Jump to content

My "new" car


Alex75

Recommended Posts

  • 3 months later...
Guest poleposition
Mda, cu parere de rau rezonez cu cele spuse de aditza mai sus, aveam alta parere despre Alex... Aditza, nu aveam pretentia la o conversatie elevata, ci la una macar civilizata, insa cand o dai in mitocanisme de genul "fiu' lu' mata" si alte cele... :getlost:
Link to comment
Share on other sites

Si pentru ca s-a comportat cum s-a comportat, iata adevarul despre masina lui, via @dooh:

 

24-09-2008 = 182,496 Kilometres - accidentata, multe componente schimbate

07-11-2007 = 148,762 Kilometres

12-09-2006 = 73,046 Kilometres - accidentata, vreo 15 pagini (A4) de piese

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

lol la cum raspundea pe topicul ala, ai fi zis ca e cumparata direct de la CEO-ul BMW, cu atata tupeul se afisa.

 

Bine, acum va dati seamna ca majoritatea masinilor de pe la noi cam asa sunt, doar ca nu aflam, sau aflam mai tarziu :)

 

Ofer 5000 de euro pe cazan, o facem masina de drift a clubului...

Link to comment
Share on other sites

Sa fiu sincer, nu contest caracterul omului legat de raspunsurile date. Dar, din cate vad chiar a avut grija de masina, a investit in ea ceva bani.

 

Poate si-a luat teapa cu km cum si-au mai luat si altii. Kip, tu n-ai luat teapa cu km de la Trafic? Se mai intampla si din astea.

 

Cand cumperi o masina cu 90 de mii de km, iti mai arunca ala si o carte masluita, ce sanse sunt sa fie km reali? Relativ putine.

Link to comment
Share on other sites

Kip cred ca a ramas marcat de cand i-a vandut Trafic masina cu 115 mii in bord si cu 200 de mii reali. A fost exact aceasi situatie, daca nu mai grava, pentru ca aici Alex asa a cumparat-o, in situatia lui Kip, se pare ca Trafic i-a dat km inapoi pentru ca era cel care o adusese. Si cu probleme tehnice grave din cate imi amintesc.

 

Daca te uiti in primul post din topicul asta, o sa vezi ca a postat poze din anuntul de pe autovit de cand a cumparat-o. In 2009, era mai credibil ca avea 90 de mii in bord, ce dracu, ca si in 2012 daca te uiti pe autovit gasesti multe care au sub 100 de mii. Nu cred ca dadea 15 mii de euro atunci pe masina cu 200 de mii in bord, cand tocmai isi vanduse masina lui asemanatoare. E clar ca l-a inselat ala care i-a vandut-o.

 

In 2009 nu erau pe forum multi care puteau verifica km si nici la reprezentanta nu prea iti spunea nimeni nimic.

 

De ce sa fie prins cu matza in sac? N-a dat el km inapoi, asa a luat-o, acuma ce sa faca? A pus VIN-ul si a spus ca cine e interesat poate sa o verifice la reprezentanta. Ce ar fi putut face mai mult?

 

Eu sunt de parere ca au fost prea multi care au sarit pe el si mult prea agresiv de parca ar fi facut vreo crima.

Edited by WLF
Link to comment
Share on other sites

Kip, tu n-ai luat teapa cu km de la Trafic?

 

Pana la urma eu chiar nu pot sa fiu sigur 100% ca trafic stia sau nu cam care ar fi km reali.

 

Alex75, insa, stia foarte bine istoricul masinii asa cum l-am postat eu mai sus, fiindca, in urma cu mai bine de juma de an, inSidE a vrut sa o cumpere, a verificat-o si i-a comunicat si lui Alex istoricul asta, deci, stia. Asa ca, poate ca nu stia la momentul achizitiei, dar cand a pus-o la vanzare aici stia 100%. Deci, las-o ca macane. Nu mai incerca sa-i gasesti scuze fiindca nu are. Stia istoricul real al masinii ieri, dar tot facea pe nestiutorul si a mai si jignit.

 

@cefi, la ce suspend te referi ?

 

 

WLF, vad ca ai postat din nou. Citeste ce am scris. Nu am ramas marcat de nimic, nu inteleg ce tot faci referire la mine. Nu am nicio legatura. Mi se pare aiurea sa tot ma analizezi tu pe mine. Ieri stia si a facut pe inocentul, jignind. In fine.

Edited by KIP
Link to comment
Share on other sites

Pana la urma eu chiar nu pot sa fiu sigur 100% ca trafic stia sau nu cam care ar fi km reali.

