Jump to content

Doar un e90...


flames

Recommended Posts

M-am gandit sa va prezint si eu noua mea achizitie: e90, 320d, 163cp, 08/2006, 95.000km, manuala 6 trepte.

In privinta dotarilor, sta destul de bine, are cam tot ce aveam eu nevoie :) cum ar fi: pdc, tempomat, clima automata, navi profi, faruri xenon adaptive, trapa electrica, pachet lumini, pachet confort, incalzire scaune, scaune sport, volan sport piele, comenzi volan, senzor ploaie/lumina/presiune anvelope, perdeluta electrica luneta, skisack, jante aliaj usor 18'', cauciucuri Michelin Pilot Sport 2 Run-Flat etc.

 

Am cumparat-o de la BMW Stuttgart deja de 2 luni, a fost Premium Selection si mi-au dat 1 an Europlus Garantie, pana acum sunt foarte multumit de cum se prezinta masina. In concluzie "it's a hell of a car". :lol:

 

Am atasat si niste poze sa va faceti o parere.

post-12169-1260579122_thumb.jpg

post-12169-1260579140_thumb.jpg

post-12169-1260579186_thumb.jpg

post-12169-1260579205_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

M-am gandit sa va prezint si eu noua mea achizitie: e90, 320d, 163cp, 08/2006, 95.000km, manuala 6 trepte.

In privinta dotarilor, sta destul de bine, are cam tot ce aveam eu nevoie :) cum ar fi: pdc, tempomat, clima automata, navi profi, faruri xenon adaptive, trapa electrica, pachet lumini, pachet confort, incalzire scaune, scaune sport, volan sport piele, comenzi volan, senzor ploaie/lumina/presiune anvelope, perdeluta electrica luneta, skisack, jante aliaj usor 18'', cauciucuri Michelin Pilot Sport 2 Run-Flat etc.

 

Am cumparat-o de la BMW Stuttgart deja de 2 luni, a fost Premium Selection si mi-au dat 1 an Europlus Garantie, pana acum sunt foarte multumit de cum se prezinta masina. In concluzie "it's a hell of a car". :lol:

 

Am atasat si niste poze sa va faceti o parere.

Foarte frumoasa si dotata.Sa o stapanesti sanatos.

Link to comment
Share on other sites

Am cumparat-o de la BMW Stuttgart deja de 2 luni, a fost Premium Selection si mi-au dat 1 an Europlus Garantie, pana acum sunt foarte multumit de cum se prezinta masina. In concluzie "it's a hell of a car". :)

 

Am atasat si niste poze sa va faceti o parere.

 

Frumoasa masina,sa o stapanesti sanatos . Tot de la BMW Stuttart mi-am luat si eu masina, ne-ai putea spune cat ai dat pe ea?

Link to comment
Share on other sites

Va pot spune pretul, nu e secret, cel afisat era 20.000 euro, dar am reusit sa negociez 1.000 euro, deci in final m-a costat 19.000 euro, pe-acolo am mai cheltuit vreo 1.000 euro (nr de zoll, drum, mancare etc.), ca m-am dus pentru o zi pentru alte masini vazute pe net, care m-au dezamagit si atunci am hotarat sa caut doar la BMW si am ajuns sa stau o saptamana :lol: , dar in final a meritat ca am gasit ce am cautat, si pot sa zic ca am avut noroc, masina asta nu o aveau postata pe net. Inmatriculatul in Romania m-a costat in jur de 500 euro taxa plus vreo 200 euro restul taxelor si comisionul firmei de inmatriculari, deci un total de 20.700 euro. Stiu ca multi vor spune ca am dat mult, ca gaseam la 13.000-15.000 etc, pentru ca am prieteni care zic asta, dar pentru mine au contat multe in alegerea masinii, dotarile, iar masina asta are tot ce vroiam eu si n-are piele, pe care nici nu o doream, deci am nimerit-o la fix :), plus ca a contat foarte mult faptul ca masina arata impecabil interior/exterior, ceea ce la altele cu km mai putini nu am gasit, chiar acolo la BMW. Astept pareri :)
Link to comment
Share on other sites

Va pot spune pretul, nu e secret, cel afisat era 20.000 euro, dar am reusit sa negociez 1.000 euro, deci in final m-a costat 19.000 euro, pe-acolo am mai cheltuit vreo 1.000 euro (nr de zoll, drum, mancare etc.), ca m-am dus pentru o zi pentru alte masini vazute pe net, care m-au dezamagit si atunci am hotarat sa caut doar la BMW si am ajuns sa stau o saptamana :lol: , dar in final a meritat ca am gasit ce am cautat, si pot sa zic ca am avut noroc, masina asta nu o aveau postata pe net. Inmatriculatul in Romania m-a costat in jur de 500 euro taxa plus vreo 200 euro restul taxelor si comisionul firmei de inmatriculari, deci un total de 20.700 euro. Stiu ca multi vor spune ca am dat mult, ca gaseam la 13.000-15.000 etc, pentru ca am prieteni care zic asta, dar pentru mine au contat multe in alegerea masinii, dotarile, iar masina asta are tot ce vroiam eu si n-are piele, pe care nici nu o doream, deci am nimerit-o la fix :), plus ca a contat foarte mult faptul ca masina arata impecabil interior/exterior, ceea ce la altele cu km mai putini nu am gasit, chiar acolo la BMW. Astept pareri :)

Ce-a mai frumoasa masina este cea pe care o ai si pe care poti sa ti-o permiti, restul nu mai conteaza, intotdeauana vor exista carcotasi.

Link to comment
Share on other sites

Foarte frumoasa, s-o stapanaesti sanatos!

Nu-ti face probleme ca ai dat prea mult (dupa cum ar spune unii) pe ea. Ai luat-o pentru tine si nu pentru "samsarit" si daca are tot ce ai vrut pe ea asta conteaza cel mai mult.

Si eu am luat-o pe a mea din Germania la fel, tot de la o reprezentanta BMW, cu full service history si la vremea aia imi spuneau toti ca am dat o caruta de bani pe ea si ca as fi gasit muuu...ult mai ieftin altele. Dar atata timp cat am avut garantia BMW cu full service history, KM putini (am luat-o la 75000KM) si arata impecabil interior si exterior si functiona la fel, pentru mine asta a contat.

Deci BAFTA si zero incidente! :)

Edited by Catzus
Link to comment
Share on other sites

foarte frumoasa masinuta, sa o stapanesti sanatos si sa te bucuri de ea fara incidente :)

 

merita banii, cele luate direct de la reprezentanta intotdeauna sunt un pic mai scumpe dar merita sa o iei de la ei; ai siguranta ca o verifica cum trebuie si in plus au niste standarde, nu pun la vanzare orice

 

se vede clar ca e intretinuta extrem de bine, impecabila, in plus are si o carutza de dotari :lol:

 

seria 3 imi place si mie cel mai mult :)

Link to comment
Share on other sites

Frumoasa masina, dotata si intretinuta.

 

Am observat si eu ca in Germania nu prea gasesti masini dotate la fiecare colt, iar cele dotate si intretinute e normal sa aiba si pret. Pe langa asta nemtii parca nici nu ar fi fost in criza au aceleasi preturi la masini.

 

 

Km. nu sunt multi chiar daca multi ar zice asta, in jur de 30.000 km pe an nu e mult pentru Germania.

 

Sa te poarte cu placere!

 

Banii sunt cam multi pentru vremurile de azi dar se fac la loc important e ca ti-ai gasit masina pe placul tau.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.