Jump to content

pt cei cu 520d


badshtef

Recommended Posts

Daca astepti performante "sportive" ...atunci vei fi foarte dezamagit! In regim de exploatare normal insa vei avea multe surprize placute. Daca nu fortezi motorul si o ingrijesti bine si la timp sigu nu o sa ai probleme. E o masina foarte fiabila si te vei simti bine la volanul ei!! :blink:
Link to comment
Share on other sites

Daca astepti performante "sportive" ...atunci vei fi foarte dezamagit! In regim de exploatare normal insa vei avea multe surprize placute. Daca nu fortezi motorul si o ingrijesti bine si la timp sigu nu o sa ai probleme. E o masina foarte fiabila si te vei simti bine la volanul ei!! :blink:

84862[/snapback]

Eu am avut 320D(2000) si acum am 520D(2001) :) :) amindoua cu 136 CP dar iti spun sincer ca nu se compara cum se comporta cinciarul fata de treiar,e mult mai sprinten si la drum intins e o placere sa fii la volan...poate o cauza e si faptul ca i-am pus debitmetru nou la cinciar si i-am rugat pe aia de la BMW sa il calibreze in asa fel incat sa mearga cat mai sportiv.Eu sunt pentru cinciar si nu m-as intoarce la seria 3.....

Link to comment
Share on other sites

Eu am avut 320D(2000) si acum am 520D(2001)  :)  :)  amindoua cu 136 CP dar iti spun sincer ca nu se compara cum se comporta cinciarul fata de treiar,e mult mai sprinten si la drum intins e o placere sa fii la volan...poate o cauza e si faptul ca i-am pus debitmetru nou la cinciar si i-am rugat pe aia de la BMW sa il calibreze in asa fel incat sa mearga cat mai sportiv.Eu sunt pentru cinciar si nu m-as intoarce la seria 3.....

84867[/snapback]

caut si eu acum un e39 520d sau 525d, dar nu gasesc prea multe din 2002-2003 care sa aiba doar esp+clima automata+cd player, fara piele, fara navigatie MAAAAARE si alte brizbrizuri. Se pare ca ceea ce am eu nevoie este incompatibil cu ce mai e de vanzare prin Germania :blink:. Pentru oras un 520d e numai bun, daca vrei drumuri lungi si valente un pic sportive, se preteaza un 525d, poate automatic, poate 530d (daca ai bani :))

Link to comment
Share on other sites

caut si eu acum un e39 520d sau 525d, dar nu gasesc prea multe din 2002-2003 care sa aiba doar esp+clima automata+cd player, fara piele, fara navigatie MAAAAARE si alte brizbrizuri. Se pare ca ceea ce am eu nevoie este incompatibil cu ce mai e de vanzare prin Germania :blink:. Pentru oras un 520d e numai bun, daca vrei drumuri lungi si valente un pic sportive, se preteaza un 525d, poate automatic, poate 530d (daca ai bani :))

84870[/snapback]

 

Pai cumpara unu cu piele si Navi mare, si daca nu iti trebuie, stai linistit, le vinzi imediat aici pe forum.

Link to comment
Share on other sites

si eu caut 520d dar de prin 2001....max 130mii km...si eu cam la fel

84871[/snapback]

seria 2001 e mai speciala fata de 2002-2003 sau depinde de buget?

 

cat despre cumparat navi si revandut pe forum, cred ca e deranjul prea mare si pentru mine si pentru cumparator :blink:

Link to comment
Share on other sites

caut si eu acum un e39 520d sau 525d, dar nu gasesc prea multe din 2002-2003 care sa aiba doar esp+clima automata+cd player, fara piele, fara navigatie MAAAAARE si alte brizbrizuri. Se pare ca ceea ce am eu nevoie este incompatibil cu ce mai e de vanzare prin Germania :blink:. Pentru oras un 520d e numai bun, daca vrei drumuri lungi si valente un pic sportive, se preteaza un 525d, poate automatic, poate 530d (daca ai bani :))

84870[/snapback]

 

cit esti dispus sa dai pe un 520d touring din dec 2000, fara piele, pachet M la volan si schimbator, linie audio bussines (numai RC)?

