Jump to content

Noua serie 5? inca un topic pe aceasta tema


liviu_arh

Recommended Posts

  • Replies 654
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Mea culpa. :(

 

Am o scuzĂŁ totuÂşi, n-am vĂŁzut ĂŽncĂŁ maÂşina pe viu. :)

Te-ai aruncat in scuze aiurea :)

 

Nu te mai lasa inselat de ce vezi in poze. Daca pui in realitate un E90 alaturi de F10 o sa ai un soc. Diferenta e mare intre ele. Din toate punctele de vedere.

Ca liniile de design sunt asemanatoare, asta e altceva dar masinile chiar nu seamana intre ele.

Nu ca as avea vreo problema cu E90, dimpotriva, e preferata mea dar am ales x3 in dauna ei fix din cauza spatiului prea mic in spate si a portbagajului mititel.

Seria 5 rezolva ambele probleme si de asta o si vreau :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Te-ai aruncat in scuze aiurea :)

 

Nu te mai lasa inselat de ce vezi in poze. Daca pui in realitate un E90 alaturi de F10 o sa ai un soc. Diferenta e mare intre ele. Din toate punctele de vedere.

Ca liniile de design sunt asemanatoare, asta e altceva dar masinile chiar nu seamana intre ele.

Nu ca as avea vreo problema cu E90, dimpotriva, e preferata mea dar am ales x3 in dauna ei fix din cauza spatiului prea mic in spate si a portbagajului mititel.

Seria 5 rezolva ambele probleme si de asta o si vreau :)

 

O sã decid eu asta atunci când o sã-l vãd pe viu, nu am nevoie de ajutor.

 

am fost in weekend in germania...este plina de seria 5 GT....in realiatate este o uratenie masina

 

Topicul este despre seria 5, nu despre seria 5 GT.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Cu fatza asta? Nicio sansa...

 

Vezi, zici ca am ceva cu tine. Eu iti spun ceva serios si tu dupa aia o dai in "arogante". Te faci singur de cacao...

 

:) hai mai, tocmai tu care spuneai:

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?s=&...st&p=322578

 

Sunt un user ca orisicare, cu bune, cu rele, nu suntem toti la fel, avem diferite stari de moment si fiecare are parerile lui. Insa ceea ce ne aduce aici este pasiunea pentru BMW. Asadar, rog toti pasionatii de BMW ca de acum incolo sa avem o atitudine cat mai corecta fata de noi insine, fata de pasiunea noastra comuna, fata de forum in general.

 

In trecut au existat tot felul de disensiuni, discutii, diferende, diferente de opinii, orgolii etc. Cei/cel care au/a realizat si sustinut acest forum, a decis sa faca anumite schimbari tocmai in sensul unei mai bune atmosfere pe forum. Nu este cazul aici si din punctul meu de vedere nici pe alt topic sa discutam probleme de trecut. Hai sa le ingropam si sa le lasam sa stea acolo la racoare o mie de ani. Sunt sigur ca in fiecare dintre noi se afla un om ok, un om care isi doreste cu adevarat ca aici pe forum, la intalniri si oriunde in alta parte atmosfera BMW-ilor sa fie una cat mai placuta.

 

Haideti sa dam si noi o mana de ajutor printr-un comportament mai echilibrat, mai demn. Exista un regulament, sa incercam sa-l respectam si as zice ca mai degraba regulamentul nescris al bunului simt ar trebui respectat cel mai mult.

Cu siguranta vor apare si situatii conflictuale, le putem rezolva si altfel decat cu jigniri directe pe forum, exista PM, exista YM sau altele de gen. Utilizati-le cu incredere. Haideti ca aici, pe forum, sa ne limitam la ceea ce are legatura cu BMW, mai ales pe ariile tehnice sau pe ariile dedicate fiecarui model BMW.

 

Sper sa fiu corect inteles de toata lumea si sper ca fiecare dintre noi sa incerce ca de acum sa fie un om mai bun, un baiat de baiat mai bun, sa fim "frate" intre noi si aici, nu doar pe strada, in cartier. Cu siguranta ne putem respecta unii pe altii.

 

 

Cristi.

 

 

 

Si tu Ciupanezule care ziceai:

 

http://www.bmwclub.ro/forums/index.php?s=&...st&p=323513

 

Multumim pentru initiativa, sper sa o punem si in practica, si sa imbunatatim modul in care "convietuim" in aceasta comunitate.

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

Am observat chiar acum in reclama de la tv ca partea superioara a bordului e bej ca partea inferioara. Au manarit reclama ca masina nu vine cu partea superioara bej :)

 

A mers cineva in Romania cu masina de test drive? Sunt curios cand or sa le bage in paine, abia astept. Si abia astept sa vina vara sa se bage motorizarea 2.0d si eventual poate apar si pachete optionale precum e cel din Germania.

Link to comment
Share on other sites

Topicul este despre seria 5, nu despre seria 5 GT.

off:

iar ai vb cand trebuia sa taci......tu chiar nu te poti abtine?mai bine decat sa imi raspunzi mie in 2 peri la comm iti vezi de treaba sa nu ma scoti din pepeni.

sincer esti doar un baietel rasfatat care vrea doar sa para interesant si face spectacol.

on:

am spus asta ca este tot seria 5,chiar daca e GT si ala este urat RAU :)

daca nu trebuia sa scriu aici sa imi atraga atentia un moderator nu un cipanez.

multumesc

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

Am vazut masina parcata prin zona Sun Plaza,mi s-a parut cam uratica...Poate si pentru ca era argintie si cu roti mici :)

probabil este urata....nu am vazut masina live dar cum am spus mai sus am vazut 5GT si cred ca seamana destul de mult....

Link to comment
Share on other sites

off:

iar ai vb cand trebuia sa taci......tu chiar nu te poti abtine?mai bine decat sa imi raspunzi mie in 2 peri la comm iti vezi de treaba sa nu ma scoti din pepeni.

sincer esti doar un baietel rasfatat care vrea doar sa para interesant si face spectacol.

on:

am spus asta ca este tot seria 5,chiar daca e GT si ala este urat RAU :)

daca nu trebuia sa scriu aici sa imi atraga atentia un moderator nu un cipanez.

multumesc

 

Mai bine ai grijĂŁ unde postezi dacĂŁ eÂşti aÂşa uÂşor iritabil.

 

Seria 5 GT Âşi seria 5 sunt douĂŁ maÂşini complet diferite, prin urmare ai postat offtopic aici.

 

D-aia sunt informaÞiile atât de greu de gãsit, toatã lumea posteazã unde are chef.

 

probabil este urata....nu am vazut masina live dar cum am spus mai sus am vazut 5GT si cred ca seamana destul de mult....

 

Dar mĂŁcar niÂşte poze cu seria 5 sedan ai vĂŁzut? :)

Link to comment
Share on other sites

Dar măcar nişte poze cu seria 5 sedan ai văzut? :)

le-am vazut pe amandoua live in wknd numai ca GT l-am vazut mai mult timp deoarece eram in oras la semafor.seria 5 am vazut-o dar foarte putin deoarece eram pe autostrada.sa zic ca am vazut si un seria 5 nou pe valea cascadelor.din ce am vazut credeam ca seamana,deoarece nu le-am vazut una langa alta sa le compar.

Edited by Alex_wly
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.