Jump to content

Noua serie 5? inca un topic pe aceasta tema


liviu_arh

Recommended Posts

  • Replies 654
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Deschisesem aici un topic serios si diferit total decat acesta care e la nivel de gradinita pe alocuri dar se pare ca e greu de inteles ca pe sectiunea de noul seria 5 pot exista mai multe topicuri despre aceasta masina, asa cum exista despre "vechea" serie5.

Era frumos sa discutam niste solutii tehnice absolut deosebite, sa ridicam putin nivelul intre pasionatii beemvisti si nu doar sa ne certam, luam la misto si sa facem caterinca si aia expirata.

 

Imi pare rau ca fata de alte forumuri auto BMW din alte parti/tari unde discutiile sunt de un inalt nivel calitativ, aici, multi dati curs la discutii jenante in loc sa faceti ceea ce trebuie si sa aratati respect si interes marcii BMW.

Mai apare si un moderator crud ca varsta care daca el nu intelege despre ce e vorba are instrumentul tehnic de a inchide un topic interesant si lasa deschis acelasi vesnic topic de contre, comentarii de prost gust, etc. Nu am nimic cu acel moderator dar e pacat ca ia o decizie care-l depaseste.

 

Sunt dezamagit ca useri care in trecut existau si de la care aveai ce invata au disparut si ca directia in care se merge e una aiuristica si infantila.

Pentru unii dintre voi keep up the good job (in sens ironic) iar pentru cei care tin cu adevarat la marca asta si sunt pasionati, respectul meu.

 

Din pacate eu nu pot sa continui aici in stilul: "baaaaah, esti prost, e seria7 dar esti atat de prost incat o confunzi cu seria5 noua... vine altul, i-ati bah tratamentul ca..." absolut penibil si nicidecum nu va face cinste.

Edited by d-rive
Link to comment
Share on other sites

@alexandru_83 : Combate ideea, nu persoana.

Indiferent cata dreptate crezi ca ai tu si cat de tare consideri ca se inseala altcineva, pastreaza un ton decent, neofensator. Parca sunteti copii de gradinita.

 

Din pacate asemenea iesiri au devenit aproape o normalitate si nu e in regula. De aceea nivelul de toleranta fata de un asemenea comportament a devenit ZERO!

 

E ultima data cand mai ascund asemenea posturi, de acum incolo voi ascunde userul care sare calul :) .

Link to comment
Share on other sites

Off topic: Pana mai acum cateva zile nu vazusem noul 5 serie GT decat in poze pe internet unde pozat din anumite unghiuri nu reflecta chiar atat de mult uratenia.Ei bine,live masina e mult,mult mai urata,am ramas de-a dreptul socat.Din spate masina seamana cu Ssangyong Rodius,dupa parerea mea este cel mai urat bmw ever!! :)
Link to comment
Share on other sites

Topicul asta e de seria 5, nu seria 5 GT.

 

Apoi, in mintea fiecaruia exista anumite perceptii. Asociezi BMW cu o anumita imagine, o anumita linie. 5GT, e drept, nu intra in perceptia generala care o avem noi despre BMW si mai ales despre seria5.

5GT e o altfel de masina pentru altfel de oameni decat BMW-isti clasici. In mod evident cineva care a avut un BMW nu va cumpara seria 5GT.

Link to comment
Share on other sites

Hmm.. Eu cred ca BMW 5GT nu este deloc o masina urata sau iesita "ideea" BMW.

Spre exemplu in viitor as fi vrut sa intru in zona family car, spatios, 4x4 si as fi optat pentru Audi Allroad pentru ca BMW nu imi oferea spatiu, confort si siguranta intr-un turism apropiat modelului concurent. Acum 5GT cred ca o sa se vanda de doua ori mai mult decat Allroad pentru ca abordeaza inca doua elemente.. design si sportivitate ( motorizare superioara, design .. no comment :))

 

In concluzie, cred ca 5GT vizeaza sa tina clientela BMW care isi doresc un family car de genul asta si totodata sa atraga clienti atasati altor branduri.

