Jump to content

Cat consuma un e36 motor 318i(benzina) cipuit din 93


incepator.bmw

Recommended Posts

Salutare lumee...revin cu un topic nou...as dori sa stiu si eu cat consuma un e36 motor 1800 benzina in bucuresti si afara...motorul care vreau sa il cumpar eu are 140cp plus...are cip..cam ce consum sa aiba???aveti sau ati avut ceva asemanator?eu vreau sa imi iau un e 46 320 d si as vrea sa cumpar si e36 asta
Link to comment
Share on other sites

abia a cumparat-o . De 2 saptamani . Cam pe acolo a dat pe ea dar a facut un schimb . A dat un fiat si a luat pisica

Bun schimb;) din punctul meu de vedere..m ales ca fiatul stiu ca e o masina foarte proast...toate cunostintele care le'am avut s'au vaietat de ele....aaa si bmw'ul asta care vreau sa'l cumpar nu are AC(aer conditionat) ..cica il monteaza in 500 de euro,deci masina ajunge la 5000euro...nu e mult e o masina f frumoasa estetic si trage si bine...dar ideea e ca nu stiu daca afecteaza montarea aerului la masina...nu stiu sa ii ia din putere sau ma mai mir eu ce...

Link to comment
Share on other sites

Se refera la masina asta http://bmw.anunturi-auto.4tuning.ro/Anuntu...del-359755.html

Cica ar fi castigat premiul 1 sau 2 la intalnirea E 36 pe tara de acum cateva zile care s-a tinut in fata Casei poporului.

Pe 4 tuning cea mai mare aberatie care am auzit-o ... "ca el ar fi facut tuningul masinii", cand de fapt masina e inmatriculata de 4 saptamani si are vopsea originala de la mama ei, si tot la anunturi vinde si pe bucati, mai exact semnalele .... si 2, n-am vazut nici o poza cu masina before & after.

Edited by ziemenz
Link to comment
Share on other sites

zieenz ai dreptate....asta e masina...isi merita banii ce parere aveti?

deci hai sa te lamuresc cum sta treaba cu consumul la motoarele astea

daca mergi cuminte intrun oras care nu este aglomerat iesi le 11 -12

daca ii dai in gura asa cum fac eu adica schimb pe la 5000 iti ia 15 sigur

iar de masina aia nu am ce zice este frumoasa dar daca iti iei una fara kit m o iei pe la 3000 +sau - un kit m costa 500 de euro plus supensia 300 si tot iesi mai ieftin de 5500 cat vrea ala pe ea

Link to comment
Share on other sites

asa ieftin un kit???si suspensia??sunt noi?cu tot cu montaj?la culoarea masinii?sau disponibile in orice culoare fara sa platesti diferenta?

sunt negre din cate stiu eu sau grunduite si le vopsesti tu si da noi suspensie chiar reglabila sport iti iei la 300 de euro si fara montaj

stai linistit ca eu nu vand dar cauta si tu pe net sa vezi ce preturi sunt si ai sa te lamuresti ca nui o avere

Link to comment
Share on other sites

Salutare lumee...revin cu un topic nou...as dori sa stiu si eu cat consuma un e36 motor 1800 benzina in bucuresti si afara...motorul care vreau sa il cumpar eu are 140cp plus...are cip..cam ce consum sa aiba???aveti sau ati avut ceva asemanator?eu vreau sa imi iau un e 46 320 d si as vrea sa cumpar si e36 asta

 

 

Nu prea am incredere in masini "chipuite"..... Adica are un eleron pe spate " care-i da 20 de cai "si-i scoate toba sa sune "mai sport "....

 

hai sa zicem ca e chiar chipuita pe bune.... Asta inseamna ca a forjat-o de i-au venit spumele....

Nu zic ca daca nu e chipuita nu e forjata dar parca nu m-as baga sa iau o masina de genul asta...

Link to comment
Share on other sites

da . La fel are si el , e36 140 de cai , plus chip . Poti sa-l vezi si sa iti faci o parere daca vrei

o fi mov cu numere de satu mare?

 

aia de SM sa vandut,a luat-o un pusti care nu stie cu ele,e incepator.

ca si o paranteza masina aia de SM trage f bine pentru un 1,8is,are si blocant si la cum sa dadea omul cu ea ziceai ca e 2,5 lejer

Link to comment
Share on other sites

da . La fel are si el , e36 140 de cai , plus chip . Poti sa-l vezi si sa iti faci o parere daca vrei

o fi mov cu numere de satu mare?

 

aia de SM sa vandut,a luat-o un pusti care nu stie cu ele,e incepator.

ca si o paranteza masina aia de SM trage f bine pentru un 1,8is,are si blocant si la cum sa dadea omul cu ea ziceai ca e 2,5 lejer

era f tare tare masina...mie imi placea super mult...apropo frumoasa pisica din poza ta:d...ai mai multe poze cu e sa le vedem si noi?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.