Jump to content

Saptamana de ........


the_rifle

Recommended Posts

  • Replies 176
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:lol:mai bine in masina.

tare faza. :)

 

 

ar fi necesar si un topic antifurt

 

 

Pai daca las javra in masina imi pot fura si bara si capota. Leg javra de lonjeron cu lant si lacat. Poate ma vedeti pe la TV dat in judecata de nu stiu ce asociatie de protectie a animalelor...

Da' ce... Nu s-au mai vazut javre legate de carutza ? Care e problema ?

 

Iar cand plec leg javra de pom...

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

:lol:mai bine in masina.

tare faza. :)

 

 

ar fi necesar si un topic antifurt

 

 

Pai daca las javra in masina imi pot fura si bara si capota. Leg javra de lonjeron cu lant si lacat. Poate ma vedeti pe la TV dat in judecata de nu stiu ce asociatie de protectie a animalelor...

Da' ce... Nu s-au mai vazut javre legate de carutza ? Care e problema ?

 

 

:lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ce porcarie....

Eu am vazut parbriz furat la o Dacie...

Asta prin '87.

A venit omul dimineata la masina si i s-a parut ca prea e curat parbrizul...A pus mana pe el si.....nu-i...ca-n stargate....

Ce tara de kk daca am ajuns sa se fure-n halu' asta...morti de foame care isi aduc beamveuri toate picate cu 1000 de euro(muuuult) si dupa se pun la furat....

Parca ii si vad cum se umfla ca un fund de gibon in bmw-ul lor...

Facea treaba Tepes ala....

Link to comment
Share on other sites

... si e mai ieftin de instalat decat alarma...

 

Alarma nu are nici un rost, daca stai la bloc.

Auzi alarma ca suna, iesi pe balcon, vezi ca e cineva jos la masina, urli la el/ei, ei te vad, dar pana cobori tu, minim 2-3 minute, mai au timp sa mai controbaie prin masina/sa mai demonteze ceva, si pleaca ... Plus ca vecinii nu au nici o reactie la alarma vecinului, la ce invidie exista in natia romana, se merge pe principiul ''sa moara capra vecinului, ca doar nu e a mea''...

O camera de supraveghere e buna pe balcon, chiar daca nu reusesti sa observi fata aceluia, macar un numar de inmatriculare, o marca de masina, un indicativ de taxi... un inceput pentru incompetentii imbracati in albastru.

 

@the_rifle nasol, stiu cum e ... dar n-ai ce le face ...

Link to comment
Share on other sites

eu folosesc si prelata cand nu prea merg cu masina, insa prelatele astea de pe la noi nu am vazut sa tina mai mult de 1 an. Se deterioreaza intr-un ritm accentuat de la cond. meteo (soare puternic, ploi, praf..) si in cele din urma se rup :) Cel mai sfant este GARAJUL ! (daca exista)
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

@ rifle, nu te supara, fac si eu haz de necaz...

 

nu ti s-a parut ca trage mai bine fara capota ? ma gandesc ca e mai usoara, plus ca face racirea mai bine :)

 

Las' ca iti iei alta capota si apoi poate pui o alarma serioasa, asta sa fie ghinionul tau cel mai mare... poate cu asta s-a spart :lol:

Link to comment
Share on other sites

tata foloseste o catea de la bloc: ii da mancare sub masina - nu se apropie nici naiba de ea doarme sub ea mereu. In 1 sapt inveti javra, ea apara teritoriul-mancarea in speta, cu timpul tu o sa stii cand latra la om si cand aiurea ( daca nu ai mai avut caine ). Eu stau la casa masina la poarta, am pus un VIPER cu perimetru dupa ce au incercat sa o fure...
Link to comment
Share on other sites

@ rifle, nu te supara, fac si eu haz de necaz...

 

nu ti s-a parut ca trage mai bine fara capota ? ma gandesc ca e mai usoara, plus ca face racirea mai bine :)

 

Las' ca iti iei alta capota si apoi poate pui o alarma serioasa, asta sa fie ghinionul tau cel mai mare... poate cu asta s-a spart :lol:

 

 

 

Pai am 2 alarme dar nu m-am ocupat sa ma duc sa le montez... Ghinionul prostului.... Ideea e ca nu prea cred in alarme... Daca nu gasesc loc la bloc si o parchez 100 de metri mai incolo pana la urma se oftica unul pe alarma mea si-mi sparge parbrizul... Ca dracu'....

 

Sincer nu stiu daca tragea mai bine dar parca ai dreptate... :lol: Oricum fara filtru de aer si fara capota se aude intr-un mare fel la 6000 de ture :)

Direct NASCAR :D

Edited by the_rifle
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.