Jump to content

alarma


izy

Recommended Posts

Din ce am auzit , daca apesi de 2 ori butonul de inchis usile la masina ar trebui sa se activeze si alarma , mie nu mi se pare ca se activeaza nici o alarma ... se poate sa nu am alarma sau imi scapa mie ceva?

 

Inca o chestie , nu se poate ca atunci cand inchid masina sa se inchida si geamurile singure fara sa tin apasat butonul de inchis?

Link to comment
Share on other sites

Daca masina are alarma din fabrica vezi ca tre sa ai pe oglinda retrovizoare din interior un senzor mascat de un capacel de culoare rosie...Si nu tre sa apesi de doua ori pt ca astfel tu dezactivezi alarma sau intra pe modul silentios , cel putin asa e la mina la E39
Link to comment
Share on other sites

Din ce am auzit , daca apesi de 2 ori butonul de inchis usile la masina ar trebui sa se activeze si alarma , mie nu mi se pare ca se activeaza nici o alarma ... se poate sa nu am alarma sau imi scapa mie ceva?

 

Inca o chestie , nu se poate ca atunci cand inchid masina sa se inchida si geamurile singure fara sa tin apasat butonul de inchis?

88639[/snapback]

daca ai un led sub oglinda retroyiyoare..atunci ai alarma si nu functioneaya decit daca iti intra cineva in ea :blink:

Link to comment
Share on other sites

f putine masini au alarma de fabrica din pacate este posibil sa ai sub oglinda acel capacel care ar trebui sa mascheze ledul care indica starea alarmei

ghinon nu ai alarma

dar potzi sa mai faci o incercare suiete in masina apasa pe inchis la cheie astepti circa 45 sec si pune contactul daca alarma nu incepe sa sune nu ai alarma

geamurile nu le potzi fece sa se ridice printro simpla apasare a cheii dar daca vei pune o alarma roaga pe in stalator satzi activeze si functzia comfort

bafta :blink:

Link to comment
Share on other sites

eu am la x3 alarma din fabrica si daca tin apasat pe butonul din mijloc cu sigla Bmw ..ala de pe care se si incuie ....se ridica geamurile....ca sa activezi alarma trebuie doar sa incui masina din cheie...asa scrie in cartea mea....nu e necesara a doua apasare....ca sa testezi poti sa lasi un geam deschis si sa o incui apoi sa astepti ceva timp si sa bagi mana in masina (Sa o tii mai mult timp ca parca dupa vreo 10 secunde se activeaza alarma la miscare)....daca suna ai alarma...daca nu ....nu ...iti pui :blink:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.