Jump to content

O intrebare referitoare la torpedou


Recommended Posts

Da topicurile mele....auto fun?poate ca sunt un pic mai iesite din comun ca spun lucrurilor pe nume...poate.....,Bavaria tu ce masina ai?a parca ursulet......318i non facelift coupe carburatie 83'-84' :),ma acum lasand gluma la o parte,astea sunt masini vechi, probleme se ivesc ce vi se pare asa ciudat?cu vandutul da ar fi o solutie,dar au niste preturi derizorii si ce sa iau?daca iau ceva de la opel aceasi generatie cu e36 sunt si alea vechi,golf 3?nu mai doresc vechituri,sar din lac in put,ce sa mai zic,mai fac cateceva la ea cand se poate,nu imi place dar ce pot sa mai zic.....,mai intreb si eu pe aici,pt. ca sunt baieti de treaba si te pot rezolva cu un sfat,o parere.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 79
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Da topicurile mele....auto fun?poate ca sunt un pic mai iesite din comun ca spun lucrurilor pe nume...poate.....,Bavaria tu ce masina ai?a parca ursulet......318i non facelift coupe carburatie 83'-84' :lol:,ma acum lasand gluma la o parte,astea sunt masini vechi, probleme se ivesc ce vi se pare asa ciudat?cu vandutul da ar fi o solutie,dar au niste preturi derizorii si ce sa iau?daca iau ceva de la opel aceasi generatie cu e36 sunt si alea vechi,golf 3?nu mai doresc vechituri,sar din lac in put,ce sa mai zic,mai fac cateceva la ea cand se poate,nu imi place dar ce pot sa mai zic.....,mai intreb si eu pe aici,pt. ca sunt baieti de treaba si te pot rezolva cu un sfat,o parere.

 

 

Si eu am tot un cazan, dar nu ma plang de fiecare data cand se strica ceva. :lol:

Cumpara un BMW nou si gata.Sa vezi atunci fericire, totul este pe garantie.In cateva luni ar inchide AB portile, cu un client ca tine.Poate nu ar fi rea ideea. :)

Link to comment
Share on other sites

Da topicurile mele....auto fun?poate ca sunt un pic mai iesite din comun ca spun lucrurilor pe nume...poate.....,Bavaria tu ce masina ai?a parca ursulet......318i non facelift coupe carburatie 83'-84' :),ma acum lasand gluma la o parte,astea sunt masini vechi, probleme se ivesc ce vi se pare asa ciudat?cu vandutul da ar fi o solutie,dar au niste preturi derizorii si ce sa iau?daca iau ceva de la opel aceasi generatie cu e36 sunt si alea vechi,golf 3?nu mai doresc vechituri,sar din lac in put,ce sa mai zic,mai fac cateceva la ea cand se poate,nu imi place dar ce pot sa mai zic.....,mai intreb si eu pe aici,pt. ca sunt baieti de treaba si te pot rezolva cu un sfat,o parere.

baaaaa, toata caterinca asta nu are treaba cu masina ta, pt k toti avem probleme cu masinile.

radem de felul tau de a vorbi

Link to comment
Share on other sites

.....,Bavaria tu ce masina ai?a parca ursulet......318i non facelift coupe carburatie 83'-84' :) ,ma acum lasand gluma la o parte,astea sunt masini vechi, probleme se ivesc ce vi se pare asa ciudat?cu vandutul da ar fi o solutie,dar au niste preturi derizorii si ce sa iau?daca iau ceva de la opel aceasi generatie cu e36 sunt si alea vechi,golf 3?nu mai doresc vechituri,sar din lac in put,ce sa mai zic,mai fac cateceva la ea cand se poate,nu imi place dar ce pot sa mai zic.....,mai intreb si eu pe aici,pt. ca sunt baieti de treaba si te pot rezolva cu un sfat,o parere.

 

Corect si potrivit ar fi ARO...Carnos, pe motorina si orice Gica se baga sa dea din ciocan si levier....Problema e ca nu se pune pe tunel...asta se rezolva in camp...Garantat si mai mult de 35 km de centrul civic..

Link to comment
Share on other sites

ba,ia gata ma, nu fiti rai....lasati baiatu` in pace. are si el o problema iar voi il luati la shtouri........

NOT !!!! :)

 

Sefu, ia vezi si matale cum scrii inainte da a mai comenta. Eu din cate stiu dupa virgula se pune pauza. Ca sa numai zic de altele...sau te grabesti prea tare...ca fata la maritat. Te asteapta afara? :lol:

Link to comment
Share on other sites

ba,ia gata ma, nu fiti rai....lasati baiatu` in pace. are si el o problema iar voi il luati la shtouri........

NOT !!!! :)

 

Sefu, ia vezi si matale cum scrii inainte da a mai comenta. Eu din cate stiu dupa virgula se pune pauza. Ca sa numai zic de altele...sau te grabesti prea tare...ca fata la maritat. Te asteapta afara? :lol:

vezi ca si tu ai dat cu bata in balta :lol:) eu stiu ca " numai " se scrie dezlegat in cazul asta..sau iti e fomica ?

