Jump to content

Dezamagit


Recommended Posts

Azi am fost la service cu al meu e 46 care sta lasat foarte putin pe partea dreapta (fata spate) decis sa schimb arcurile si amortizoarele .Dupa ce a facut verificarea mecanicu (de fata cu mine ) imi zice ca totul e ok atat arcurile( nu sunt rupte) cat si amortizoarele (inafara de unu pe spate stanga care e putin scurs).De azi de dimineata ma gandesc de la ce sa fie.

E posibil ca arcurile sa se inmoaie sau nu stiu.

A mai patiti cineva problema asta.

Cu respect.

:)

Link to comment
Share on other sites

Masina are aproape 80.000 km

Presiunea in pneuri e la fel

E posibil sa se inmoaie arcurile? Avand in vedere ca am carat cu ea (saci cu ciment si var) plus ca merg cam zilnic cu 2 persoane pe parte dreapta. Nu stiu ce sa mai zic :)

Link to comment
Share on other sites

Azi am fost la service cu al meu e 46 care sta lasat foarte putin pe partea dreapta (fata spate) decis sa schimb arcurile si amortizoarele .Dupa ce a facut verificarea mecanicu (de fata cu mine ) imi zice ca totul e ok atat arcurile( nu sunt rupte) cat si amortizoarele (inafara de unu pe spate stanga care e putin scurs).De azi de dimineata ma gandesc de la ce sa fie.

E posibil ca arcurile sa se inmoaie sau nu stiu.

A mai patiti cineva problema asta.

Cu respect.

:)

 

unul din talerele de cauciuc de la arcul spate dreapta s-a deteriorat

Link to comment
Share on other sites

E posbil ? ( nu sta inclinata mult e vorba de max 0.5 mm - 1cm) Dar am o fixatie cu problema asta

 

Verifica si ai sa te convingi.

Cum adica 0.5 mm...masori in zecimi asieta?

 

PS: ia legatura cu user-ul b-69-tau

Edited by DanS
Link to comment
Share on other sites

Masina are aproape 80.000 km

Presiunea in pneuri e la fel

E posibil sa se inmoaie arcurile? Avand in vedere ca am carat cu ea (saci cu ciment si var) plus ca merg cam zilnic cu 2 persoane pe parte dreapta. Nu stiu ce sa mai zic :)

 

 

cara si tu mai putini saci...

si pune-l pe ala din spate sa stea pe stanga.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.