Jump to content

URSUL MEU E30-325 M-TECH 2


ady_viteza

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Am avut o seara perfecta...o sesiune de paralele cu care s-a deschis sezonul, foarte buna pentru mine :)

Deci:

vs E30 25 12V 2-0 (trage ursul lui Jakal foarte tare...l-am batut la "juma de metru" de fiecare data)

vs Opel Astra Bertone 2.0 turbo 190 cp 1-0

vs Opel Astra GSI 1-0

 

Daca nu eram intrerupti de un meletzian care ne-a stricat joaca mai aveam de dat cu ceva masini....insa abia a inceput sezonul ...e timp destul

Per total sunt foarte multumit de cum trage masina...voi vedea pe parcurs ce imbunatatiri ii mai pot aduce :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Unde sunt stemele?stemele de pe capota portbagaj si capota motor?nu inteleg treaba asta cu astupatul lor cand o ''urma'' de linie originala la o asfel de masina destul de batrana este cel mai placut,in rest kitul m tech 2 este frumos si sunt sigur ca a fost ceva alergatura pana l-ai gasit.
Link to comment
Share on other sites

Pai te cred Caline...ca sta bine...doar este pe aeroport....,dar asa sunt toate sosele dupa tine?:)ca in palma..?

Tu esti terorist mare mai!!! Peste tot te bagi in seama!!

 

On Topic: foarte tare ursul!!

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

ma consider norocos ca am vazuto live de cateva ori ! Foarte tare masina cred ca este cel mai frumos urs pe care l-am vazut live , si am vazut cativa !

Feliciatri inca o data ady pentru ceea ce faci !

 

p.s am atasat si o poza sper sa iti placa !

Edited by CRYSTY_fane39
Link to comment
Share on other sites

incĂŁ unul cu ursul :twoup: la minutul 1.04

 

Merci frumos....nu vazusem filmul :)

 

am vazut masina live la curse foarte frumoasa si foarte rapida sa o stapanesti sanatos :)

Merci frumos si tie :(

 

ma consider norocos ca am vazuto live de cateva ori ! Foarte tare masina cred ca este cel mai frumos urs pe care l-am vazut live , si am vazut cativa !

Feliciatri inca o data ady pentru ceea ce faci !

 

p.s am atasat si o poza sper sa iti placa !

 

O s-o mai vezi destul de des :(

Ma bucur ca iti place....putini mai sunt cei care apreciaza un urs....

In legatura cu poza atasata....cred ca jantele alea de la e39 din poza ti-ar veni tie perfect in locul celor pe care le ai acum. :D

Link to comment
Share on other sites

O s-o mai vezi destul de des :)

Ma bucur ca iti place....putini mai sunt cei care apreciaza un urs....

In legatura cu poza atasata....cred ca jantele alea de la e39 din poza ti-ar veni tie perfect in locul celor pe care le ai acum. :)

ma gandeam sa le pastrez pana gasesc oz futura :twoup: dar ma faci sa le schimb cu altceva , si daca e sa le pun pe alea vechi trebuie sa le echipez cu cauciucuri de vara..

p.s ala din poza este un e38 , stiam ca iti place.

Edited by CRYSTY_fane39
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Merci Andrei :twoup:

Am fost pana la Cluj..... o plimbare lunga...peste 900 de km....ursul s-a comportat excelent la toate incercarile la care l-am supus.

Acolo i-am facut si o revizie generala...am schimbat ulei castrol 10w60....am verificat tot ce inseamna articulatii si am de schimbat numai bucsile mari de la brate.Voi lua bucsi de M pentru ca sunt mai rezistente.

Singura neplacere la drumul asta a fost cand am descoperit in Sibiu, cand m-am oprit sa mananc, proiectorul stg spart.In proiector se lafaia ditamai pietroiul aruncat probabil de vreun camion

Per total sunt super multumit de cum merge masina...in ultimile doua drumuri la Tulcea si la Cluj am facut aproape 1700 de km.....iar cu ursul e distractie maxima oriunde as merge :)

Link to comment
Share on other sites

Merci Andrei :twoup:

Am fost pana la Cluj..... o plimbare lunga...peste 900 de km....ursul s-a comportat excelent la toate incercarile la care l-am supus.

Acolo i-am facut si o revizie generala...am schimbat ulei castrol 10w60....am verificat tot ce inseamna articulatii si am de schimbat numai bucsile mari de la brate.Voi lua bucsi de M pentru ca sunt mai rezistente.

Singura neplacere la drumul asta a fost cand am descoperit in Sibiu, cand m-am oprit sa mananc, proiectorul stg spart.In proiector se lafaia ditamai pietroiul aruncat probabil de vreun camion

Per total sunt super multumit de cum merge masina...in ultimile doua drumuri la Tulcea si la Cluj am facut aproape 1700 de km.....iar cu ursul e distractie maxima oriunde as merge :)

Asa este ! La fel se intampla si la mine ... Cand am un drum de facut, intotdeauna prefer sa-l parcurg cu ursu ' decat cu e-46 sau orice alta masina mea ...

Clar ursu' este o masina pentru "placerea condusului" !

Link to comment
Share on other sites

subscriu la cele menĂžionate de andreiwtw Âşi ady_viteza.

ursul reprezintĂŁ distracĂžie maximĂŁ la drum lung ... "obosit", "pleoÂştit", "ĂŽnvechit" ... face de-ale lui ... din alea pe care nu le simĂži la fel ĂŽn alte maÂşini ... posesorii/foÂştii posesori de urÂşi ĂŽn minĂžile lor, Âştiu despre ce vorbesc :twoup:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.