Link to comment
Share on other sites

Topicul asta e de seria 5, nu seria 5 GT.

 

Ca e seria 5 sedan,touring sau GT tot seria 5 este!

 

Acum 5GT cred ca o sa se vanda de doua ori mai mult decat Allroad pentru ca abordeaza inca doua elemente.. design si sportivitate ( motorizare superioara, design .. no comment :) )

 

Hai sa fim seriosi... Audi Allroad se vinde foarte bine,are vreo 10 ani de renume in spate iar daca vorbim de design Allroad e mult mai frumos decat 5 GT.Ar fi interesant un poll pe tema asta.

Link to comment
Share on other sites

Hai sa fim seriosi... Audi Allroad se vinde foarte bine,are vreo 10 ani de renume in spate iar daca vorbim de design Allroad e mult mai frumos decat 5 GT.Ar fi interesant un poll pe tema asta.

 

Iti dai seama ca daca nu imi placea si nu il apreciam maxim nu avea castig de cauza , evident pana la aparitia lui 5GT :)

Cat despre poll ... chiar e interesanta ideea , desi o sa fie clar rezultatul... la fel de clar ca un poll pe forumul club audi.

Link to comment
Share on other sites

Sper ca nu mai asteapta nimeni pozele cu vestitul seria 5 din Bacau? :)

 

Masina inca nu se fabrica integral, nu este la vanzare decat in stadiu de comenzi, nici macar configuratorul si listele de preturi nu sunt definitive si complete.

Asadar, inca vorbim de fata morgana.

Link to comment
Share on other sites

Masina inca nu se fabrica integral, nu este la vanzare decat in stadiu de comenzi, nici macar configuratorul si listele de preturi nu sunt definitive si complete.

Asadar, inca vorbim de fata morgana.

 

 

Pe "bmw.de", configuratorul este gata, chiar s-a scos din lista sedanul e60 si surpriza la configurator, M e60, nu mai exista decat cel combi

Link to comment
Share on other sites

Asa este Eugen, ai dreptate, inca de la inceput cand au bagat configuratorul a disparut de pe site-ul BMW.de modelul e60. Cel combi e firesc sa ramana pana in momentul cand apare noul 5 combi.

 

Cu toate astea, masina nu exista inca la vanzare sau in showroom-uri. Lucrul asta se va intampla insa dupa sarbatori.

In acest moment jumatate din angajatii de la fabrica din Dingolfing unde se fabrica noul 5 sunt in concediu. Urmand sa revina la lucru si sa bage mare pentru a face fata boomului firesc la inceputul lansarii noului model. In martie o sa avem masina si in Romania. Probabil ca nemtii o vor avea disponibila mai repede ca noi.

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Off topic: Pana mai acum cateva zile nu vazusem noul 5 serie GT decat in poze pe internet unde pozat din anumite unghiuri nu reflecta chiar atat de mult uratenia.Ei bine,live masina e mult,mult mai urata,am ramas de-a dreptul socat.Din spate masina seamana cu Ssangyong Rodius,dupa parerea mea este cel mai urat bmw ever!! :lol:

 

Suta la 100, de acord cu tine :)

 

Absolut oribil, vazut si live, nu mi-a placut deloc.

 

Apoi, nu i-am inteles rostul :)

 

PS: vorbim de GT asta...

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition
Off topic: Pana mai acum cateva zile nu vazusem noul 5 serie GT decat in poze pe internet unde pozat din anumite unghiuri nu reflecta chiar atat de mult uratenia.Ei bine,live masina e mult,mult mai urata,am ramas de-a dreptul socat.Din spate masina seamana cu Ssangyong Rodius,dupa parerea mea este cel mai urat bmw ever!! :lol:

 

Suta la 100, de acord cu tine :)

 

Absolut oribil, vazut si live, nu mi-a placut deloc.

 

Apoi, nu i-am inteles rostul :)

 

PS: vorbim de GT asta...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.