Jump to content

Mare atentie cu odorizantul !


gery

Recommended Posts

si eu tot ambipur am....am avut provizii de rezerve acasa, vreo 10 cred, dar acum nu mai am decat 2, si ziceam sa schimb

o mai luam in masina pe o prietena cu fetita ei..aia mica (mica-mica) se juca cu odorizantul....o data l-a pus culcat pe bord, in fata computerului si mi-a topit vopseaua aia de acolo.....(la astra h, ca daca facea la e60 ii luam scalpul)

Link to comment
Share on other sites

am avut cws in ultimele lunii , inca mai am din el dar o sa il schimb cand se termina . Mam cam plicitisit de el si mam plictisit sa le zic celor de la spalatorie sa nu imi arunce cartonasul de sub scaun (nu mi se pare un sistem prea ingenios asta) . Sa vad acum la ce o sa trec . Cred ca revin la WonderBaum ! Nicioadata nu folosesc chestii cu recipient , nici macar ambipur , imi este frica de cam toate , mereu exista riscul sa curga !
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Si eu m-am convins cu solutile de 2 bani. Am avut o masina noua si mi-a curs pe bord s-a cojit aproximativ 3 cm, am incercat sa schimb pe garantie plasticul dar mi s-a spus in fata de la ce este! :) Aceeasi chestie am patit si cu alta masina cu un Ambipur! Mi-a scos tipa de la spalatorie de pe priza de aer ca sa stearga praful si l-a pus invers si s-a scurt totul pe bord!

 

Sunt adeptul braduletilor mirositori chiar daca in 2 zile isi pierd mirosul.

Link to comment
Share on other sites

Cele mai bune sunt cele de la omv la 22 ron parca... intr-o cutiuta de tabla/inox care se pune in suportul de pahare..sunt foate bune si destul de puternice.. Acum mai nou sa scos odorizant in forma de Ipod care se pune la clima ,undeva pe la 30 ron..

 

 

mi se pare o tampenie, iti sparge vreun aurolac masina, crezand ca este chiar un iPod uitat in masina.

Asta m-a facut pe mine sa nu il cumpar :) ..Eram foarte curios cum functioneza , ca aspect arata destul de bine fata de celalate odorizante de masina

 

how fucked up shit is that am vaz si eu la un prieten si am crezut ca e ipod :)

 

eu folosesc wunderbaum new car

 

 

cel mai tare, wunder baum new car! eu am 6 la oglinda :lol:

am patit si eu cu un odorizant lichid dar nu mai stiu de care, mi-a topit fata de la un cd player

Edited by calin_AVR
Link to comment
Share on other sites

Wunder baum cel negru classic este preferatul meu in materie de odorizante.Mi se pare cel mai frumos miros posibil in masina dar pacat ca tine doar cateva zile.Mi-am comandat acum California Scents New Car Smell care sper sa miroasa tot asa dar sa tina macar 30 de zile.Cel mai practic pe care l-am avut mi s-a parut CWS Aircontrol care m-a tinut vreo 3 luni sticluta dar manevrarea lui e destul de dificila,cel mai usor e sa incarci o seringa cu solutie si apoi sa umezesti braduleti sau alte cartonase care se agata Edited by buldy
Link to comment
Share on other sites

Eu combin mai multe mostre de parfumuri pana obtin un rezultat care sa-mi placa. (sotia e distribuitor de parfumuri si eu ii fur mostrele)
Link to comment
Share on other sites

Salut,

 

Eu la "Calfornia Scents", niste "conserve" cu un soi de lemn poros parfumat in ele, nu mai renunt niciodata.

Am deja de doua luni doua si nu si-au pierdut mai mult de 25% din mirosul initial.Este cel mai bun din cate am avut(si am cam avut...) si nu exista nici un pericol sa curga s.a.m.d.

Ca sa nu mai vorbesc de aroma "delight" care-i topul meu in ceea ce priveste mirosurile(aici e "de gustibus...").Au si "new car" pentru "suporterii" mirosului respectiv...

 

Bafta!

 

 

Confirm si eu calitatea produselor California scents...delight PONT!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Salut,

 

Eu la "Calfornia Scents", niste "conserve" cu un soi de lemn poros parfumat in ele, nu mai renunt niciodata.

Am deja de doua luni doua si nu si-au pierdut mai mult de 25% din mirosul initial.Este cel mai bun din cate am avut(si am cam avut...) si nu exista nici un pericol sa curga s.a.m.d.