Link to comment
Share on other sites

Nu,treaba asta cu scrisul este un fel de ironie,raca atunci cand nu mai ai argumente,e normal se mai greseste,subiectul nu este literatura,gramatica ci un subiect legat de auto,se foloseste pe majoritatea forumurilor raca asta legata de scris cand nu mai sunt argumente,Cristi,legat de suspensie eu am mai spus parerea,nu sunt genu' sa stau la suete in fiecare seara in parcare,cu usa deschisa la masina,cu muzica si sa dezbat subiecte cum ar fi cipuri la motor,ce grup am pe masina,ce cutie,sau sa imi schimb cutia sa imi pun de m,diferential,autoblocant,nu sunt genu' asta si nu am vrut sa am o masina doar sa o am de poza si ca subiect de discutie,eu vroiam sa o folosesc aproape zi de zi,sa imbine utilul cu placutul,nu tot felul de porcarii bari de m,oglinzi de m (niste chiciuri),suspensii sport ca suntem la curse doar si smecheri sau ne face mai''smecheri'',am luat masina asta nu a fost sa fie cu noroc,sa imi placa si probleme exista,ba aia,ba aia.....oricum eu m-am lecuit,si hai sa nu mai fim off topic ca vreau sa stiu ce fac cu torpedoul ala pana la urma ori al arunc si iau altul de pe alta epava ori fac o improvizatie,a si apropo sa pun o poza cum vroiam sa fie pisica....

post-550-1254082666_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu,treaba asta cu scrisul este un fel de ironie,raca atunci cand nu mai ai argumente,e normal se mai greseste,subiectul nu este literatura,gramatica ci un subiect legat de auto,se foloseste pe majoritatea forumurilor raca asta legata de scris cand nu mai sunt argumente

 

Aici ai dreptate bogdy, treaba cu scrisul apartine in general posesorilor de BMW, si da, este vorba de raca.

Pai cu torpedoul ce sa faci?Cumpara si tu unul mai bun, mergi la dezmembrari, trebuie sa gasesti pe un cazan similar un torpedou mai bun ca al tau.

Edited by Bavaria
Link to comment
Share on other sites

Bavaria,ce model de bmw ai?:)hai man...ca nu pari genu' sa surubaresti la ele si sa te pricepi la mecanica,nu imi spune mie ca ai vreun e34,e32,nu mai zic de e30,e23 in nici un caz....,nici e36,de cand sunt pe forum te-am auzit numai de testere,reprezentanta,laptopuri,hai mai man scuza-ma pai daca ai avea unul din modele mai sus mentionate crezi ca alea le-ai repara cu laptopul?sa dam cartile pe fata,sti....cand ai o masina de cativa ani vechime nu prea intelegi nervii care tii face una veche si problemele ei,oricum esti un tip ok din cate am observat........,adica sti sa faci o gluma buna cu masura,ai un simt al umorului de bun gust,salut.
Link to comment
Share on other sites

Ai dreptate, nu ma pricep la mecanica, la electrica, in general nu ma pricep la BMW-uri.Am mai citit si eu una alta pe google, asa am mai invatat cate ceva.

Revenind la masini, am si eu cazan ca al tau, un E36.Nu stiu, poate am avut mai mult noroc ca tine deoarece nu se strica asa de des. :)

Nici nu merg foarte mult cu el, este drept.

Link to comment
Share on other sites

Da topicurile mele....auto fun?poate ca sunt un pic mai iesite din comun ca spun lucrurilor pe nume...poate.....,Bavaria tu ce masina ai?a parca ursulet......318i non facelift coupe carburatie 83'-84' :),ma acum lasand gluma la o parte,astea sunt masini vechi, probleme se ivesc ce vi se pare asa ciudat?cu vandutul da ar fi o solutie,dar au niste preturi derizorii si ce sa iau?daca iau ceva de la opel aceasi generatie cu e36 sunt si alea vechi,golf 3?nu mai doresc vechituri,sar din lac in put,ce sa mai zic,mai fac cateceva la ea cand se poate,nu imi place dar ce pot sa mai zic.....,mai intreb si eu pe aici,pt. ca sunt baieti de treaba si te pot rezolva cu un sfat,o parere.

:) :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

si apropo sa pun o poza cum vroiam sa fie pisica....

 

 

Pai vopseste-o si tu metalizat, aseaz-o langa o gramada de nisip si o betoniera...ce e asa greu?

 

daca ai avea unul din modele mai sus mentionate crezi ca alea le-ai repara cu laptopul.

 

Da...se poate si cu laptop-ul, si sa-ti dau un exemplu. La un "rechin" nu se mai alimenta carburatorul cu benzina din cauza nu stiu carui cui din capac...ramasese blocat....atunci i-am dat doua lovituri cu laptop-ul in acel capac si cuiul s-a deblocat.

La un E30 imi cadea aparatoarea aia de carton de sub volan...Am sprijinit-o cu laptop-ul la un colt pana am reusit sa fixez coltul opus. Deasemeni de cate ori deschideam capota la motor, foloseam laptop-ul sa ascult ceva muzica sau sa pun suruburile sau piulitele desfacute pe el sa nu le uit. Deasemeni ma uitam in autodata sa ma dau mare in fata clientilor. La E36, am folositlaptop-ul sa tin pedala de frana apasata pentru a verifica daca se aprind becurile.

Deci laptop-ul s-a folosit de timpuriu in procedurile de reparare pentru BMW.

 

q.e.d.

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.