scumpa decat 730i


lordseba

Recommended Posts

Am vazut pe RTL ceva reportaj despre chestia asta cu kilometrajul.Pe strada un reprezentant de la RAR-ul lor(TUV cred ii zice),oprea BMW-uri.Si ii intreba pe soferi cati km are masina lor.Apoi luau cheia si o bagau in ceva dispozitiv si citeau cipul din ea.Le iesea cu sute de mii in plus.Cea mai tare a fost cu un chinez care avea un 730 E38,il intreaba cat are,omu arata ca are doar 180 de mii,zice ca masina a luat-o de la un prieten bun care e dealer si i-a facut o super afacere,baga ala cheia in aparat si surprize-surprize:900 de mii si ceva.Omu nici nu a vrut sa creada,credea ca e ceva emisune camera ascunsa,cum sa ii dea teapa tocmai prietenul lui.

Deci e clar ca la noi toate sunt masluite,daca si in Germania unde e infractiune se practica.Si pe mine m-a uimit treaba asta cu 130 de mii,sau in general tot ce vezi la dealeri in Bucuresti sunt stas,80-90 de mii toate.

 

Partea a doua cu 316i si 520d si pe mine ma dispera.Mai ales aia care se uita la masina mea,care e veche recunosc,ca la un jeg.Mai ales aia cu 316 care in afara de aer conditionat si 2 geamuri electrice nu mai au nimic.Adica daca tot iti iei un BMW,te zgarcesti la optiuni doar de dragu de a avea un BMW.Eu mi-am luat 535 ca am vrut sa fie full full,acuma ca altceva nu am gasit decat cu motor mare,asta a fost compromisul,consum contra confort,dar am un atuu puterea.

La aia cu 520d,cam acelasi lucru pot sa il spun,ca de obicei nu sunt decat din alea slabute ca echipare.Cine isi ia 520d,isi ia direct ca sa faca un compromis,ca nu au avut bani de 525d sau 530d.Deci si eu zic la fel cine are si isi vede de treaba tot respectu.Da fitzele nu le tolerez.

12460[/snapback]

nu ii cam exagerat 900de mi de km :blink: .probail ca motoru tacanea si interioru era varza rau.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 73
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nu ii cam exagerat 900de mi de km :blink: .probail ca motoru tacanea si interioru era varza rau.

12531[/snapback]

 

Asta era culmea.Ca era misto masina.In Germania sunt mai ingrijite,si probabil ca nici nu au multi proprietari ca aici.

Am vazut un 7 modelul nou la o spalatorie,ziceai ca au trecut turcii prin el.Si avea doar 2 ani masina.Poate ca sunt mai de proasta calitate materialele fata de cele vechi.

Link to comment
Share on other sites

Partea a doua cu 316i si 520d si pe mine ma dispera.Mai ales aia care se uita la masina mea,care e veche recunosc,ca la un jeg.Mai ales aia cu 316 care in afara de aer conditionat si 2 geamuri electrice nu mai au nimic.Adica daca tot iti iei un BMW,te zgarcesti la optiuni doar de dragu de a avea un BMW.Eu mi-am luat 535 ca am vrut sa fie full full,acuma ca altceva nu am gasit decat cu motor mare,asta a fost compromisul,consum contra confort,dar am un atuu puterea.

La aia cu 520d,cam acelasi lucru pot sa il spun,ca de obicei nu sunt decat din alea slabute ca echipare.Cine isi ia 520d,isi ia direct ca sa faca un compromis,ca nu au avut bani de 525d sau 530d.Deci si eu zic la fel cine are si isi vede de treaba tot respectu.Da fitzele nu le tolerez.

12460[/snapback]

Vad ca au inceput sa se faca diferente :blink:

DEOCAMDATA MA ABTIN DE LA ALTE COMENTARII! :)

Link to comment
Share on other sites

Hai ma nu te supara pe mine.Eu am zis doar de aia fitzosi nu de toti.Am si specificat.