 

Alex75, insa, stia foarte bine istoricul masinii asa cum l-am postat eu mai sus, fiindca, in urma cu mai bine de juma de an, inSidE a vrut sa o cumpere, a verificat-o si i-a comunicat si lui Alex istoricul asta, deci, stia. Asa ca, poate ca nu stia la momentul achizitiei, dar cand a pus-o la vanzare aici stia 100%. Deci, las-o ca macane. Nu mai incerca sa-i gasesti scuze fiindca nu are. Stia istoricul real al masinii ieri, dar tot facea pe nestiutorul si a mai si jignit.

 

@cefi, la ce suspend te referi ?

 

Probabil intre timp a aflat, cu siguranta. Dar si-a luat-o urat de la ala care i-a vandut-o.

 

Vrei sa iti spun ceva? Si eu am luat Laguna cu 93 de mii de km in bord, dupa ce am dat un search cu numarul de inmatriculare de Franta, am gasit-o la licitatiile de la Australe cu 160 de mii. Acuma ce sa fi facut cand am vandut-o, sa ii fi pus km reali inapoi? M-a intrebat cine a cumparat-o si i-am spus ca nu ii pot garanta km, ca asa am luat-o si eu, ce era sa fi facut mai mult, m-am ars si eu la randul meu.

 

Pana la urma voi ce ati vrut sa demonstrati in topicul ala? Din moment ce a pus VIN, verificarea era posibila pentru oricine era interesat, nu?

 

Insa de atunci si pana acum, uite in topicul asta ca se dovedeste ca a avut grija de masina, teapa neteapa, nu il poti acuza ca e samsar. Pai sa nu iti sara mustarul cand sar 4-5 pe tine si te mai fac si samsar? Adica ce ati fi vrut voi sa faca, sa se puna in genunchi si sa va ceara voua atotstiutorilor in BMW-uri, scuze? Eu sunt de acord ca sunt bune comentariile legate de anunturile de vanzare, dar pana la urma exista o limita.

 

Bine ca nu m-ati prins pe mine in aceasi situatie ca eu faceam mai rau de atat.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Cum sa fie ma meritat ? Asta e cea mai mare magarie posibila ! Scoti la iveala adevarul despre o masina, dar esti sanctionat !

 

LE: Pai cum ma WLF, tot tu sa faci rau cand se discuta despre masina ta si se scoyt la iveala chestii/socoteli pe care tu le stiai dar te faci ca ploua ? Pai de ce sa faci urat ? Te-ar supara adevarul ? El a fost cel care l-a jignit pe Cristian.O !

Edited by KIP
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

lol va da suspend voua ? nu mai bine faceam cum am zis in PM:

 

"

in locul vostru ii dadeam PM si ii ziceam ca daca vrea sa nu ziceti nimic, sa sara cu comision Ce idee buna-i asta, de acum, cand vinde unu ceva pe forum, il abordam si ii spunem ca daca vrea sa zicem de bine, costa atat, daca vrea sa nu zicem nimic din ce stim, costa atat si tot asa... racketeering style lol" :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Pana la urma eu chiar nu pot sa fiu sigur 100% ca trafic stia sau nu cam care ar fi km reali.

 

WLF, vad ca ai postat din nou. Citeste ce am scris. Nu am ramas marcat de nimic, nu inteleg ce tot faci referire la mine. Nu am nicio legatura. Mi se pare aiurea sa tot ma analizezi tu pe mine. Ieri stia si a facut pe inocentul, jignind. In fine.

 

Nu faceam referire la tine ca persoana, ci la o situatie asemanatoare in care chiar tu ai fost implicat. Vrei sa spui ca atunci cand ai aflat ca masina n-avea km reali, n-ai facut mare balamuc aici pe forum? Eu imi aduc aminte ca a iesit scandal, mai ales ca aveai si ceva probleme tehnice la ea.

 

Daca spui de Alex ca sigur stia, sa fim seriosi, si Trafic stia sigur, ce naiba.

Link to comment
Share on other sites

LE: Pai cum ma WLF, tot tu sa faci rau cand se discuta despre masina ta si se scoyt la iveala chestii/socoteli pe care tu le stiai dar te faci ca ploua ? Pai de ce sa faci urat ? Te-ar supara adevarul ? El a fost cel care l-a jignit pe Cristian.O !

 

Nu contest caracterul lui si felul cum a reactionat, ma repet, sunt de acord ca a jignit.

 

Dar erati 4 pe el deja, care l-ati luat la 11 metri si mistouri. Unii sunt mai defensivi, uite ca alti ca el sunt agresivi in situatii din astea.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.