Jump to content

[Dezmembrez] BMW e30,e36,e39,e46, e60,M3e36,M3e46,M5e34


Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Salut,

fata de usa este la 50 euro, sonde lambda am cateva zeci dar am nevoie de codul de pe a ta ca sa caut sa vad daca am, te referi la piesa care vine pe stalp fixata si care intra in clanta atunci cand inchizi usa? pune un link de pe realoem cu piesa in cauza sau poza cu ea......

 

salut,

 

este vorba despre mecanismul din portirea care se blocheaza pe stalp. Fata de portiera cum arata?? imi poti trimite pe adresa marian_agfa@yahoo.com???sonda am comandat de la altcineva si tre sa ajunga maine dim.

post-39148-0-59579000-1302204356_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

pt un e39: duzele de stropit pe faruri din bara,furtunele care fac legatura intre duze si piesa aia de distribuitie a apei de la pompa la duze.Sunt piesele incercuite din imaginea atasata. Ms

 

Am tot ansamblul de furtune pentru instalatia de spalat farurile si am si duzele totul la 300 lei......0723.77.67.67

Link to comment
Share on other sites

Salut, imi poti spune te rog daca ai senzor de parcare pt bara fata( cel de pe margine s-a dus) si la ce pret? Masina este e39 525d facelift. Mersi frumos

 

Senzor de parcare am decat de spate de e39 facelift, daca se potrivesc si pe fata am daca nu se potrivesc nu am......

 

salut,

 

este vorba despre mecanismul din portirea care se blocheaza pe stalp. Fata de portiera cum arata?? imi poti trimite pe adresa marian_agfa@yahoo.com???sonda am comandat de la altcineva si tre sa ajunga maine dim.

 

A plecat astazi coletul cu fata de portiera+ansamblul clanta si cu actuatorul spre tine......awb-ul coletului este: 50393890 am pus cu fancourier cum ai vrut......

Link to comment
Share on other sites

imi faci si mie un pret pentru:

- capota + grile

- bara fata (cu sau fara ornamente)

- grile

- traversa care fixeaza radiatorul si farurile

- plasticele din fata electroventilatorului (sunt sigur sparte, dar nu le stiu dupa nume sau coduri si nici pe realoem.com nu mi-am dat seama care ar fi)

 

pe la langa astea s-ar putea sa mai am nevoie de alte plasticaraie sparte si pe care nu le stiu inca. abia ce i-am ridicat capota sa vad ce are in mare. cand m-oi apuca de ea vad exact ce mai e de inlocuit.

 

masina e E39 facelift din 2000, 520i (GP21540)

 

ms

Link to comment
Share on other sites

imi faci si mie un pret pentru:

- capota + grile

- bara fata (cu sau fara ornamente)

- grile

- traversa care fixeaza radiatorul si farurile

- plasticele din fata electroventilatorului (sunt sigur sparte, dar nu le stiu dupa nume sau coduri si nici pe realoem.com nu mi-am dat seama care ar fi)

 

pe la langa astea s-ar putea sa mai am nevoie de alte plasticaraie sparte si pe care nu le stiu inca. abia ce i-am ridicat capota sa vad ce are in mare. cand m-oi apuca de ea vad exact ce mai e de inlocuit.

 

masina e E39 facelift din 2000, 520i (GP21540)

 

ms

 

Luni verific sa vad ce piese am din cele mentionate de tine..............

 

salut

 

m-ar interesa 2 chei pt e 46 model FL. doar cheile, nimic mai mult.

stima

 

Am chei dar nu le pot vinde, contactele nu se vand fara chei ca nu are nimeni ce sa faca cu ele.....

Link to comment
Share on other sites

salut

 

si cat ceri cu contact cu tot?

dar si cu cele de la usa sofer si potrbagaj? ma refer la butuci.

 

Contact+cheie+butucul usa sofer+butuc portbagaj=200 euro......

 

oglinzi e46 nfl sedan gri metalizat?

 

oglinzi complete sau decat carcase vrei?

Link to comment
Share on other sites

!

taraboiul se muta la R E C L A M A T I I

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/99988-mariustxa-reclamatie/page__pid__1414053#entry1414053

 

A plecat astazi coletul cu fata de portiera+ansamblul clanta si cu actuatorul spre tine......awb-ul coletului este: 50393890 am pus cu fancourier cum ai vrut......

 

salut!

 

Va poztez cateva fotografii cu continutul coletului pe care l-am primit astazi dimineata de la "mariustxa" in valoare de 450 lei transport inclus.

 

*fata portiera - 200 lei, prea mult pt o fata,l-am rugat sa o lase la 150 ok - s-a tinut de cuvant, nici nu se poate monta pe masina, nu are nici un clips, rupta si vai de ea...