12572[/snapback]

Nu ma supar dar pana la urma aici trebuie sa vorbim de masinile marca BMW si nu despre fitosii cu 316 sau 520d.Pana la urma fitosi sau nefitosi tot posesori de BMW-uri sunt si e treaba lor cum sunt.

Link to comment
Share on other sites

Nu ma supar dar pana la urma aici trebuie sa vorbim de masinile marca BMW si nu despre fitosii cu 316 sau 520d.Pana la urma fitosi sau nefitosi tot posesori de BMW-uri sunt si e treaba lor cum sunt.

12575[/snapback]

 

Ma intelegi gresit.Sunt indivizi care nu din pasiune pentru BMW si l-au luat.Doar ca sa epateze in societate,sa zica lumea ca uite,are BMW,deci e bazat,ii merge bine.Daca tot vor sa arate ca sunt adevarati,macar sa se dea ciumegi cu ceva highline,nu cu ceva absolut normal.Aici e smecheria.Eu imi iau BMW ca sunt disperat dupa BMW,nu ca vreau sa demonstrez cuiva ceva.

Link to comment
Share on other sites

Chiar daca e oftopic imi dau si eu cu parerea....va certati degeaba....BMW u e BMW indiferent ce motor si dotari are....poate un mare admirator al marcii nu a avut bani de motor mai mare sau optiuni,sau poate vreun pifan smecher cu bani de la tacsu sia luat direct M5 cu care nu merge mai mult de 140km/h....nu trebuie generalizat...sint figuranti si cu motoare slabe si cu motoare puternice....indivizii astia ii filezi din prima si nimeni nui sufera garantat....hai sa se impace toata lumea si poate ne intilnim intr-o zii cu motoare mici sau mari si ne distram....peace all and drive fast but safe
Link to comment
Share on other sites

OFF TOPIC

Intrati pe www.bmwclub.ro, mari fani bmw, si ce faceti in primul rand? Va expuneti frustrarile care cum poate, ala ca are 1000 de cai putere sub capota altul ca are masina de 2ani cu 100 de cai, altul reconditioneaza un bmw mai vechi...si? Fratilor daca vreti sa faceti parte dintr-un club de iubitori ai siglei bmw, chiar conteaza cine are ultimul model sau primul? Sau cati cai putere sau nu stiu ce optiuni? Daca vreti sa afisati o imagine care nu va reprezinta, mai devreme sau mai tarziu tot va scapa ceva, nu va cere nimeni sa demostrati sau sa aratati ceva anume. Chiar trebuie neaparat sa jigniti la intamplare doar asa de dragul conversatiei? E pacat de munca depusa de oamenii de buna credinta care au avut initiativa de a face ceva acest forum si de cei care doresc infiintarea unui club bmw...

Urat se uita si unu care cerseste la unul care musca dintr-un covrig cald, asta vreti sa dezbateti? Succes, au mai incercat si alti, rezultatul nu e greu de intuit. :blink:

Edited by ikonet
Link to comment
Share on other sites

bani de la tacsu sia luat direct M5 cu care nu merge mai mult de 140km/h....nu trebuie generalizat...sint figuranti si cu motoare slabe si cu motoare puternice....indivizii astia ii filezi din prima si nimeni nui sufera garantat....hai sa

12620[/snapback]

 

 

Si daca mergea cu 200km/h tot figurant era :blink:

Link to comment
Share on other sites

OFF TOPIC

Intrati pe www.bmwclub.ro, mari fani bmw, si ce faceti in primul rand? Va expuneti frustrarile care cum poate, ala ca are 1000 de cai putere sub capota altul ca are masina de 2ani cu 100 de cai, altul reconditioneaza un bmw mai vechi...si? Fratilor daca vreti sa faceti parte dintr-un club de iubitori ai siglei bmw, chiar conteaza cine are ultimul model sau primul? Sau cati cai putere sau nu stiu ce optiuni? Daca vreti sa afisati o imagine care nu va reprezinta, mai devreme sau mai tarziu tot va scapa ceva, nu va cere nimeni sa demostrati sau sa aratati ceva anume. Chiar trebuie neaparat sa jigniti la intamplare doar asa de dragul conversatiei? E pacat de munca depusa de oamenii de buna credinta care au avut initiativa de a face ceva acest forum si de cei care doresc infiintarea unui club bmw...

