Jump to content

carkit Nokia (6210, 6310, 6310i)


Recommended Posts

Masina are carkit Nokia. Mi-am cumparat un 6310i si l-am incercat in masina dar am intampinat niste probleme:

1. Cand ma suna cineva nu pot raspunde de la comenzile de pe volan

2. Daca raspund (normal, de la butonul telefonului) aud persoana respectiva dar foarte incet si numai in boxele din partea dreapta

3. Cand suna telefonul de abia il aud

 

Sa fie carkitul problema ? poate nu e de 6310i desi eu stiam k acest tip e pentru 6210,6310,6310i

Sa fie bulite comenzile de pe volan ?

 

Astept sfaturi, sugestii si experiente personale...

 

Mersi

Edited by cipus
Link to comment
Share on other sites

Masina are carkit Nokia. Mi-am cumparat un 6310i si l-am incercat in masina dar am intampinat niste probleme:

1. Cand ma suna cineva nu pot raspunde de la comenzile de pe volan

2. Daca raspund (normal, de la butonul telefonului) aud persoana respectiva dar foarte incet si numai in boxele din partea dreapta

3. Cand suna telefonul de abia il aud

 

Sa fie carkitul problema ? poate nu e de 6310i desi eu stiam k acest tip e pentru 6210,6310,6310i

Sa fie bulite comenzile de pe volan ?

 

Astept sfaturi, sugestii si experiente personale...

 

Mersi

92443[/snapback]

Aceeasi problema o am si eu pe E39. E normal sa auzi doar in partea dreapta deoarece acolo se afla si singura boxa a car kitt-ului.Cat despre comanda de pe volan nu stiu daca functioneaza pentru car kitt , e posibil sa fie pt modelele cu telefon din fabrica

Link to comment
Share on other sites

Aceeasi problema o am si eu pe E39. E normal sa auzi doar in partea dreapta deoarece acolo se afla si singura boxa a car kitt-ului.Cat despre comanda de pe volan nu stiu daca functioneaza pentru car kitt , e posibil sa fie pt modelele cu telefon din fabrica

92445[/snapback]

si dc se aude asa de incet cand suna ? + se aude foarte incet vocea celui care ma suna

Link to comment
Share on other sites

ca sa dai mai tare .... cand e pus telefonul in car-kit apasa pe plus la butonul de vol de pe telefon ... si cand vb ca sa auzi mai incet/mai tare la fel ... apesi pe volum ca sa dai mai tare si mai incet... la fel am si eu .
Link to comment
Share on other sites

Si eu am carkit de 6310i. La mine este conectat la sistemul audio, si totul se aude in boxele masinii. Imi intrerupe muzica si imi apare pe ecranul de la unitate un telefon mare care imi vibreaza. De raspuns trebuie sa raspunzi de la telefon.

Pentru sunet am reglaj la headunit, pot regla telefonul si vocea aleia de la navigatie separat una de alta. Si cand imi suna, nu e soneria telefonului, e o sonerie de la headunit, diferita fata de melodia telefonului.

Link to comment
Share on other sites

ca sa dai mai tare .... cand e pus telefonul in car-kit apasa pe plus la butonul de vol de pe telefon ... si cand vb ca sa auzi mai incet/mai tare la fel ... apesi pe volum ca sa dai mai tare si mai incet... la fel am si eu .

92508[/snapback]

am dat la maxim de acolo dar tot se aude extrem de incet. Eu am o boxa separata sub bord, in partea dtreapta. Nush ce sa fac sa dau mai tare k nu se aude mai nimic :blink:

Link to comment
Share on other sites

la mine de la telefon dau mai incet sau mai tare ..... am o boxulitza in dreapta jos si microfonul stanga sus ... si cand suna telefonul se opreste casetofonul .... si reia dupa ce inchid telefonul ... eu am 6210
Link to comment
Share on other sites

la mine de la telefon dau mai incet sau mai tare ..... am o boxulitza in dreapta jos si microfonul stanga sus ... si cand suna telefonul se opreste casetofonul .... si reia dupa ce inchid telefonul ... eu am 6210

92562[/snapback]

exact acelasi lucru si la mine dar am dat la max din telefon si nu se aude decat f incet

Link to comment
Share on other sites

help me plz...nush ce sa fac... :blink:

92579[/snapback]

Eu am un carkit Nokia CK91 (parca) pe care-l folosesesc cu-n 6310. Am avut la un moment dat probleme d'astea de sunet. Au disparut dupa ce am curatat cu Contact OIL contactele de la telefon si de la carkit. Sa fii atent la alea de la carkit sunt destul de fragile. Poate e chiar un pin d'ala deformat (strabat) si nu face bine contact...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.