Jump to content

Leasing 525d sau 530d (E60)


Alex86

Recommended Posts

97714[/snapback]

GPS

asta ce inseamna. navigatie? mare sau mica? si asta nu inseamna automat si DVD in bord, sub controalele climatronicului?

 

97714[/snapback]

mag de 6CD in portbagaj

magazia de CD-uri e in portbagaj la E60?!?

 

97714[/snapback]

tempomat

fara ACC, right? as vrea sa vad si eu pe cineva care are, sa ne spuna impresii.

 

97714[/snapback]

carkit NOKIA

asta e din ala de fabrica? in cotiera?

Link to comment
Share on other sites

asta ce inseamna. navigatie? mare sau mica? si asta nu inseamna automat si DVD in bord, sub controalele climatronicului?

magazia de CD-uri e in portbagaj la E60?!?

fara ACC, right? as vrea sa vad si eu pe cineva care are, sa ne spuna impresii.

asta e din ala de fabrica? in cotiera?

97828[/snapback]

navigatie mare,DVD nu am,ACC ce e ala ?

Link to comment
Share on other sites

navigatie mare,DVD nu am,ACC ce e ala ?

97831[/snapback]

Navigatie nu se poate fara DVD. Care la E60 e in bord. Ba mai mult, aia mare are doua (!) fante de DVD in bord. Poza aia e de pe o masina cu navigatia mica. Mai exact Navigation Business (adica fara harta, doar cu sageti).

 

navigatie mare,DVD nu am,ACC ce e ala ?

97831[/snapback]

ACC=Active Cruise Control. Este in bara, undeva nu chiar pe centrul masinii o chestie cam ca un far de ceata, din sticla. Prin aia vede radarul. Care iti reduce din viteza din ajungi din urma o masina care merge mai incet.

Link to comment
Share on other sites

as vrea sa vad si eu pe cineva care are, sa ne spuna impresii.

asta e din ala de fabrica? in cotiera?

97828[/snapback]

 

 

Nu am avut pe masina,dar am mers cateva zile cu una care avea.Pe autostrada e de nota 10,in oras,0.

 

Nu cred ca merita pe drumurile din Romania.

Link to comment
Share on other sites

navigatie nu se poate nici mare si nici macar mica fara DVD. care la E60 e in bord. ba mai mult, aia mare are doua (!) fante de DVD in bord.

97857[/snapback]

daca te referi la navigatia aia care vezi strazile si nu mai stiu ce, nu e asa.Imi arata doar consumul,cati km mai am de facut cu motorina din rezervor si nu mai stiu ce.Nici de o zi nu o am si descopar ce mai are prin ea

Link to comment
Share on other sites

daca te referi la navigatia aia care vezi strazile si nu mai stiu ce, nu e asa

97859[/snapback]

Si atunci de unde ai scos GPS din descrierea optionalel de mai sus? Sau inseamna altceva decit navigatie? Oricum, sa ai bafta la masina, km multi si fara incidente :blink:

Link to comment
Share on other sites

Si atunci de unde ai scos GPS din descrierea optionalel de mai sus? Sau inseamna altceva decit navigatie? Oricum, sa ai bafta la masina, km multi si fara incidente :blink:

97860[/snapback]

pai am crezut ca daca are dispayul ala e navigatie :) .Cred ca ma intelegi e prima zi..emotii inca nici nu sunt obisnuit cu ea.La cutia aia automata imi prind urechile ca sunt obisnuit cu aia manuala si tot asa.Merci de urari.Sper sa ne intalnim la sinaia.Eu sper sa vin cu amandoua masini

Link to comment
Share on other sites

Sa stapinesti sanatos aceasta superba masina :blink: ,apropo e cu cutie manuala?am vazut in semnatura ca ai luat 250km/h la 4000 rpm,eu am luat 250 km/h la 3500 rpm,daca o ai automata erai cumva pe Sport?La mine eram in Drive normal,deocamdata cel mai mult am mers cam 255 km/h dar inca nu e rodat ca lumea motoru

post-173-1151499988_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

E steptronic.Nu am mers cu ea 250 asa am vazut in cartea tehnica ca merge250 :blink: si turatia am scris-o estimativ.Nu am avut unde sa ii dau 250.Numai 180 am reusit.Merci pt urari Edited by Alex86
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Am fost cu ea la diagnoza si nu au aparut erori.Masina merge foarte bine pana acuma...urmeaza sa ma acomodez cu ea si ea cu mine.Pana acuma am descoperit urmatoarele dotari:2-Climatronic,steptronic,memorii scaune si volan,mag de 6CD in portbagaj,bixenon,GPS,sirocol,8 airbag,ABS,ASR,ESP,comp bord,scaune incalzite,tempomat,carkit NOKIA,oglinzi electrice si jante aliaj.Am fost pana la sibiu sa le arat bijuteria parintilor si prin cateva locuri i-am dat cam 150 ca nu poti mai mult ca drumul e pe cateva portiuni bun si mi-a dat un consum de 8,7..consumul e mai mare fata de cealalta dar sunt multumit.Sper sa nu apara probleme care sa necesite multi bani

97714[/snapback]

 

 

Misto masina,dotata,sa o conduci cu placere :blink:

 

Dar sunt curios,cum ai navigatie fara DVD?Este modelul ala cu comanda speciala pentru navigatia pe cd,care are CCC(car communication computer)?Stiu ca modelul asta este un pic mai scump,cu magazia in portbagaj.Si carkitul pentru Nokia, s-a folosit doar cateva luni la E60.

Pune si tu niste poze,sa vedem si noi masina,si interiorul.Cred ca am vazut una singura de genul asta,la un dealer.

Link to comment
Share on other sites

pai am crezut ca daca are dispayul ala e navigatie :) .Cred ca ma intelegi e prima zi..emotii inca nici nu sunt obisnuit cu ea.La cutia aia automata imi prind urechile ca sunt obisnuit cu aia manuala si tot asa.Merci de urari.Sper sa ne intalnim la sinaia.Eu sper sa vin cu amandoua masini

97861[/snapback]

noroc ca ai venit cu ambele masini si le-am vazut cu totii... :blink:

Link to comment
Share on other sites

:)

Daca te-am deranjat cu ceva sa imi spui.Si daca chiar vrei sa iti spun si cauza pt care nu am venit iti voi spune

128240[/snapback]

Chiar te rog sa-mi dai pm...si nu...nu m-ai deranjat cu nimik , dimpotriva imi esti simpatik...ce d-zeu te superi asa repede :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.