Jump to content

BMW Seria 7 E65/E66/E67/E68


slacker

Recommended Posts

Vreau sa stiu totul despre seria 7 ,sa cunosc masina asta in amanunt . exclus F01,exlus mai vechi de 2005 .

 

 

Acum ma documentez pe wikipedia, alte forumuri si caut manuale .O sa revin cu informatii .

 

Orice parere, sfat, impresie e binevenita.

Va rog sa postati orice stiti sau ati auzit despre intretinere,probleme tehnice, plusuri,minusuri etc.

 

Rog moderatorii sa nu inchida topicul ,stiu ca s-a mai discutat ,dar sunt putine informatii pe forum putin seria 7 .

 

Sper ca in topicul asta sa fie adunate cat mai multe informatii despre masina.

 

Multumesc anticipat.

Edited by slacker
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 3 months later...
  • 4 months later...
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 3 months later...

Salutare,

 

Roland ,dupa tine mai bine nu si-ar lua omu nimik...pai normal ca o sa cada caseta sau ce o mai fi...dar astea cad la orice masina ....normal ca pica daca ii dai in "gura" pe drumurile din Ro unde sunt gropile cat "canalurile fara capac " si nu ai grija de ea ....

uite eu am luat E65 745i din 2003 Full si il am de o luna , am mers deja cu el 5000km si se comporta formidabil ....si in plus de asta nu am vazut pana acum sa aiba ceva sau sa se aprinda vreun bec prin bord cum ziceau pe forum ..

 

Normal , orice masina se strica si "cade" daca nu ai grija de ea, poti sa-ti iei si de cateva milioane de € si facelifturi si tot ce exista ,..dar daca nu stii sa o tii cad toate!!

 

 

PS : "Toate masinile se strica si au probleme, indiferent de marca si model"

Link to comment
Share on other sites

Din cate stiu Roland a avut ani buni de zile seria 7 , nu o luna cum il ai tu deci cred ca e in masura sa vorbeasca.Si asta cu casetele de directie e poveste veche...prin 2003 - 2004 schimbau unii si 2-3 casete si nu erau tocmai ieftine.
Link to comment
Share on other sites

Eu stiam ca e o buba nu ca au dat cu ele in gropi , si aveau si multe probleme cu senzorii in primii ani.Acum probabil ca s-au cam rezolvat problemele ,au trecut totusi 7-8 ani de atunci.

 

 

am avut eu acu cativa ani un e65 din 2003 luna a 12 a 730d si s-a comportat excelent , nicio problema cu caseta de directie si nici cu nu stiu ce senzori , impecabila dupa doi ani de romania si am dat-o unui prieten si acum merge fara nicio problema , e multumit tare de ea . nu mai induceti oamenii in eroare .

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.