Urat se uita si unu care cerseste la unul care musca dintr-un covrig cald, asta vreti sa dezbateti? Succes, au mai incercat si alti, rezultatul nu e greu de intuit. :blink:

12622[/snapback]

 

Te dai singur de gol.......te simti cu musca pe caciula?????

 

Iar despre cei care zic ca "bmw ii tot bmw" :) am o singura vorba dar nu o pot spune aici ca e un forum public.

 

Si nu ma luati " ca nu a avut omu bani sa ia alteceva sau cu mai multe optiuni" ...pai stai asa ...nu ai bani nu cumperi BMW sau orice alta marca de lux...de duci frumos si sunt destule masini frumoase si bune(golf ...octavia..leon)....auzi si tu nu a avut omu bani....eu nu stiu pe nimeni pana acum sa care si-a dat toti banii din casa pe o masina....mai ales pe un BMW care cere bani si de intretinere destui de multi ... da ma rog eu credeam ca am terminat cu subiectul asta dar se mai trezeste cate unu cu musca pe caciula din cand in cand.

 

Hai sa trecem peste subiectul ....rog sa nu se mai posteze legat de accest subiect

 

Numai bine

Link to comment
Share on other sites

Chiar daca e oftopic imi dau si eu cu parerea....va certati degeaba....BMW u e BMW indiferent ce motor si dotari are....poate un  mare admirator al marcii nu a avut bani de motor mai mare sau optiuni,sau poate vreun pifan smecher cu bani de la tacsu sia luat direct M5 cu care nu merge mai mult de 140km/h....nu trebuie generalizat...sint figuranti si cu motoare slabe si cu motoare puternice....indivizii astia ii filezi din prima si nimeni nui sufera garantat....hai sa se impace toata lumea si poate ne intilnim intr-o zii cu motoare mici sau mari si ne distram....peace all and drive fast but safe

12620[/snapback]

 

Mda sti cum e cu strugurii sunt acrii. Din contra eu nu am gasit fitosi in masini intradevar scumpe gen M5 ...seria7 ....pentru ca mai multa minte ca "baietasii" care pun mana pe un 3xx sau 5XX (ca sa nu mai fie probleme am cenzurat) si ii rup ficatii prin cartier.Vad ca esti tare frustat......ce ai cu ala daca i-a dat tacsu sa isi ia M5???? asta este ....in viata nu suntem toti egali...daca parintii au avut posibilatea sa ii ia o masina cu devarat sport te deranjeaza pe tine ca nu a muncit el banii aia???Inteleg ca iti doresti o masina mai tare cum ne dorim cu totii dar asta este.... :blink:

 

PS: stai linistit ca toti care au masini puternice merg tare....nu am vazut exceptii pana acum

Link to comment
Share on other sites

Te dai singur de gol.......te simti cu musca pe caciula?????

 

Iar despre cei care zic ca "bmw ii tot bmw" :blink:  am o singura vorba dar nu o pot spune aici ca e un forum public.

 

Si nu ma luati " ca nu a avut omu bani sa ia alteceva sau cu mai multe optiuni" ...pai stai asa ...nu ai bani nu cumperi BMW sau orice alta marca de lux...de duci frumos si sunt destule masini frumoase si bune(golf ...octavia..leon)....auzi si tu nu a avut omu bani....eu nu stiu pe nimeni pana acum sa care si-a dat toti banii din casa pe o masina....mai ales pe un BMW care cere bani si de intretinere destui de multi  ... da ma rog eu credeam ca am terminat cu subiectul asta dar se mai trezeste cate unu cu musca pe caciula din cand in cand.

 

Hai sa trecem peste subiectul ....rog sa nu se mai posteze legat de accest subiect

 

Numai bine

12625[/snapback]

 

Din cate vad devii tare agitat, vorbesti fara sa ma cunosti sau sa stii cat de cat ceva despre mine; si nu vad de ce te-ai sesizat tocmai tu la ce am postat?

