Jump to content

O intrebare referitoare la torpedou


Recommended Posts

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

mai Bogdy nu ziceai tu ca bmw-urile vechi nu se compara cu astea noi, ca alea vechi sunt adevaratele bmw-uri cand umblai in haita cu TataUrs si rosu periculosu si Ninjabeat ce dracu ti-ai schimbat parerea. Cel mai bine vinde e36 si ia tata un urs si ti se rupe. Aia e masina adevarata nu se strica e enigmatica singuratica si tu versurile tale istorice. Sau cel mai bine vinde masina si fa un tratament adecvat problemelor tale, o sa te ajute pe viitor
Link to comment
Share on other sites

Sto ce ar fi sa faci tu niste pasi si sa nu mai intri pe topicul asta?vezi-ti batrane de caruta ta,daca nu poti da un sfat,o parere in rezolvarea unei probleme tehnice, a si inca ceva, timpul trece,vremurile se schimba,ce bine ar fi fost sa stiu atunci ce stiu acum despre masinile vechi,admir acum si imi face placere sa merg intr-o masina noua de orice marca dar sa fie noua nouta,fibila,silentioasa,confortabila,Pyule mi-a zis cineva ca vrei sa vi aici la Pitesti sa-ti iei Logan full la optiuni prin programnul rabla,pai iti recomand negru la culoare si cotiera neaparat,oricum te salut,numai bine gata ai terminat cu serviceurile,sa-l porti sanatos si fara incidente.:)
Link to comment
Share on other sites

masina adevarata nu se strica e enigmatica singuratica si tu versurile tale istorice. Sau cel mai bine vinde masina si fa un tratament adecvat problemelor tale, o sa te ajute pe viitor

 

+1 :)

 

Sto ce ar fi sa faci tu niste pasi si sa nu mai intri pe topicul asta?vezi-ti batrane de caruta ta,daca nu poti da un sfat,o parere in rezolvarea unei probleme tehnice, a si inca ceva, timpul trece,vremurile se schimba,ce bine ar fi fost sa stiu atunci ce stiu acum despre masinile vechi,admir acum si imi face placere sa merg intr-o masina noua de orice marca dar sa fie noua nouta,fibila,silentioasa,confortabila,Pyule mi-a zis cineva ca vrei sa vi aici la Pitesti sa-ti iei Logan full la optiuni prin programnul rabla,pai iti recomand negru la culoare si cotiera neaparat,oricum te salut,numai bine gata ai terminat cu serviceurile,sa-l porti sanatos si fara incidente. :lol:

 

Calmeaza-te si hai ontopic.

Daca ai fi mai coerent in exprimare s-ar intelege ce vrei.

Torpedoul nu se mai poarta. Demonteaza-l sau lipeste-l cu silicon

Schimba suspensia si paraflex-ul cum ti-am zis de nenumarate ori si ai rezolvat. Vei avea masina. Pana atunci schimba debitmetrul ca de acolo ti se trage.

Link to comment
Share on other sites

Pyule mi-a zis cineva ca vrei sa vi aici la Pitesti sa-ti iei Logan full la optiuni prin programnul rabla,pai iti recomand negru la culoare si cotiera neaparat,oricum te salut,numai bine gata ai terminat cu serviceurile,sa-l porti sanatos si fara incidente.:D

 

Ori ai innebunit tu, ori personalitatea cealalta care ti-a soptit asta :) :lol: :lol: :)

 

Nu-mi dau masina pe nici pe mama loganurilor.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

usita torpedoului se desface in mers sau stand pe loc?

daca este in mers, ai putea sa schimbi piesa asta (nu stiu cum se numeste in romana):

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=11&fg=20

 

daca se desface stand pe loc, si tu NU esti primul proprietar, cauta undeva sub usita torpedoului, la motor pe oala din stanga, sau undeva sub mocheta din portbagaj una dintre urmatoarele embleme, si zi-mi care este:

 

http://ldope.com/blog/Transformers_cufflinks01.jpg

Link to comment
Share on other sites

bogdyy, masina ta e cea din poza de mai sus !? cea gri !?!? daca e aia nu te inteleg omule, are suspensie normala din ce vad eu......

