Jump to content

Definitia BMW, in opinia fiecaruia


Tien

Recommended Posts

Ca tot facem atatea sondaje si pareri despre BMW, sa incercam a DEFINI e inseamna BMW pentru fiecare, de unde pasiunea BMW, si, DE CE NU, ce inseamna A FI membru BMW CLUB pentru sinele nostru, al fiecaruia? Edited by theotien
Link to comment
Share on other sites

Am sa incep eu cu o marturisire: Mie nu-mi placeau BMW-uri in trecut. Le consideram masini scumpe si fitoase. Totusi aveam putin si mania vitezei. Am avt o Dacia, apoi un Nissan si le consideram suficiente. Dar un prieten(care avea BMW) mi-a zis intr-o zi a fost pana la Pitesti pe autostrada si-mi povestea cat de mult s-a distrat la intoarcere cu unu' care avea un Renault Laguna mai nou. Il lasa sa il depaseasca, apoi flashuri in spate si tot asa. Si ala se chinuia saracu', dar nici o sansa. Pai cum? il intrebam eu stiind ca are un 320d E46. A, pai masina mea atinge 200 km/h lejer.....

Eu nu am crezut pana cand nu am mers amandoi pe autostrada si am incercat-o. Dupa 3 zile am cumparat-o eu. Asta a fost primul meu BMW. Interesandu-ma m tarziu pe net de date tehnice, performante versus alte modele(Mercedes, Audi) si nu in ultimul rand, design m-a prins microbul......

Ce inseamna BMW Club pt. mine? Deocamdata nu am avut ocazia sa particip la intalniri sau alte evenimente dar faptul ca in fiecare zi petrec cateva ore bune pe site cred ca spune multe...

Link to comment
Share on other sites

BMW e marca care mi-a dat o masina cu personalitate potrivita pt mine...am chef sa merg incet...merg legal, in rand cu ceilalti....ma grabesc sau pur si simplu vreau sportivitate...masina mi le ofera....si vorbesc de un batran 5-ar cu numai 105 CP din 1987!!! :)

Ma gandesc ca daca era mai puternica sau ...alta marca...poate nu mai postam azi aici :blink:

Este exact ce vroiam pentru mine si familia mea...desi tind spre un E34..sau un alt 5-ar...tot cu raport slab putere-greutate (2000/2500cmc)....ca macar "performanta" masinii sa ma tina pe sosea :)

Edited by iulian518i
Link to comment
Share on other sites

Asa pe scurt bmw = pt mine singura MASINA

 

*inainte de a avea nu concepeam sa ma opresc la o un sg producator, insa de cand am bmw sincer nu ma prea mai intereseaza ce scot competitorii , daca o sa imi permit si pe viitor tot bmw imi iau, va diferi doar modelul :blink:

Link to comment
Share on other sites

sa spun si eu ca pt mine e aproape masina perfecta,(cea perfecta fiind un mercedes cl 6oo) am tot ce-mi doresc de la ea mai putin bani :)) senzatii,suparari,ma face mandru in unele momente,ma intristeaza in altele,mie imi place sa-i spun "copilul meu" ,cam asa e pt mine desii sunt ff tanar si nu vreau copil acum parca vreau unul mai mic de ani asa sa-l vad cum creste sub ochii mei :blink: momentan la banii mei e masina perfecta :)
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Pentru mine BMW reprezinta o masina pe care mi-o doream de mult timp si acum am onoarea sa o conduc. Sunt super fericit la volanul unui BMW, ma face sa ma simt deosebit fata de ceilalti :) Si ar mai fi multe de spus despre aceasta masina dar pentru a intelege mai bine trebuie neaparat sa conduci aceasta masina.

Pentru mine BMW-ul reprezinta masina sport cea mai frumoasa, avand un desing deosebit si un stil aparte. Hai ca am aberat destul. :blink:

BMW este masina sport ideala si de aici continuati si voi ca eu nu mai stiu ce sa spun...................... :)

Edited by albertoDB
Link to comment
Share on other sites

Eu ma regasesc exact in sloganul companiei:

PLACEREA DE A CONDUCE !

 

:blink:

92547[/snapback]

Acelasi lucru si la mine. Nu stiu cum sa fac calatoriile mai lungi, cand ma duc la scoala sau oriunde in alta parte aleg drumul cel mai lung pentru a sta cat mai mult la volan. De multe ori ies pur si simplu la plimbare...de dragul de a conduce si a simti placerea adevarata pe care ti-o poate oferi BMW (nu am vrut sa spun "o masina" deoarece este mai mult de atat). Dupa ce o parchez, cand ma indepartez de ea, intorc capul de o suta de ori pana ndispare din raza mea vizuala. Nush da BMW e pur si simplu un feeling.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Acelasi lucru si la mine. Nu stiu cum sa fac calatoriile mai lungi, cand ma duc la scoala sau oriunde in alta parte aleg drumul cel mai lung pentru a sta cat mai mult la volan. De multe ori ies pur si simplu la plimbare...de dragul de a conduce si a simti placerea adevarata pe care ti-o poate oferi BMW (nu am vrut sa spun "o masina" deoarece este mai mult de atat). Dupa ce o parchez, cand ma indepartez de ea, intorc capul de o suta de ori pana ndispare din raza mea vizuala. Nush da BMW e pur si simplu un feeling.

92571[/snapback]

 

:blink: :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Ai vazut "Taxi" ? Individu' cu Peugeotu' avea dreptate cand se intreba daca cei de la Mertz s-au apucat sa faca si autoturisme dupa ce produceau masini de cusut. :)  :)  :)

92870[/snapback]

no comment :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ai vazut "Taxi" ? Individu' cu Peugeotu' avea dreptate cand se intreba daca cei de la Mertz s-au apucat sa faca si autoturisme dupa ce produceau masini de cusut. :blink:  :)  :)

92870[/snapback]

 

 

:) :D :D

Link to comment
Share on other sites

no comment  :blink:

92899[/snapback]

Ideea este urmatoarea: daca iubesti marca BMW NUUUUUUUUU se poate sa-ti placa in acelasi timp si Mertzanu',daca ai BMW doar ca sa-l folosesti ca pe un simplu mijloc de transport,MARE pacat,ca doar nu e un autobuz.

Link to comment
Share on other sites

Ideea este urmatoarea: daca iubesti marca BMW NUUUUUUUUU se poate sa-ti placa in acelasi timp si Mertzanu',daca ai BMW doar ca sa-l folosesti ca pe un simplu mijloc de transport,MARE pacat,ca doar nu e un autobuz.

93046[/snapback]

1. nu am spus k imi place Mertzu ! Am spus doar k nu poti sa spui k e o caruta, e o aberatie

2. Definitia mea despre BMW am dat-o cateva posturi mai sus (daca de acolo reiese k folosesc masina pe post de autobuz inseamna k ai mari probleme...:blink:)

3.Hai sa nu mai fim asa subiectivi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.