Jump to content

E46 cabrio


jak

Recommended Posts

am aflat azi ca are si alarma:) , cica daca are chestia aia rosie sub oglinda interioara are sigur alarma... dar nu bipaie, nu clipocesc semnalele, nimic... cum naiba pot afla si daca e functionala?

modulul clima digitala nu mai vine, asa ca sunt in cautarea altuia ...

 

 

ps: poate stiti pe cineva care vrea o pisica superba, trebuie sa o dau ca nu le pot tine pe amandoua :)

Edited by jak
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 67
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ai umflat si tu pretu' de achizitie ca aia din Vitan :) .Masina am vrut eu s-o iau prin aug-sept si se cerea 11000 atunci.Nu-i pune clima digitala ca nu cred ca merge decat pe doua parti. Cunosc masina asta , a fost la mine vreo 2 luni anul trecut, eu i-am revopsit-o. Decat sa-i schimbi AC-ul mai bine incepi cu cauciucurile.S-o stapanesti sanatos !
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

aseara am bagat-o in barlog pana la primavara :) i-am pus eu anvelope de iarna, dar nu cred ca o scot decat daca e uscat pe jos, nu vreu surprize in trafic. Butonand asa prin ea, mi-am adus aminte de o discutie pe forum cum ca E46cabrio, unele, s-ar decapota si din cheie daca tii apasat mai mult pe butonul de deschidere al cheii, poate ca celor cei care stiau treba asta nu li se pare ceva deosebit, dar mie mi-a luminat ziua :lol: !

 

Edited by jak
Link to comment
Share on other sites

am aflat azi ca are si alarma:) , cica daca are chestia aia rosie sub oglinda interioara are sigur alarma... dar nu bipaie, nu clipocesc semnalele, nimic... cum naiba pot afla si daca e functionala?

 

 

Nu are alarma.Oglinda aia a fost standard pentru toate modelele dupa nu stiu ce an.In cel mai bun caz are instalatia electrica pentru alarma.

Edited by Bavaria
Link to comment
Share on other sites

in cazul asta trebuie sa ma orintez catre o alarma bunicica... O sa caut ceva fara telecomanda, o alarma cu actionare din cheie...

Stie cineva daca senzorul de proximitate mai este legal ? Stiu ca intr-un timp , pe afara, era interzisa folosirea acestor module .

 

M-am jucat un pic si cu pozele, nu arata rau deloc cu AC Schnitzer :) ... ma uit la poza asta si ma gandesc cum naiba sunt

atat de ghinionist de am, la ambele masini, aripile dr. spate infundate in acelasi loc :lol: Nu sunt sigur dar cred ca si la Clio am

o infundatura cam in acelasi loc :)

post-605-1262392101_thumb.jpg

Edited by jak
Link to comment
Share on other sites

dupa cum ma asteptam si la Clio am una sanatoasa :) ... cred ca stiu si de unde mi se trage, din parcarea de acasa...abia astept sa ma intalnesc cu cea care parcheaza langa mine !

am fost cu E46-le la un bun prieten vopsitor care are un kit de reparatie pt infundaturi , rezultatul ? nesatifacator , se putea si mult mai bine... e drept, nu cu asa ceva se ocupa zilnic...

Link to comment
Share on other sites

in cazul asta trebuie sa ma orintez catre o alarma bunicica... O sa caut ceva fara telecomanda, o alarma cu actionare din cheie...

Stie cineva daca senzorul de proximitate mai este legal ? Stiu ca intr-un timp , pe afara, era interzisa folosirea acestor module .

 

Se numeºte senzor de perimetru ºi este legal În România.

Link to comment
Share on other sites

in cazul asta trebuie sa ma orintez catre o alarma bunicica... O sa caut ceva fara telecomanda, o alarma cu actionare din cheie...

Stie cineva daca senzorul de proximitate mai este legal ? Stiu ca intr-un timp , pe afara, era interzisa folosirea acestor module .

 

Se numeºte senzor de perimetru ºi este legal În România.

corect ! de azi are si alarma cu toate cele :)

 

dupa cativa ursi , cateva pisici , am trecut si pe la cateva japoneze , a venit vremea si pentru un cabrio sper sa va placa... e un 318-143CP , din 2004 , care nu duce lipsa de prea multe dotari :lol:

frumoasa masina...dar naspa jantele...nu vrei niste jante cu anvelope de vara aproape noi??

 

as fi vrut , dar nu la 700 E cat vrei pe alea..alea chiar nu merita mai mult de jumatate din cat ai cerut...

Link to comment
Share on other sites

in cazul asta trebuie sa ma orintez catre o alarma bunicica... O sa caut ceva fara telecomanda, o alarma cu actionare din cheie...

Stie cineva daca senzorul de proximitate mai este legal ? Stiu ca intr-un timp , pe afara, era interzisa folosirea acestor module .

 

Se numeºte senzor de perimetru ºi este legal În România.

corect ! de azi are si alarma cu toate cele :)

 

dupa cativa ursi , cateva pisici , am trecut si pe la cateva japoneze , a venit vremea si pentru un cabrio sper sa va placa... e un 318-143CP , din 2004 , care nu duce lipsa de prea multe dotari :lol:

frumoasa masina...dar naspa jantele...nu vrei niste jante cu anvelope de vara aproape noi??

 

as fi vrut , dar nu la 700 E cat vrei pe alea..alea chiar nu merita mai mult de jumatate din cat ai cerut...

vezi cat costa caucicurile si mai vbim...dc iti placeau poate ne intelegeam,dar la jumate,nici in VIS

Link to comment
Share on other sites

Da, pune distantierele , se vad urat rau rotile de pe spate .... :) iar dupa ce pui distantiere o sa ai impresia ca mergi cu X3 daca te uiti la masina din lateral .... :lol:

http://img686.imageshack.us/img686/4647/22496421.jpghttp://img706.imageshack.us/img706/5937/57834831.jpg

Edited by edy1092
Link to comment
Share on other sites

n-am inteles mare lucru edy, oricum rotile raman asa deocamdata, poate viitorul proprietar o sa vrea sa le puna...da , din pacate va trebui sa dau una

dintre masini, cum pe coupe nu pot obtine un pret oarecum decent si degeaba nu il dau , va trebui sa incerc cu cabrio... abia ma obisnuisem cu ea :) ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.