de asta de mai jos ce zici !?!?

a fost a fratelui meu si sta tot in Pitesti si merge cu ea fara probleme.....e drept ca a inceput sa ii mai iasa par alb in cap si are doar 28 :) :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

usita torpedoului se desface in mers sau stand pe loc?

daca este in mers, ai putea sa schimbi piesa asta (nu stiu cum se numeste in romana):

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?mo...hg=11&fg=20

 

daca se desface stand pe loc, si tu NU esti primul proprietar, cauta undeva sub usita torpedoului, la motor pe oala din stanga, sau undeva sub mocheta din portbagaj una dintre urmatoarele embleme, si zi-mi care este:

 

http://ldope.com/blog/Transformers_cufflinks01.jpg

 

Hahahahahahahaha :lol: :lol:

 

Mor de râs!!! :)

Link to comment
Share on other sites

am incercat sa fiu cum am putut, daca nu vrei sa-mi zici daca are unul dintre acele semne, e ok, nu ma supar; dar azi un torpedou, maine poate scuipa mai stiu eu ce lichid spre scaunu' din dreapta, unde poate sta (viitoarea)prietena...

apropo, ce "nume" sau "alint" i-ai dat masinii?

 

 

 

 

 

off-topic: Ciupa> poate un Decepticon... primul BMW Decepticon din Romania! :)

Link to comment
Share on other sites

Cataline lasa omule katerinca si ironia chiar nu e de folos sa sti,vb. ca si cum nu ai intelege ce probleme sunt astea,tu o-i avea vreun aston martin sau vreun a5 coupe,da-l in masa de torpedou incerc modalitatea spusa de un baiat de aici cu 2 holsuruburi nu merge aia e,iau altul,dar hai sa lasam ironia asta, chiar nu am chef de ea si de tine,ai ceva de spus in vederea rezolvarii sau vreo parere ok,dar fara figuri de genu' asta..
Link to comment
Share on other sites

daca se desface stand pe loc, si tu NU esti primul proprietar, cauta undeva sub usita torpedoului, la motor pe oala din stanga, sau undeva sub mocheta din portbagaj una dintre urmatoarele embleme, si zi-mi care este:

 

http://ldope.com/blog/Transformers_cufflinks01.jpg

 

Eu le am pe amandoua :)

Am eliminat usita si am pus un capac din PAL si adeziv...

Suspensia rigida a facut-o sa clantane si in final s-a deschis in mers...Sa nu-mi distraga atentia, am scos-o..preventiv...Cred ca am castigat si putere...

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
si eu am renuntat la usita de la torpedou, am facut legaturile pe direct, acolo la bec, sa nu ma deranjeze lumina la condus si cu asta basta. Doar ca acum sta masina putin ridicata pe partea dreapta, normal de altfel, ca dupa ce am scos usita este mai usoara pe dreapta.
Link to comment
Share on other sites

si eu am renuntat la usita de la torpedou, am facut legaturile pe direct, acolo la bec, sa nu ma deranjeze lumina la condus si cu asta basta. Doar ca acum sta masina putin ridicata pe partea dreapta, normal de altfel, ca dupa ce am scos usita este mai usoara pe dreapta.

 

La M6 e din lemn de fier si din cauza asta

mergi la tester si/ sau fa o proba cu alt debitmetru sa vezi daca se rezolva

Cureaua de la electromotor poate sa dea asta din cand in cand...daca ai...la M6 s-au facut si fara curea...pe galeti..de fapt stii, ce tot bat eu campii aici.

Cum stai cu consumul acum fara usita?

Bafta

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
consumul a scazut putin, dar din cauza ca sta mai ridicata acum pe dreapta, se creeaza un tampon vacuum in rezervor si ia aer pe injectie... am sa ma gandesc la o solutie :)
Link to comment
Share on other sites

consumul a scazut putin, dar din cauza ca sta mai ridicata acum pe dreapta, se creeaza un tampon vacuum in rezervor si ia aer pe injectie... am sa ma gandesc la o solutie :)

 

eu la e92 am pus un apometru inseriat pe KTS..A iesit din garantie cu ocazia asta dar m-am riscat...