*actuator+clanta - 250 lei - am zis ca sunt in stare buna,la banii astia... oricum tot mult e..

Va uitati si va faceti o parere si sa nu patiti la fel.

Va rog sa aveti grija ca am intrebat in stanga si in dreapta si este unul dintre tzeparii de pe forum, de care va recomand sa va feriti!!!!

Sa facem un thread cu acei baietzi care umbla cu cioara vopsita si zic ca e papagal, in primul rand pentru imaginea forum-ului

 

ultima este fata de portiera de la masina mea pe care voiam sa o schimb......sau poate nu...

 

http://www.bmwclub.ro/forums/topic/63124-dezmembrez-bmw-e30e36e39e46-e60m3e36m3e46m5e34/page__view__findpost__p__1410645

 

Nu va pierdeti vremea cu indivizi ca acesta, e neserios a mai promis ca imi va trimite niste foto cu noua "tzeapa" scuze noua fata de portiera...pauza. Inca 450 de lei si isi aduce alta masina pentru dezmembrat...

 

Preturile le-ai stiut si acceptat de la bun inceput si nu te inteleg acum de ce le mai comentezi......clanta si actuatorul sunt in stare foarte buna, cat despre fata de usa era singura pe care puteam sa ti-o dau ca din alt set nu vroiam sa descompletez, si se pare ca una am vorbit la telefon si alta faci!!!!!! am stabilit ca iti caut alta fata de usa sau imi trimiti fata de usa si iti dau banii pe fata de usa inapoi(150 lei).....coletul a costat 400 lei, restul de 50 lei sunt taxele de curierat, nu am pacalit pe nimeni cu nimic si nu stiu de ce faci afirmatii de astea eronate!!!!!! daca ai tu de unde sa iti cumperi o masina cu 400 lei de ce nu ti-ai luat?

 

ai zis ca e buna nu e rupta nu e agatata.....nici cu scotch nu o pot pune pe masina. Si crezi ca mai am incredere sa o trimit inapoi, ca tu sa faci ce ..sa refuzi coletul??? mai bine ai trimite banii inapoi si dupa aia iti trimit si eu fata ca eu nu am ce face cu o bucata de carton,nu am gresit cu nimic decat ca am fost baiat sa ti-am platit fara probleme si mai ales ca am avut incredere. Nu imi eset de 150 lei ci mai mult de gest.

Trebuia sa spui ca nu ai de la inceput sau ca nu ai in stare buna la pretul de 150 lei si intelegeam..... dar nu au rost comentariile....imaginile spun totul "ca intradevar nu nu am fost pacalit", sau poate sunt eu ingust...dar daca aste costa 150 si arata in halul asta, oare una mai buna cat o costa???? eu zic sa te lasi de treaba asta ca nu e de tine si sa te apuci sa tunzi iarba din fata palatului victoria.... poate tu nu faci diferenta intre un lucru bun si unul prost, tot una e pt tine, si daca ai facut asa cu mine inseamna ca nu e prima data cand o faci si asa ai sa faci in continuare, devenind obicei si din obicei caracter....deci din partea mea ai picat mult si asta caracter il ai, de tzepar!

(cu 200e gasesti una pentru piese la fel cum mi-ai trimis poate un pic mai bune)

Recomand Mihaitza-serios, promt, preturi accesibile tuturor(nu avea ca altfel nu ma mai incurcam cu tine)

 

Observ ca iti place sa vorbesti mult si prost, ti-am zis de la bun inceput ca daca nu iti convine o trimiti retur si iti dau banii inapoi dar acum dupa ce ai facut atat balamuc si scandal nu o mai primesc, trebuia sa iti fi cumparat o masina cu 200 euro cum zici tu si iti luai tot ce vroiai de pe ea si apoi mai si vindeai si iti ramaneau piesele care iti trebuiesc moca......chiar nu inteleg de ce ai tinut in mod special sa faci scandalul asta!!!!!!

 

pana unde crezi ca poti merge cu tzepele daca esti "da bucuresti" crezi ca restul sunt prosti sa iti inghita tie mizeriile, nu o sa ai liniste, si pe cale legala am inceput demersurile astazi, stiu unde stai, adresa am aflat-o, mai vorbim..asteapata-te la ceva "fain"

Link to comment
Share on other sites

 

salut!

Astazi dimineata am verificat si au intrat banii, exact cum a zis Marius, 150 lei contravaloarea fetei de portiera. Problema s-a rezolvat. Eu unul sunt multumit, si cred ca si el este, si-a recastigat reputatia de pe urma neintelegerilor create. Scuze pentru taraboiul creat. Bafta!!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.