Link to comment
Share on other sites

cit esti dispus sa dai pe un 520d touring din dec 2000, fara piele, pachet M la volan si schimbator, linie audio bussines (numai RC)?

84920[/snapback]

nu imi place sa stric topicul omului, dar iti raspund: caut limuzina nu break, dupa 2001, climatronic, esp, cd player si o culoare mai "serioasa" (nu rosu, oranj etc. :blink:).

Link to comment
Share on other sites

nu imi place sa stric topicul omului, dar iti raspund: caut limuzina nu break, dupa 2001, climatronic, esp, cd player si o culoare mai "serioasa" (nu rosu, oranj etc. :blink:).

84938[/snapback]

Pai daca te intereseaza vand eu un 520D niv 2001 cu tot ce ai specificat tu.In plus iti garantez( cu un test la o reprezentata BMW) ca masina e OK. Eu unul vreau sa-mi iau un 530D

Link to comment
Share on other sites

era doar o simpla intrebare, fara intentia de a strica topicul ci mai degraba sa isi dea omul seama de valoarea unui 520 d. pentru mine masina e ok, mai ales dpdv economic (consum ,piese, intretinere, taxe), mai ales ca m-am m-ai linistit cu excesele de viteza. mi-am facut cindva aceasta damla cu e 34 si honda crx.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
...eu am un 520d din 2000 si sunt tare suparat ca mi-a crapat motorul,nu stiu cum e posibil asa ceva la ce renume are BMW-ul...Nu l-am alergat si l-am tinut ca la carte...o sa-l vand si sa nu mai vad BMW...
Link to comment
Share on other sites

...eu am un 520d din 2000 si sunt tare suparat ca mi-a crapat motorul,nu stiu cum e posibil asa ceva la ce renume are BMW-ul...Nu l-am alergat si l-am tinut ca la carte...o sa-l vand si sa nu mai vad BMW...

90962[/snapback]

Te-ai gandit ca poate nu-l meritai? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
...eu am un 520d din 2000 si sunt tare suparat ca mi-a crapat motorul,nu stiu cum e posibil asa ceva la ce renume are BMW-ul...Nu l-am alergat si l-am tinut ca la carte...o sa-l vand si sa nu mai vad BMW...

90962[/snapback]

 

stai putin, poate cel care l-a avut inaintea ta l-a abuzat cine stie cum !

 

si nu inteleg de ce generalizezi problema ta la TOATE BMW-urile :)

 

la BMW cred ca e ceva de genul masina te alege pe tine, nu invers... iar pe tine... :blink: te-a simtit :)

Link to comment
Share on other sites

stai putin, poate cel care l-a avut inaintea ta l-a abuzat cine stie cum !

 

si nu inteleg de ce generalizezi problema ta la TOATE BMW-urile  :) 

 

la BMW cred ca e ceva de genul masina te alege pe tine, nu invers... iar pe tine... :blink:  te-a simtit  :)

90970[/snapback]

:)

Link to comment
Share on other sites

am si eu o cunostinta si'a luat un 525d .... masina era varza.... ala de unde a cumparat-o nu'i schimbase uleiul... doar completa... motorina de la tractoare.... si alte cretinisme d'astea .....

 

omu avand si foarte multi bani si un mecanic pasionat .. si'a desfacut'o singurel ... si s'a facut'o .. si masina merge si acum beleaa

 

tot el si'a luat 2 porsche mai vechi si si le'a reparat ...

 

----- si cu povestea asta ... poate si proprietarul anterior a fost un asemenea exemplar ..... si masina nu o avea 140k km ci 340k km ...

Link to comment
Share on other sites

eu am avut 520D si motorul mergea super la 224.000 km, prindeam 210 la ora cu ea intinsa, dar nu am fost multumit deloc de motor, mult prea lenes. dupa aia am am condus 1 luna un 525D si se simtea diferenta de putere, mult mult mai misto, si consumu era cam 1 litru in plus fata de 520D. Parerea mea: ia-ti 525D!!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.