Cand o calc piuie

Cu aerul e simplu...da o gaura in buson....Eu am filetat acolo si am pus o supapa de oala minune....face minuni...Bun pontul, huh???? :lol:

 

Edit: Am avut IPS Error....calcasem cu scaunul pe fir :lol: ....ma gandeam ca tre sa pun apometru sau contor ceva pe cablul de retea...bine ca s-a rezolvat

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
nu pot pune apometru in rezervor ca ar veni fix sub baterie si se creeaza efectul bermuda din cauza acidului din baterie, asta imi face sorb in rezervor apoi si ajung la consum de 50%, cu toate ca ar trage mai bine intre 5000 rpm si 12500rpm.
Link to comment
Share on other sites

nu pot pune apometru in rezervor ca ar veni fix sub baterie si se creeaza efectul bermuda din cauza acidului din baterie, asta imi face sorb in rezervor apoi si ajung la consum de 50%, cu toate ca ar trage mai bine intre 5000 rpm si 12500rpm.

 

rezuma-te la supapa aia...ai sa vezi ca merge....ce dracu ne-am face daca nu ne-ar duce mintea....

Efectul ala se rezolva daca o muti in habitaclu...e calda in permanenta si nu mai ai treaba...uiti de ea....

Link to comment
Share on other sites

phoa... acum v-ati gandit la asta? chestia asta au facut-o aia de la Pimp My Ride acum 2-3 ani cred... ai scos usa de torpedou sa se vada mileu\\\' pe care au pus un peste-bibelou.

 

"sunt oare un maniac?

probabil ca da

pentru ca-mi place mileu' si pestele-bibelou'

in masina mea...

yo yo yo yo yo

special pentru cunoscatori

si mai ales pentru fanatici... /

[...]

"ai banu' sa-ti cumperi un e30

dar nu ai bani sa-ti bagi pestele-bibelou' in ea"

 

http://img35.imageshack.us/img35/2236/pestelebibelou.jpg

Edited by Catalin.
Link to comment
Share on other sites

phoa... acum v-ati gandit la asta? chestia asta au facut-o aia de la Pimp My Ride acum 2-3 ani cred... ai scos usa de torpedou sa se vada mileu\\\' pe care au pus un peste-bibelou.

 

"sunt oare un maniac?

probabil ca da

pentru ca-mi place mileu' si pestele-bibelou'

in masina mea...

yo yo yo yo yo

special pentru cunoscatori

si mai ales pentru fanatici... /

[...]

"ai banu' sa-ti cumperi un e30

dar nu ai bani sa-ti bagi pestele-bibelou' in ea"

 

http://img35.imageshack.us/img35/2236/pestelebibelou.jpg

 

excelent..in spate merge cutiuta care comanda sirena si strobo....merci...ma apuc de treaba....masina mea este neagra...pot sa gasesc undeva un peste sau alt animal ...asa bibilou...negru?

salut!

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

pfoaaaa, bai ce invidie m-a luat, de unde ati luat pesti de sticla, eu caut de vreo 2 ani de zile si nu gasesc :lol:

 

vreau sa pun la luneta unu si sa iau un led din al treilea stop pt frana sa pun inauntru... o sa fie sooper :)

Link to comment
Share on other sites

pfoaaaa, bai ce invidie m-a luat, de unde ati luat pesti de sticla, eu caut de vreo 2 ani de zile si nu gasesc :lol:

 

vreau sa pun la luneta unu si sa iau un led din al treilea stop pt frana sa pun inauntru... o sa fie sooper :)

 

am eu unul cumparat de pe DN1 dar este din lemn de fier...nu se vede led-ul...Daca-ti dau numarul de telefon al aluia ma injuri apoi...El trimite si prin curier dar eu zic ca nu te avantajeaza

Exista niste ghirlande cu stegulete triunghiulare pentru luneta...eu am din ala si e beton...

Maine imbrac volanul si lipesc pe bord blana...am vazut un film si mi-a placut mult....E mai radical...asa....

Intrebarea este: merge cu prenadez sau trebuie sa folosesc altceva?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.