Jump to content

ce ulei ar fi cel mai bun pt ea ?525d ,2002


sergy4ever

Recommended Posts

vreau sa schimb uleiul si nu stiu ce ar trebui sa pun in ea,,,,,! oricum o sa ma duc la o reprezentanta , trado-motor ,,dar sa stiu macar de inainte ,ca sa nu ma prosteasca aia :) ,,si inca ceva ,,cum imi dau seama daca am oglinzi heliomate ,mi-au spus unii ca cica s-ar inchide la culoare cand vine unu din spate cu faza lunga si nu te mai orbeste,,,,altii ca daca apesi pe sticla ar face ca un lcd??? :blink: si inca ceva ,,,care motorina e cea mai buna??voi de care folositi???
Link to comment
Share on other sites

daca mergi la service bmw ai ocazia sa iei doar ulei ... BMW. adica Castrol ceea ce nu e rau deloc.

 

oglinzile heliomate ... uita-te la ele daca au o tenta albastruie. daca au , sunt heliomate. poate cineva ti-a spus de oglinda cu camuflare , e cea interioara.

 

eu folosesc unu si benzina si motorina de la MOL si atat. cand nu am MOL in preajma , rar, bag de la Rompetrol.

93663[/snapback]

pai sunt albastre si au o linie pe la sfarsit !!!creca pt punctu mort ,,,eu stiu,,, :blink: zici ca la moll au carburanti buni,,,??? de acolo am sa pun de acum! mersi mult Dan98

Link to comment
Share on other sites

linia aia nu e cumva de la incalzire ? nu mai stiu. nu pune de la MOL numai ca ti-am zis eu :) fa o comparatie intre ele. eu am pus de la toate , dar de la MOL mi-a mers masina cel mai ok ! cum bagam motorina in 320d de la OMV o lua razna masina parca ii bagam gaz de lampa. nu le fac antireclama dar la masina mea nu se potrivea motorina lor :)

93669[/snapback]

pai nu e vorba de antireclama ,,dar oricum eu vreau sa stiu de unde puneti voi ,,ca sa stiu care e mai buna,,,normal,,!cat despre liniuta aia ,,nu stiu despre oglinzi nici daca-s heliomate ,,nici daca nu sunt ,,,ca am luat-o din germania si pe mobile nu zicea nimic,,,,! in fine oricum are mai multe dotari decat scria pe site,,,! inca o nelamurire ! am dsc3 pe ea ,,,si am un buton care il cuplez sau decuplz ,,,! ar trebui sa merg cu el cuplat??? :) cum e mai bine ,,,,! am mai spus e primu meu bmw :blink:

aaaa si inca ceva....! are cineva de pe aici telefon bmw ,,acolo in cotiera,,ca sa-mi zica daca merge sau nu ,,,??/tre sa pun cartela???

Edited by sergy4ever
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
vreau sa schimb uleiul si nu stiu ce ar trebui sa pun in ea,,,,,! oricum o sa ma duc la o reprezentanta , trado-motor ,,dar sa stiu macar de inainte ,ca sa nu ma prosteasca aia :) ,,si inca ceva ,,cum imi dau seama daca am oglinzi heliomate ,mi-au spus unii ca cica s-ar inchide la culoare cand vine unu din spate cu faza lunga si nu te mai orbeste,,,,altii ca daca apesi pe sticla ar face ca un lcd??? :blink: si inca ceva ,,,care motorina e cea mai buna??voi de care folositi???

93651[/snapback]

CASTROL RS!!!!! Nu crede pe nimeni, vezi ce scrie pe busonul de la ulei si ce scrie pe bidonul de la RS! Uleiul e recomandat pt. BMW si masina pt. ulei!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
Eu as pune BMW 5W40, este si mai ieftin si mai original decat orice Castrol de pe piata romaneasca  :blink:

269531[/snapback]

 

Eu n-am fost niciodata la Automobile Bavaria si habar n-am unde au magazinu. E cel nou de pe DN1 sau cel vechi de pe centura? Banuiesc ca uleiul il au pe stoc de obicei.. dar cu cat e mai ieftin?

 

Oricum as cam vrea sa pun GTD cum a zis cat si intentionez sa-l schimb la 7000 ca uleiul actual are 30 mii km daca va vine sa credeti. Atunci poate o sa pun chiar de la bmw

Link to comment
Share on other sites

Eu n-am fost niciodata la Automobile Bavaria si habar n-am unde au magazinu. E cel nou de pe DN1 sau cel vechi de pe centura? Banuiesc ca uleiul il au pe stoc de obicei.. dar cu cat e mai ieftin?

 

Oricum as cam vrea sa pun GTD cum a zis cat si intentionez sa-l schimb la 7000 ca uleiul actual are 30 mii km daca va vine sa credeti. Atunci poate o sa pun chiar de la bmw

269546[/snapback]

 

gasesti la ambele magazine, pretul este undeva pana in 40 ron litrul

Link to comment
Share on other sites

Am sunat acuma.

 

La bavaria:

 

5w30 - 68 ron

5w40 - 57 ron

 

Magazinu din colt:

 

Magnatec Diesel 5w40 - 47 ron sau 180 ron 4L

269567[/snapback]

 

clar, au inebunit de tot! au preturile mai ceva ca actiunile la bursa :blink:

 

in aprilie 5W40 era 38,5 ron

Edited by CC23298
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.