Jump to content

Noua serie 5? inca un topic pe aceasta tema


liviu_arh

Recommended Posts

  • Replies 654
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nu stiu germana...iar daca folosesc Google imi trebuiesc 2 saptamani la cate optionale are...

 

dai clic pe imaginea masinii, duci cursorul pe 360-Ansicht si faci clic pe Zum Visualizer iti alegi culorile si jantele cu clicuri si daca vrei interiorul srie in stanga Innenansicht. Spor la "munca"

Imaginea exterioara a masinii se poate marii cu clic pe iconita cu sageata de pe imagine

Link to comment
Share on other sites

Sunt curios cum arata un interior cu .... cutia manuala :). Nu am vazut in nici o poza.

Look...interior cu cutie manuala...

....mi se pare prea mare diferenta de design fata de echiparile cu automate...pana la urma mi se pare o masina reusita

 

 

E reusit designul si la echiparea cu transmisie manuala. Poate ca in realitate va arata mai bine. Oricum e o masina foarte reusita. BMW-ul arata din nou a BMW.

Link to comment
Share on other sites

Ma bucur ca nu au mai continuat designul cu linia hidoasa de la seria 3 sedan

:)

http://i264.photobucket.com/albums/ii174/alexandru_83/BMW_3_Series_Sedan_and_Wagon_2009_1.jpg

http://i264.photobucket.com/albums/ii174/alexandru_83/2011-bmw-5-series-side-static.jpg

 

Si cat de criticat a mai fost E90-ul aici pe forum,acum ca a aparut seria 5 cu acelasi design a inceput sa placa.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Din cate intelesesem eu aceasta SERIE ESTE DISPONIBILA DIN 2010? Culmea acum o ora jumate l-am vazut la mine in oras(Alexandria). Culoare negru si avea numere de inmatriculare de Bucuresti. M-am oprit in loc si l-am admirat,...superba masina! Oare acea persoana cum l-a achizitionat, daca este disponibil de abia la anul?
Link to comment
Share on other sites

Din cate intelesesem eu aceasta SERIE ESTE DISPONIBILA DIN 2010? Culmea acum o ora jumate l-am vazut la mine in oras(Alexandria). Culoare negru si avea numere de inmatriculare de Bucuresti. M-am oprit in loc si l-am admirat,...superba masina! Oare acea persoana cum l-a achizitionat, daca este disponibil de abia la anul?

 

 

esti sigur ca nu era asta ?

 

Andreea Marin are un Gran Turismo Negru :)

Edited by CRYSTY_fane39
Link to comment
Share on other sites

Din cate intelesesem eu aceasta SERIE ESTE DISPONIBILA DIN 2010? Culmea acum o ora jumate l-am vazut la mine in oras(Alexandria). Culoare negru si avea numere de inmatriculare de Bucuresti. M-am oprit in loc si l-am admirat,...superba masina! Oare acea persoana cum l-a achizitionat, daca este disponibil de abia la anul?

 

 

esti sigur ca nu era asta ?

 

Andreea Marin are un Gran Turismo Negru :)

Sigur nu era. Stiu sa fac diferenta intre gran turismo si noul seria 5. Am 2 saptamani de cand ma tot uit la foto pe net. Avea nr de inmatriculare B 55 RZW culoare negru.

Link to comment
Share on other sites

Din cate intelesesem eu aceasta SERIE ESTE DISPONIBILA DIN 2010? Culmea acum o ora jumate l-am vazut la mine in oras(Alexandria). Culoare negru si avea numere de inmatriculare de Bucuresti. M-am oprit in loc si l-am admirat,...superba masina! Oare acea persoana cum l-a achizitionat, daca este disponibil de abia la anul?

 

Mai mult ca sigur ai vazut seria7 F01.Noul seria 5 nu a aparut inca nici in showroomurile din Germania.

Link to comment
Share on other sites

Ma bucur ca nu au mai continuat designul cu linia hidoasa de la seria 3 sedan

:)

http://i264.photobucket.com/albums/ii174/alexandru_83/BMW_3_Series_Sedan_and_Wagon_2009_1.jpg

http://i264.photobucket.com/albums/ii174/alexandru_83/2011-bmw-5-series-side-static.jpg

 

Si cat de criticat a mai fost E90-ul aici pe forum,acum ca a aparut seria 5 cu acelasi design a inceput sa placa.

 

 

+1

 

 

Chiar dc noul 5 are partea fata din 7 si spatele de 3,(unii chiar le-a confundat), masina mi se pare foarte tare, cel putin din poze...abia astept sa o vad in realitate, si sper ca bmw nu va mai face modele identice (vezi E39-E38; E30-E34-E32).

Link to comment
Share on other sites

Am vãzut la o emisiune depre maºini cã aceastã generaÞie dispune de un sistem cu fante care obtureaza ca niste jaluzele trecerea aerului prin orificiile radiatorului de apa pana cand motorul ajunge la temperatura de regim normal ºi când aceste fante se deschid automat permiÞând ventilatoarelor sa raceasca. aº vrea sã mã ajutaÞi cu ceva poze din catalogul de piese eventual ºi preÞul. Ce piese cuprinde ansamblul. M-ar interesa mai mult sistemul de fante/jaluzele si motorasul ce le acÞioneazã. Sã vãd poziÞionarea lor ºi sistemul de acÞionare. Vã mulÞumesc norocoºilor :lol:. Eu am Passat 1.9 2003 pe care aº vrea sã transplantez acest sistem :), pentru cã radiatoarele sunt cam de aceaºi mãrime :)
Link to comment
Share on other sites

Eu am Passat 1.9 2003 pe care aş vrea să transplantez acest sistem :lol:, pentru că radiatoarele sunt cam de aceaşi mărime :)

ca sa faca ce? sa zicem ca s-ar putea pune(1% sanse), pentru ce sa faci asta? la ce te ajuta? sa irosesti niste bani aiurea

nu vrei sa pui si brake regeneration/start stop/active stering :) nu mai bine treci la bmw

Edited by bigfoot17ro
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.