Jump to content

negru mat


bogdan.

Recommended Posts

Cica asta ar fi noul trend, 2009-2010. Daca tie-ti place...fa-o.

Ce masina ai ?

cand am intrat in bmw club aveam un 318 e46 acu un a4

caut pe cineva care vopseste negru mat, sti?

 

Eu zic sa iei de la Policolor - e cea mai buna.

eu nu sunt in ro acum.. m-am tot uitat pe net sa vad daca gasesc in ro negru mat si nu am gasit nimic. nici policolor nici altceva si am cautat unde sunt io acum si am gasit vopseaua aia de care ziceam.. ce pret are la policolor? sti?

Link to comment
Share on other sites

care-i faza cu negru mat asta ? mi se pare o tampenie...

pai faza e ca daca ai seria 3 si il faci negru mat se transforma in seria 6 :) .. ce faza sa fie.. nimic.. e o culoare.. cui ii place ii place cui nu, i se pare o tampenie.. respectam gusturile.. m-ar ajuta daca mi-ai zice de cineva care vopseste negru mat ms

Link to comment
Share on other sites

PS : Probabil o sa auzi in Brasov si de Onofrei, cu ONO Service & Tuning. O parere personala ar fi sa nu apelezi la el, multi prieteni nu au fost multumiti de servicile prestate de firma lui, urme de filler, capote gazate, si alte maruntisuri importante....

 

:)

Link to comment
Share on other sites

PS : Probabil o sa auzi in Brasov si de Onofrei, cu ONO Service & Tuning. O parere personala ar fi sa nu apelezi la el, multi prieteni nu au fost multumiti de servicile prestate de firma lui, urme de filler, capote gazate, si alte maruntisuri importante....

 

:)

ms mult. au nr de tel pus acolo in link-ul ala ce mi-ai dat. ms

Link to comment
Share on other sites

corect. era interesant la inceput pe unele masini.

 

acum is o gramada de cazane negru mat. iesi mai ieftin decat sa o vopsesti daca o colantezi..

 

plin de night rideri prin orase.. ma gandesc sa fac si eu dubele de la firma asa, sa fiu in rand cu lumea :)

Edited by cipresu
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Decat sa o vopsesti mai bine o inbraci in folie negru mat, am vazut cateva "cazane" negru mat care dupa cateva luni dupa vopsire aratau jalnic, la clante arata de parca pisici ar umbla cu masina respectiva, orice va atingea acea suprafata vopsita in mat va lasa urme care se vor putea indeparta doar prin revopsite !
Link to comment
Share on other sites

Firma se numeste Maxi Paint Brasov, e cea mai tare din judet. Am un prieten care si-a facut un Hyundai Tucson la ei, negru mat, si a iesit foarte bine.

 

Numar de tel, numai maine daca e...

 

 

http://www.infocompanies.com/Maxi-Paint-SR...asov-108593.htm

 

A lui Burcutza e Hyunday Santa Fe si nu a facuto la Maxi Paint ci la Subaru...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
Pacat ca nu mai functioneaza combinatul de la Copsa Mica....lasam masina acolo vreo saptamana si eram in trend !!!! :))))))))Succesuri :lol: parerea mea e ca nu arata rau dar nu pe orice masina ...E ca si cum mi-as pune eu un wide body kit pe diesel.... arata de NFS dar partzaie particule de diesel :)
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
corect. era interesant la inceput pe unele masini.

 

acum is o gramada de cazane negru mat. iesi mai ieftin decat sa o vopsesti daca o colantezi..

 

plin de night rideri prin orase.. ma gandesc sa fac si eu dubele de la firma asa, sa fiu in rand cu lumea :)

 

corect , te ajunge in jur de 1000- 1200 ron sa "colantezi" ... plus daca peste un an nu mai ai chef de culoarea mata o dai jos...

Link to comment
Share on other sites

A mea are juma de an de cand e vopsita.. trecuta prin iarna, deci, gheata, norori si alt noroi, nu am nici o pata sau urma sau chestii de genu. Se spala mult mai greu decat aia lucioasa pentru ca lacul este poros si in legatura cu noanta, da, depinde de gust dupa cum a mai spus cineva de mai sus.

Eu sunt din Bucuresti, masina mea a fost facuta la mine la atelier, izolata in draci ca sa nu se gazeze nimic etc

pretul cu tot cu materiale este de 900e cu usile inchise si 1400 cu stalpi, portbagaj+compartiment motor(implica mult mai multa manopera de dezechipare)..

 

 

Link to comment
Share on other sites

Negru mat, parerea mea, nu e un trend e o culoare pe masina si atat.

Depinde de masina nu la toate le sta bine, sunt curios pe e46 ci '01, cum arata.

 

 

aa daca are cineva foto, va rog.

Edited by 81rgl
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.