Jump to content

E 36 318 TDS


Dule

Recommended Posts

Salve, as vrea sa aflu niste pareri despre acest bmw e 36 318 TDS. Nu shtiu de ce nu se prea spune nimica. pe net nu prea gasesc. rog posesorii sa-mi spuna un consum, fiabilitate si eventualele probleme care apar la acest model. As vrea sa achizitionez acest model dar peste vreo 2 ani. E adevarat ca fuge spatele in curbe, atunci cand e ploaie? multumesc :)
Link to comment
Share on other sites

Salve, as vrea sa aflu niste pareri despre acest bmw e 36 318 TDS. Nu shtiu de ce nu se prea spune nimica. pe net nu prea gasesc. rog posesorii sa-mi spuna un consum, fiabilitate si eventualele probleme care apar la acest model. As vrea sa achizitionez acest model dar peste vreo 2 ani. E adevarat ca fuge spatele in curbe, atunci cand e ploaie? multumesc :lol:

toate fug de spate nu numai diesel :)

Link to comment
Share on other sites

Consuma [la pompa] cam 7,0 % - 7,5 % in medie. La 120km/h pe autostrada consuma 6%. In oras imi lua cam 8,5% - 9,0%

Spatele fuge exact ca si la 320i sau 316i.

Nu e sportiva ! E chiar puturoasa...evident fata de 318i-320i sau chiar alta masina cu 90CP.

Pe spate are tamburi.

 

In concluzie...poti lua orice comentariu si/sau discutie despre ORICE E36, si sa iti faci o parere. Difera motorul...

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa supar pe nimeni dar,daca si la motorul asta te intereseaza consumul atunci ce o sa faci cu intretinerea masini ???

 

 

Am inteles ca intretinerea nu e chiar asa de scumpa precum zic unii...shi mie sincer mi se pare normal sa intreb de consum daca vreau sa-mi achizitionez aceasta masina...inainte de a cumpara o mashina nu te interesezi de ea? o cumperi pur shi simplu? Salve

Link to comment
Share on other sites

Consuma [la pompa] cam 7,0 % - 7,5 % in medie. La 120km/h pe autostrada consuma 6%. In oras imi lua cam 8,5% - 9,0%

Spatele fuge exact ca si la 320i sau 316i.

Nu e sportiva ! E chiar puturoasa...evident fata de 318i-320i sau chiar alta masina cu 90CP.

Pe spate are tamburi.

 

In concluzie...poti lua orice comentariu si/sau discutie despre ORICE E36, si sa iti faci o parere. Difera motorul...

 

 

pe spate are discuri frana :)

Link to comment
Share on other sites

Nu vreau sa supar pe nimeni dar,daca si la motorul asta te intereseaza consumul atunci ce o sa faci cu intretinerea masini ???

 

 

Am inteles ca intretinerea nu e chiar asa de scumpa precum zic unii...shi mie sincer mi se pare normal sa intreb de consum daca vreau sa-mi achizitionez aceasta masina...inainte de a cumpara o mashina nu te interesezi de ea? o cumperi pur shi simplu? Salve

 

 

Ok man ai primit rasapunsul in legatura cu consumul mai sus ,treaba cu consumul este cam 10% din ce ar trebui sa te intereseze la aceasta masina pt ca modelulele de e 36 care sunt aduse la noi in tara cele mai multe sunt intr-o stare foarte proasta .Deoarece ''samsari''cumpara tot ce este mai ieftin aia insemnand calitate proasta in cele mai multe cazuri .

 

Chiar eu am vazut un e 36 care a fost adus la service pe cand a mea era la vopsit ,a fost cumparata cu 800e dar nu va dati seama cat era de ruginita ,si in doua zile a plecat cu ea la piata sa o vanda .Dupa doua zile in service masina arata foarte bine pe estetic , dar daca bagai surubelnita in ea intra cu totul ..Iar cine a cumparat-o a luat-o de buna ...

Link to comment
Share on other sites

Eu NU il sfatuiesc sa cumpere acest BMW.

Minusurile sunt mult prea importante in alegerea asta !!!

Despre plusuri >>> emblema de pe capota :) care se pare ca in RO este mai importanta decat orice.

 

 

De ce nu cumperi un 316i ? Nu are nici asta treaba :lol: cu sportivitatea dar macar nu e asa de lenes. bil

Si sigur in pretul lui 318TDS iei un 316i cu mai multe dotari, sau an mai mare.

Dai mai mult pe combusti cam cu 20 de euro la 1000km !!!

Link to comment
Share on other sites

318 tds , o curva batrana :)

 

Consumul e identic cu ce s-a zis mai sus , de fugit spatele , nici o sansa , trebuie sa te fortezi ceva , insa din senin sa o ia spatele de nebun la o asa motorizare niciodata , poate daca-i polei jos , atunci da.

E un motor mai complex , deoarece e turbo si stim bine ca motoarele turbo au probleme , nu ele direct , dar turbina mai cedeaza.

 

In 2 ani o dau eu pe a mea , ce zici iti fac rezervare? :lol:

Link to comment
Share on other sites

318 tds , o curva batrana :)

 

Consumul e identic cu ce s-a zis mai sus , de fugit spatele , nici o sansa , trebuie sa te fortezi ceva , insa din senin sa o ia spatele de nebun la o asa motorizare niciodata , poate daca-i polei jos , atunci da.

E un motor mai complex , deoarece e turbo si stim bine ca motoarele turbo au probleme , nu ele direct , dar turbina mai cedeaza.

 

In 2 ani o dau eu pe a mea , ce zici iti fac rezervare? :lol:

 

 

cati kilometri ai cu ea? vedem peste 2 ani:))

Link to comment
Share on other sites

De tras , nici vorba , e puturoasa insa in bucuresti e suficient dupa parerea mea , pe autostrada iarasi e bine , ca vii lansat , probleme ce mai sunt pe dn-uri , trebuie sa-i dai treapta inferioara si talpa ca sa se miste cat de cat vioaie.

 

Ce aveti cu comparatia mea? :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.