Jump to content

Bmw 730i sport 2003


vlad17

Recommended Posts

Nu stiu ce inseamna SE, e scris asa ceva in actele masinii? Ca asa in descriere, toata lumea scrie aiureli.

 

Volanul ala si scaunele chiar sunt din pachetul sport. La tine la masina nu e nimic sport.

 

da in actele masinii scrie "SE" asta poate insemna sport/special edition:-?? presupun

Link to comment
Share on other sites

Salutare,sunt nou pe site:) aceasta este masina,un Bmw 730i, modelul sport cu volan dreapta adusa din Anglia

 

sunt foarte multumit de ea, se comporta bine la drum, nu am avut nici o problema cu ea pana acum

 

dotari: telefon, navigator cu CD harta Romania + V Europei, magazie 6 CD, senzori ploaie/lumina/parcare, tetiere electrice fata/spate si multe altele <_<

 

o sa pun cateva poze cu ea si astept pareri si comentarii :)

 

 

felicitari, dar spune-mi si mie cum se poate conduce o astfel de masina in romania/europa continentala ca eu chiar nu inteleg...ai pe cineva in stanga ta care iti da indicatii...chiar ma intreb adesea in ultima perioada, cu atat mai mult cu cat vad tot mai des astfel de masini cu volan pe dreapta

Link to comment
Share on other sites

eu personal, as interzice inmatricularea autoturismelor cu volan dreapta in Romania.

 

Este unsafe si gay.

 

pai cine a zis ca o inmatriculez?<_<) daca vroiam o inmatriculam pana acum ca nu am adus-o ieri in tara;)

 

Salutare,sunt nou pe site:) aceasta este masina,un Bmw 730i, modelul sport cu volan dreapta adusa din Anglia

 

sunt foarte multumit de ea, se comporta bine la drum, nu am avut nici o problema cu ea pana acum

 

dotari: telefon, navigator cu CD harta Romania + V Europei, magazie 6 CD, senzori ploaie/lumina/parcare, tetiere electrice fata/spate si multe altele :)

 

o sa pun cateva poze cu ea si astept pareri si comentarii :bashwall:

 

 

felicitari, dar spune-mi si mie cum se poate conduce o astfel de masina in romania/europa continentala ca eu chiar nu inteleg...ai pe cineva in stanga ta care iti da indicatii...chiar ma intreb adesea in ultima perioada, cu atat mai mult cu cat vad tot mai des astfel de masini cu volan pe dreapta

 

 

este ok, cu timpul m-am obisnuit. la inceput a fost putin mai greu dar acum nu am probleme:D la drum intins e mai greu cu depasirile singur in masina ca nu prea vezi dar este bine:) nu e prima masina cu volan dreapta pe care am avut-o in Romania

Link to comment
Share on other sites

mare incredere trebuie sa ai in ala care sta in stanga ta...

 

nu ma bazez 100% pe cel din stanga. cateodata ma dau mai in stanga sa vad singur ca cel din stanga nu apreciaza corect distanta si nu iti poate spune daca sa te bagi in depasire sau nu ca nu el are "carma"<_<)

Link to comment
Share on other sites

Misto masina. Defapt, seria 7 dupa E38 mi se pare urata la exterior, dar are un interior foarte misto. Eu personal i-as face un transplant de bord, volan, etc.. dar depinde ce ganduri ai cu masina.

 

Apropo de butonul cu SE... cutia automata de pe E34 are mod Economic si Sport. SE poate vine de la Sport Economic. <_<

Link to comment
Share on other sites

Misto masina. Defapt, seria 7 dupa E38 mi se pare urata la exterior, dar are un interior foarte misto. Eu personal i-as face un transplant de bord, volan, etc.. dar depinde ce ganduri ai cu masina.

 

Apropo de butonul cu SE... cutia automata de pe E34 are mod Economic si Sport. SE poate vine de la Sport Economic. <_<

 

am inteles ca pentru a schimba volanul pe partea stanga costa ceva:-s

Link to comment
Share on other sites

Nu zic ca nu costa, dar cum ziceam, depinde si care sunt planurile tale pentru masina. Daca iti place foarte mult si vrei s-o pastrezi, investitia s-ar merita. Daca ai in plan s-o vinzi mai departe dupa o vreme nu prea s-ar merita (desi cred ca ar putea sa adauge valoare masinii).

 

Numai bine. Drive safe <_<.

Link to comment
Share on other sites

Nu zic ca nu costa, dar cum ziceam, depinde si care sunt planurile tale pentru masina. Daca iti place foarte mult si vrei s-o pastrezi, investitia s-ar merita. Daca ai in plan s-o vinzi mai departe dupa o vreme nu prea s-ar merita (desi cred ca ar putea sa adauge valoare masinii).

 

Numai bine. Drive safe <_<.

 

ma mai gandesc ce o sa fac:) multumesc:D

Link to comment
Share on other sites

seria 7... care vin cu pachet sport, difera scaunele si volanul, cel in trei spite este din pachetul sport, scaunele au aripioarele mai pronuntate... dar altceva nimic in plus... gen module si alte chestii...

 

frumoasa si rar motorul de 3000i pe seria 7, parerea mea este ca ii cam mic pentru asa caroserie... cat cantareste???

Link to comment
Share on other sites

Ce va mai place sa inventati denumiri. <_<

Exista diverse optiuni la seria 7, dar nu exista seria 7 sport.

 

 

nu incercam sa inventez denumiri, dar chiar am cautat seria 7 si am intalnit de multe ori termenul sport si am vazut diferentele in volan si scaune... doar atat...

la o adica daca era cazul sa fie sport ar fi trebuit sa aibe minim motorul de 4,5i ca sa nu zic 6i ca sa si aibe cu ce sa fie sport nu???

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

destul de rar motorul de 3.0 pe seria 7 e65, e un motor prea slab parerea mea.

 

sport la mine inseamna scaune sport, lipsa chrom exterior si volan sport, probabil era ceva optiune atunci ... nu sunt sigur

Edited by Roland
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.