Jump to content

problema airbag sarit


ninos

Recommended Posts

salutare,

am nevoie de citeva sfaturi..

am dat destul de bine cu roata dreapta fata intr-o bordura incercind sa evit o groapa si mi-a sarit un airbag din dreapta...nu cel de pe usa..nici cel de pe bors..cel de sus..cred ca va dati seama la care ma refer..

oare daca il puna la loc sai il tai jos ca si asa nu mai are nici o functie, celelalte vor mai functiona..

precizez ca martorul de la bord este acum aprins...pt asta ce trebuie facut? daca acel martor e aprin inseamna ca instalatia de airbag nu e functionala?

astept sfaturi de la cei care au patit si ei ceva asemanator sau de la cei care cunosc problema..

ma multumesc si va salut!

Link to comment
Share on other sites

nu stiu daca vor functiona. trebuie schimbat senzorul de airbag si resetata eroarea din tester. si eu am patit la fel

95253[/snapback]

dar airbagurile au un singur senzor ??? nu cred..

nu ai idee cit ar costa treaba asta? ma refer la senzor si resetare....

Link to comment
Share on other sites

nu stiu eu le-am facut pe casco si am avut mai multe probleme. mergi la un service BMW sa-ti faca o constatare macar ssa ai idee cam cat te ajunge

95257[/snapback]

ok...probabil voi merge la AB..multumesc mul pt informatii..

daca mai este cineva in cunostinta de cauza astept pareri.. va multumesc..salutare!

Link to comment
Share on other sites

mai ..... cand se schimba airbagurile se schimba si ceva senzori ? mie nu cred ca mi-au schimbat nimic .... doar airbagurile si fata de usa ...

 

ce sa inteleg ??/ am facut testul ala de bord cand se aprind toate becurile .... becul de airbag/abs si inca ceva nu se aprindeau .... dar cand pun contactul se aprind si se sting imediat dupa ce'si fac testul lor acolo ....

Link to comment
Share on other sites

becul rosu airbag de la bord asa imi functiona si mie inainte dar acum imi ramine aprins..

asa o sa fac...desi nu am casco voi merge la AB sa rezolv problema...aveti dreptate..siguranta celor din masina e mult mai importanta..

cit despre fata de usa nu se pune problema pt ca nu acel airbag a sarit..

asta e ...drumuri romanesti..aici nu se prea merita sa ai o masina buna..vor mai dura ani buni pina sa avem sosele pe care sa putem zburda cel putin cu 160 la ora fara probleme..

eu cind am patit faza asta aveam cel mult 60 la ora.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

salutare,

am nevoie de citeva sfaturi..

am dat destul de bine cu roata dreapta fata intr-o bordura incercind sa evit o groapa si mi-a sarit un airbag din dreapta...nu cel de pe usa..nici cel de pe bors..cel de sus..cred ca va dati seama la care ma refer..

oare daca il puna la loc sai il tai jos ca si asa nu mai are nici o functie, celelalte vor mai functiona..

95251[/snapback]

 

Cel mai bine este sa schimbi airbagul sarit.Celelalte vor functiona chiar daca unul este sarit,dar nu este foarte bine sa nu il schimbi.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.