Jump to content

URSUL MEU E30-325 M-TECH 2


ady_viteza

Recommended Posts

  • 5 weeks later...
  • 1 month later...
Sper sa vina caldura mai repede sa-l mai scot si eu din garaj :twoup: .....oricum va urma verificarea generala de primavara....va primi un alt electromotor(cel vechi cedat nervos)....un radiator nou noutz(cel de pe masina a cedat la ultima legala la Pitesti) plus tampoane motor de asemenea noi.....
Link to comment
Share on other sites

Sper sa vina caldura mai repede sa-l mai scot si eu din garaj :twoup: .....oricum va urma verificarea generala de primavara....va primi un alt electromotor(cel vechi cedat nervos)....un radiator nou noutz(cel de pe masina a cedat la ultima legala la Pitesti) plus tampoane motor de asemenea noi.....

 

 

Frumos ursul, felicitari pentru el! Am si eu o intrebare, cat mai e impozitul la 2.5l ?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Frumos ursul, felicitari pentru el! Am si eu o intrebare, cat mai e impozitul la 2.5l ?

Ai primit deja raspuns am vazut...

La impozit nu-mi fac probleme...eu am trecut in carte la rar dupa recarosare si omologare individuala motor fara serie, de 1990cc /150 cp....motorul de 2.0 24v e identic cu cel de 2.5 24v!!!

Fiind trecut in carte fara serie pot pune oricand ce motor doresc :D

 

pĂŁi urșilor le place și anotimpul iernii ... e pĂŁcat sĂŁ nu fi participat la deszĂŁpezire ... :)

Al meu nu participa la jocuri de iarna....sta in garaj la caldura protejat de frig si zapada :D

Link to comment
Share on other sites

Sper sa vina caldura mai repede sa-l mai scot si eu din garaj :twoup: .....oricum va urma verificarea generala de primavara....va primi un alt electromotor(cel vechi cedat nervos)....un radiator nou noutz(cel de pe masina a cedat la ultima legala la Pitesti) plus tampoane motor de asemenea noi.....

superb.e30 ramane prima pasiune.am avut 2 coupe uri,unul a ajuns la zoli din cluj care i a pus motor de m5..am vazut ca si tu l ai luat de acolo..motorul e 2,5 non vanos?nu te ai gandit la un kit turbo?

Link to comment
Share on other sites

superb.e30 ramane prima pasiune.am avut 2 coupe uri,unul a ajuns la zoli din cluj care i a pus motor de m5..am vazut ca si tu l ai luat de acolo..motorul e 2,5 non vanos?nu te ai gandit la un kit turbo?

 

Nu-mi place turbo....prefer la orice ora si in orice moment un motor de M clasic aspirat :D

Mi-as dori ca in viitorul mai apropiat sau mai indepartat sa pot pune un motor de M5 E34 S38B38 sau unul de e36 M3 s52b32 :D

Link to comment
Share on other sites

sunt de acord.oricum +350 hp pe o gaoace de o tona si ceva e racheta.. :thumbsup:

costurile vor fi destul de mari da merita la orice ora..

si eu ma gandesc la un transplant pe e34 ul meu m50b25 dar cu ceva mai accesibil :getlost: ma gandesc la un 4,4 in 6 trepte.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Poze cu cele doua jucarii ale mele pe 2 si pe 4 roti :twoup: ....intamplator au ajuns una langa alta si am profitat de ocazie. :)

 

felicitari pentru jucarii si pentru ce faci, foarte frumos

Link to comment
Share on other sites

sunt de acord.oricum +350 hp pe o gaoace de o tona si ceva e racheta.. :thumbsup:

costurile vor fi destul de mari da merita la orice ora..

si eu ma gandesc la un transplant pe e34 ul meu m50b25 dar cu ceva mai accesibil :getlost: ma gandesc la un 4,4 in 6 trepte.

 

Am avut in plan si un motor V8 de 4.0 sau 4.4 insa trebuie intarita caroseria foarte bine sa reziste cuplului de motor in V...cunosc ursi cu V8 ale caror caroserii au avut grav de suferit din cauza asta...

 

felicitari pentru jucarii si pentru ce faci, foarte frumos

Merci frumos :D

 

tare ursu :goodjob:

 

dar totusi parca motoru cu "sasa cai" ii ce trebe :hyper:

Motocicleta va intra in paine saptamana viitoare cand incep cursele....voi fi in Grecia la Serres pentru prima etapa din campionatul RoSBK :D

Link to comment
Share on other sites

Am avut in plan si un motor V8 de 4.0 sau 4.4 insa trebuie intarita caroseria foarte bine sa reziste cuplului de motor in V...cunosc ursi cu V8 ale caror caroserii au avut grav de suferit din cauza asta...

 

corect dar e30 are caroseria mult mai usoara si oricum n a fost proiectat pt. motorizari peste 200 hp cu exceptia m ului si nici intr un caz v8.la e34 in schimb exista in gama motorizare de 4 l v8.sa vedem, proiectul este deocamdata in stand by :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Motocicleta va intra in paine saptamana viitoare cand incep cursele....voi fi in Grecia la Serres pentru prima etapa din campionatul RoSBK :D

 

Cica RoSBK si trebuie sa faci deplasarea in Grecia si cand sunt etape la noi , pe aeroporturi , printre dale de beton , ba mai intra un tampit in concurenti si tot asa , tara de 2 lei fara un circuit adevarat .

 

Multa bafta si sa aduci cele 25 de pct acasa ! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Dupa mai bine de 6 luni de zile am scos iar ursu' la joaca....aproape ca nu mai ma saturam azi de alergat cu el :D

Saptamana trecuta i-am facut revizia generala....radiator nou...electroventilator in locul vascocuplajului...electromotor nou...tampoane noi la motor si cutie...ulei si filtre....montat centurile de curse....spalat ...bibilit....tot ce trebuie sa arate si sa mearga bine :)

post-10587-0-34753000-1303064703_thumb.jpg

post-10587-0-94454100-1303064716_thumb.jpg

post-10587-0-99785500-1303064726_thumb.jpg

post-10587-0-34767800-1303064745_thumb.jpg

post-10587-0-21396500-1303064958_thumb.jpg

Edited by ady_viteza
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.