Jump to content

BMW – marca auto numarul 1 din Romania!


mirceacj

Recommended Posts

ieri citeam in ceva ziare

toyota este brandul cel mai greu de multumit de catre furnizorii de echipamente,

nu mai stiu sa reproduc exact reportajul

bmw era in top pentru comenzile de tehnologii si inovatii catre furnizorii de echipamente

urma undeva si vw,audi si mercedes...

o sa caut articolul respectiv

Edited by mirceacj
Link to comment
Share on other sites

Toti o avem si pentru prestigiu hai sa nu ne fofilam. Masina in sine are prestigiu. Da si sunt de acord cu tine ca nu trebuie sa ajungem sa ne certam doar ca eu nu sunt persoana care sa o tina pe o idee la nesfarsit...unde am ajunge? Nicaieri. Doar flame-uri si nimic mai mult.

 

Si da studiul se poate sa fie putin tras de par. Dar oricum BMW-ul e mai sus ca altii. De ce? Putem doar sa presupunem si nu cred ca vom gasi raspunsul adevarat. Suntem prea mici sa stim.

Link to comment
Share on other sites

Eu nu am luat-o pentru imagine. :)

 

Putin imi pasa de parerea celor din jur, nu traiesc pentru altii.

 

Eu cred ca BMW-urile sunt cumparate mai ales pentru modul in care se conduc, pentru calitatea motoarelor, pentru sportivitate, pentru finisarile de exceptie, pentru calitatea de care dau dovada din aproape orice punct de vedere.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Multi o cumpara si o apreciaza pentru ce este in sine si ce ofera, nu neaparat prestigiu. Prestigiu ai in seria 7 nou de exemplu, nu ca mine cu o masina de 4k euro cel mult, din 94 sau ca majoritatea celor de pe forum, care au masini mai vechi de 5-6 ani.
Link to comment
Share on other sites

totusi cred ca nu e vorba aici ca iti ofera tie personal prestigiu un 7ar pt ca lux, limo...alea alea

ci e vorba de prestigiul firmei bmw, atatia amar de ani de inventii, teste, rezultate, concursuri, productii and so on zic eu ca face prestigiul masinii care o conduci fie ea una din 1994, 1980 sau 2009

Link to comment
Share on other sites

BMW se impune ca cel mai de succes brand auto din Romania.

 

Probabil asta gandeste lumea despre BMW, ca este de succes, nu cred ca BMW-ul este cea mai vanduta marca de masina din Ro.

Cele mai multe BMW-uri din Romania sunt probabil de tipul "cazan".Este adevarat insa, prestigiul este acolo.

Link to comment
Share on other sites

http://www.the-top-tens.com/lists/top-ten-...r-companies.asp

 

hai sa mai aduc in discutie un clasament.....

ce ziceti de el?

pe locul trei inainte de mercedes benz?

 

acum on topic!

am ales bmw in special pt. siguranta, pt. calitate, si pt. ca imi place cel mai mult.

daca mi-ar darui cineva un mercedes benz "S" Klasse cred ca l-as vinde si mi-as lua seria sapte 2009 F01, si as mai ramane si cu ceva bani.

nu stiu de ce contraziceti acel clasament de pe sotto.ro in ce priveste brandurile. daca va uitati bine pe locul intai la general e nokia. acolo de ce nu contraziceti. oare nokia si bmw s-au inteles sa falsifice acel clasament, sa-i cumpere pe cei care-au facut cercetarea? nu cred. de fapt sunt sigur ca e adevarat. hai sa facem un exercitiu. daca intrebati pe cineva din romania care e cel mai bun telefon mobil? ce va raspunde? NOKIA. la fel e si la masini....... daca intrebati vi se va raspunde: BMW.

as mai vrea sa va spun ceva. cand am mers cu masina prima data la o matusa la tara stiti ce mia zis: "faina masina. asta e chiar mai frumoasa decat a fiului meu care are Chevrolet Lacetti nou." credeti ca ea se pricepe la masini? nu. e o parere neprofesionista e ceea ce a vazut ea diferit la un e39 din 1996 si la un Chevrolet Lacetti din 2008.

inca o treaba tare: fetita nasilor mei, are 5 ani. cand s-a urcat prima data in masina mea stici ce-a zis? " asta parca e un birou" referinduse la mahonul de la masina. ce parere aveti? e cunoscatoare in ale masinilor? sau e ceva normal.

deci un sondaj referitor la masinile bmw noi, la brandul bmw, si la realizarile bmw, credeti ca e fals daca il pune pe bmw pe locul 2 dupa nokia dar inainte la mercedes benz, care e pe 3?

citez exact din articol...

"In clasamentul general, BMW este urmat de Mercedes - locul 3, Volkswagen - locul 5 si Audi - locul 6"

 

http://www.gandestebiz.ro/wp-content/uploa...brands-2009.pdf

 

aici e exact topul........

 

OARE TOATE ACESTE TOPURI REALIZATE SUNT FALSE?

HAI SA FIM SERIOSI!

Edited by alindel
Link to comment
Share on other sites

salut. masina anului in europa de obicei se ia dupa nr. de unitati vandute. de aceea de obicei iese un Renault, sau alta masina de duzina. referitor la brand, la marca cred ca e foarte real topul. gandeste-te asa la rece din 1000 de oameni daca-i intrebi care-i cel mai bun telefon mobil iti raspund: NOKIA. la masinia cei mai multi spun BMW...

asta reprezinta de fapt acel top....

parerea mea.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Chiar ieri am vazut la stiti fugitiv ca cica chiar si pe criza romanii cumpara masini scumpe. Si chiar multe. Dupa ce au enumerat toate marcile de masini de sute de mii de euro a fost si un top vanzari masini germane iar BMW-ul a fost primul peste Aiudi si Mergedes... :)
Link to comment
Share on other sites

a fost si un top vanzari masini germane iar BMW-ul a fost primul peste Aiudi si Mergedes... :)

 

 

Da e valabil si la SH in comparatie cu audi si mercedes.

 

 

cred ca e valabil doar la sh ce spui tu.

pt ca la autoturisme noi pe semestrul 1-2009 mercedes au vandut aproape de doua ori cat bmw iar audi au vandut aproximativ 90% din ce a vandut mercedes. bmw este in spate rau.

 

sursa:

http://apia.softnet.ro/uploads/date/2009-06-SitMake.pdf

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.