Jump to content

accident E39 Piata Romana


Debe CT

Recommended Posts

Exact. S-a intamplat la rondul de la ASE. Venea pe Magheru si mergea inspre Lascar Catargiu (folositi www.norc.ro daca nu stiti intersectia). Probabil dobitocul a fortat semaforul si de aia i-a dat talpa in halul ala ca alt motiv zau ca nu vad. Si eu am fost dobitoc si am fortat semaforul pe acolo si la 90 pe ora simteam ca incepe un pic sa alunece in subvirare. Ca sa ai 150 trebuie pur si simplu sa fii retardat. Adica nu e eroare umana sau ceva.... e intentionat. Din punctul meu de vedere e ca si cum le-ar fi omorat cu pistolul.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 110
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Am vazut si eu stirea.

Supravirare, si un dobitoc lipsit de cele mai elementare reflexe la volan. :) Blocaj complet... dupa ce ca a luat de volan prea tarziu (probabil ca vrajea cu fetele, sau dadea empetreiul mai tare), s-a dus si blana in stalp, aproape zici ca isi dorea asta.

 

Rezultatul? TRAGEDIE!

Link to comment
Share on other sites

una din problemele bucurestiului e lipsa speedbumperelor . Se pare ca pe afara in oras a fost singura solutie sa tempereze viteza pe langa amenzile usturatoare . Daca nu incetinesti efectiv rupi masina . Sunf f enervante dar si utile .Pana la urma o viata e mai importanta .
Link to comment
Share on other sites

mai.. cert este ca i se poate intampla oricui... oare se va sinucide el, traind cu aceasta mare inconstienta, omorandu-le pe cele 2 fete? 2. indem userului mai sus. 2 pi2zde mai putin, 1 inconstient linistit, si un "bolid" mai putin... hmm Edited by Debe CT
Link to comment
Share on other sites

Probabil ca a avut viteza prea mare sa mai poata redresa sau sa mai aiba vreun efect sistemele masinii, au si ele o limita, totusi.

o sa observi ca la un moment dat dupa o anumita viteza, vorbesc din cel putin situatia mea, intr-un viraj cu viteza mare.. masina tinde sa piarda ushor din inertie, ducand la pierderea controlului volanului. dar cine stie sigur ce viteza avea el. martorii spun in jur de 140 km/h, politistii spun peste 100.. pff. situatie ft critica !

Link to comment
Share on other sites

Si cand ma gandesc de cate ori am stat asta vara la terasa aia de-acolo(inbox)...

 

Citez: ""Investigatorii au hotarat sa faca publice inregistrarile unei camere din zona, pentru ca toti cei imprudenti la volan sa inteleaga o data pentru totdeauna cat de mult risca."" ....sa speram.

 

Astazi am auzit ca un alt accident s-a petrecut pe Stefan cel mare cu un bmw E90,stie cineva ceva?

Link to comment
Share on other sites

Dumnezeu sa le odihneasca pe fete, nu cred ca au avut nicio vina ! :)

 

mai mult ca sigur ii stiau escapadele "jibonului"...probabil se udau de placere la gandul teribilist...adica comportament tipic de pustan.. :)

idem. bashinele cu bmw. la ce trag pasaricile?? "Bolizi cu talpa grea". Nu detii un asemenea bolid, esti zero, si fara fetitza. clar :lol: prostime tinereasca
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.