Nu ai inteles nimic ce ce am zis, mergi pe aceeasi cale lipsita de orice decenta.

Link to comment
Share on other sites

Mda sti cum e cu strugurii sunt acrii. Din contra eu nu am gasit fitosi in masini intradevar scumpe gen M5 ...seria7 ....pentru ca mai multa minte ca "baietasii" care pun mana pe un 3xx sau 5XX (ca sa nu mai fie probleme am cenzurat) si ii rup ficatii prin cartier.Vad ca esti tare frustat......ce ai cu ala daca i-a dat tacsu sa isi ia M5???? asta este ....in viata nu suntem toti egali...daca parintii au avut posibilatea sa ii ia o masina cu devarat sport te deranjeaza pe tine ca nu a muncit el banii aia???Inteleg ca iti doresti o masina mai tare cum ne dorim cu totii dar asta este.... :)

 

12626[/snapback]

Si eu daca vreau sa-mi iau tot BMW care e problema?Nu am voie sa-mi iau BMW daca nu are peste 150CP?Este alegerea mea sa-mi iau ce masina vreau si la ce putere vreau.

Pana la urma vad ca tu esti fitosul si ai ceva cu motoare mai slabe.Nimeni de pe forumul asta nu a adus in discutie chestia asta pana acum :blink: E alegerea mea cum sunt la volan si ce masina imi iau :)

Tot tu zici sa revenim la subiect dar de fiecare data te intorci de unde ai plecat

Link to comment
Share on other sites

Si eu daca vreau sa-mi iau tot BMW care e problema?Nu am voie sa-mi iau BMW daca nu are peste 150CP?Este alegerea mea sa-mi iau ce masina vreau si la ce putere vreau.

Pana la urma vad ca tu esti fitosul si ai ceva cu motoare mai slabe.Nimeni de pe forumul asta nu a adus in discutie chestia asta pana acum :) E alegerea mea cum sunt la volan si ce masina imi iau :)

Tot tu zici sa revenim la subiect dar de fiecare data te intorci de unde ai plecat

12669[/snapback]

 

mdea bla bla bla :blink:

Link to comment
Share on other sites

bai fratilor, nu vreti sa face-ti un topic separat pentru certuri???? ar fi mai bine si am fi primul forum care detine asa ceva....in fine, apropo de preturi mari....sunt unii oameni, care cer niste preturi foarte mari pe ursuleti, de parca ar avea 5 ani masina si nu 15-20, macar daca ar fi in stare buna, dar cei mai multi ursi sunt rupti...ex: pe autovit, un tip cere pe un 325i din 1987, 6000 de euro!!!!!!!!!!!!! :blink: , pai in stilul asta astept sa mai creasca un pic preturile si imi vand ursul si imi i-au un e46.... :) :)
Link to comment
Share on other sites

bai fratilor, nu vreti sa face-ti un topic separat pentru certuri???? ar fi mai bine si am fi primul forum care detine asa ceva....in fine, apropo de preturi mari....sunt unii oameni, care cer niste preturi foarte mari pe ursuleti, de parca ar avea 5 ani masina si nu 15-20, macar daca ar fi in stare buna, dar cei mai multi ursi sunt rupti...ex: pe autovit, un tip cere pe un 325i din 1987, 6000 de euro!!!!!!!!!!!!! :blink: , pai in stilul asta astept sa mai creasca un pic preturile si imi vand ursul si imi i-au un e46.... :)  :)

12723[/snapback]

 

Mie mi se pare ca piata in ultima vreme a inceput sa creasca preturile la masinile astea mai vechi.O gramada de E34 si E30 la preturi super exagerate.Cred ca e din cauza ca lumea gaseste numai masini praf,si cand da de una buna buna,zice asta este,alta nu gasesc,si da mai mult de cat face masina.Adevarul ca nu vad nici unde sa coboare pretul,ca nu am vazut niciodata un urs impecabil sub 3 mii de euro,sau un E34 indiferent de model,sub 5 mii daca e impecabil.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.