Ca sa nu mai vorbesc de aroma "delight" care-i topul meu in ceea ce priveste mirosurile(aici e "de gustibus...").Au si "new car" pentru "suporterii" mirosului respectiv...

 

Bafta!

 

 

Confirm si eu calitatea produselor California scents...delight PONT!

mai nou am pus pe mocheta cateva picaturi de ambipur si de ulei aromat!

si parca ”pute” mai frumos decat de obicei

Link to comment
Share on other sites

Eu folosesc Arexons, ala care seamana cu un Ipod. Sunt foarte multumit, il am de 1 luna si s-a consumat jumatate. De varsat nu prea are cum, doar daca il intorci invers, intentionat. Sper, doar, sa nu-l confunde vreun "meserias" cu un gadget, ceva, sa-mi sparga masina degeaba !!! :) Edited by MihaiC
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Unele masini (chiar si vechi) au un miros al lor (evident daca e placut). Din plastice, din tapiterie, de la diversele parfumuri ale celor care au mers cu ea. Mai rar insa in cazul masinilor de fumatori (asa cum sunt si eu).

 

Un lucru pe care l-am observat de multe ori, este faptul ca acelasi odorizant poate mirosi diferit in functie de masina. E ca si la parfumuri, unde (mai complicat putin) un anume parfum miroase diferit in functie de piele si chimicalele fiecrauia dintre noi.

 

Un foarte bun prieten si-a cumparat la un moment dat un S6, si cand m-am suit prima oara in el am avut erectie instant. Mirosea sublim. Am intrebat febril ce odorizant e...si era o chestie comuna, OMV Racing sau ceva de genul asta (fiola din aia pusa in carton).

 

A doua zi am luat si eu, si la mine nu mai mirosea asa. Poate pentru ca S6-le avea piele, si a mea nu.

Edited by kruger
Link to comment
Share on other sites

Unele masini (chiar si vechi) au un miros al lor (evident daca e placut). Din plastice, din tapiterie, de la diversele parfumuri ale celor care au mers cu ea. Mai rar insa in cazul masinilor de fumatori (asa cum sunt si eu).

 

Un lucru pe care l-am observat de multe ori, este faptul ca acelasi odorizant poate mirosi diferit in functie de masina. E ca si la parfumuri, unde (mai complicat putin) un anume parfum miroase diferit in functie de piele si chimicalele fiecrauia dintre noi.

 

Un foarte bun prieten si-a cumparat la un moment dat un S6, si cand m-am suit prima oara in el am avut erectie instant. Mirosea sublim. Am intrebat febril ce odorizant e...si era o chestie comuna, OMV Racing sau ceva de genul asta (fiola din aia pusa in carton).

 

A doua zi am luat si eu, si la mine nu mai mirosea asa. Poate pentru ca S6-le avea piele, si a mea nu.

nu credeam asta cu masina si mirosul ei......dar cand mi-am luat primul bmw, se urca un prieten si-mi zice vai, miroase exact cum mirosea a mea inainte sa ma apuc sa fumez in ea.......tot bmw, si-a lui.....apoi, si la urmatorul, am avut acelasi miros (vb de bmw nou, caci second, imprumuta din mirosul ”stapanului”)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Chiar nu stiam ca sunt asa aiurea acele odorizante care "picura" .... nu prea imi placea sistemu de asta nu prea le-am cumparat , folosesc de la Rompetrol acele "floricele" new car , 3 ron costa , si miroase f bine , dar tine 5 zile cam asa ... putin... dar bun :)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...
Salut, dupa multi ani in care am folosit ambipur in diverse variante am trecut la odorizantul original cumparat de la un coleg de forum si sunt foarte multumit de cum miroase, de faptul ca nu are ce sa curga din el, si poti sa reglezi de cat de tare vrei sa miroasa. De asemenea arata si destul de bine, iar de pe forum l-am cumparat mai ieftin decat l-am gasit dupa aceea la reprezentanta.
Link to comment
Share on other sites

wunderbaum de vanilie ( ascuns prin masina nu agatat... ) e cel mai bun/ieftin odorizant care l-am incercat .. dupa 2 braduti consecutivi (daca si aerisesti masina regulat) prinde un miros fenomenal :)

 

ai spus ca imi arati si mie si te-ai facut ca ploua :))) eu folosesc california scents....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.