Jump to content

URSUL MEU E30-325 M-TECH 2


ady_viteza

Recommended Posts

Mi-a sosit si spoilerul nou de fibra din Italia cu care voi echipa masina pana in vara cand sper ca se vor repara cat de cat drumurile din zona mea .....pe cel original de plastic il tin in cutie deocamdata(de rezerva :) )....daca e sa dau in gropi avand in vedere garda la sol minima :lol: ....prefer s-o fac cu un spoiler de fibra decat sa plang dupa cel de plastic care e tzipla fara zgarietura...

post-10587-1262974432_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Nu era mai simplu sa-l dai jos pe asta de pe masina si sa-l dai la un baiat sa ti-l traga in fibra? Iesea exact ca al tau si la jumatate de pret pe putin.

Nu stiu daca era mai simplu sau mai ieftin... dar din cate spoilere si bari am vazut facute din fibra pe la noi nu mi-a placut nimic...finisari slabe si calitate indoielnica....din acest motiv am preferat sa dau un pic mai multi bani dar sa am ceva bun.

Link to comment
Share on other sites

Dupa cateva saptamani de nervi si alergatura am reusit sa inmatriculez ursu'....pentru politia romana recarosarea e problema nationala....cad dupa scaune la ghiseu cand aud de recarosare...le tremura mainile si nu mai stiu ce acte sa ceara numai sa imi refuze dosarul!!!

In fine....azi am luat numerele .....am montat spoilerul nou....si sper doar sa nu ninga sa pot iesi cu ursu'.

In asteptarea actelor i-am luat si o piele noua la schimbator de M :)

post-10587-1263505785_thumb.jpg

post-10587-1263505820_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Dupa cateva luni de cautari am reusit sa-mi indeplinesc o dorinta mai veche...sa-mi iau un urs care sa arate exact asa cum imi doream.Desi exista o mare satisfactie sa refaci o masina de la zero nu am nici timpul si nici spatiul unde sa fi putut face asa ceva...asa ca am luat un urs in care s-au investit si bani dar si pasiune....rezultatul il vedeti in poze.

Din pacate aseara tarziu cand am descarcat masina de pe platforma era inghetata si plina de noroi de pe drum si nu i-am facut poze...e bagata in garaj la caldura acum.Pozele acestea sunt facute in toamna de fostul proprietar...iar cu prima ocazie cand o scot din garaj ii voi face poze noi :)

 

 

THIS IS NICE 2 ////// ///// /////

Edited by bitzy_bmw
Link to comment
Share on other sites

pai ce recarosare?

Inainte s-o iau eu s-a facut recarosare....pe cartea noua eu sunt primul proprietar.

Poze din seara asta de la Ploiesti la prima iesire :lol:

 

:)

 

 

marfa la intrunirea ursarilor :) sa-l stapanesti sanatos. vad urme de cerculete pe jos

Link to comment
Share on other sites

de aseara ninge si la noi.....ady a venit la fix in vizita, am avut timp si de o tura de oras mai sportiva....si de ceva in paralel.....

 

masina arata grav......singurul "dezavantaj" al masinii este suspensia ......prea lasata pt tara asta....

acelasi lucru voiam sa fac si eu dar drumurile lasa de dorit si prefer sa fie un pic mai inalta de fata decat sa schimb bai de ulei......

 

in rest masina e tipla..........:)

Link to comment
Share on other sites

Ma bucur ca-ti place masina :) ....ursii nostrii oricum sunt frati la cum arata amandoi :)

A fost o seara super tare...si pe un frig cumplit tot ne-am distrat......da cand o sa vina caldura??? :)

 

pina sa vina caldura....ia....ca sa nu mai ai rabdare.....:lol:....

 

Link to comment
Share on other sites

Ma bucur ca-ti place masina :) ....ursii nostrii oricum sunt frati la cum arata amandoi :)

A fost o seara super tare...si pe un frig cumplit tot ne-am distrat......da cand o sa vina caldura??? :)

 

pina sa vina caldura....ia....ca sa nu mai ai rabdare.....:lol:....

 

 

He he....astea-s cercurile de la Tulcea....banuiesc ca faza cu interdictia la legale nu mai e valabila nu?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Frumos Ursulache :)

Ma simt bine cand mai vad si alti proprietari de E30 ca si mine

 

Ma bucur ca-ti place....si eu zambesc cu gura pana la urechi cand mai vad din cand in cand pe strada cate un e30 tzipla.....abia astept o noua intrunire de ursi cum a fost cea din decembrie de la Ploiesti :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
pai ce recarosare?

Inainte s-o iau eu s-a facut recarosare....pe cartea noua eu sunt primul proprietar.

Poze din seara asta de la Ploiesti la prima iesire :)

 

:lol:

 

Pentru ca am atins limita oferita de acest forum in privinta pozelor am fost nevoit sa le sterg pe cele care erau foarte mari si sa le urc din nou dar mult micsorate.

Pe langa cele de la Ploiesti am mai pus si cateva cu ursu scos din garaj sa ia putin aer in asteptarea caldurii :)

post-10587-1266611041_thumb.jpg

post-10587-1266611049_thumb.jpg

post-10587-1266611055_thumb.jpg

post-10587-1266611065_thumb.jpg

post-10587-1266611070_thumb.jpg

post-10587-1266611081_thumb.jpg

post-10587-1266611090_thumb.jpg

post-10587-1266611096_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.