Jump to content

E39 528i "violetul"


sax1987

Recommended Posts

Up date ca s-a pus praful aici !! :rolleyes:

 

 

Masina a ajuns azi la Craiova ....Se va schimba motorul cutia cardanul si diferentialul de pe un donator mai "puternic" !

 

Am luat ulei , filtre , bujii , lichid servo si lichid de frana pentru a shimba toate lichidele si o mica revizie !

 

Saptamana ce vine ar trebui sa fie gata .

 

Inca astept dupa oglinzile de M ...sper sa ajunga si ele , sunt platite si comandate !!!

 

Prea bine arata !

Mersi !

 

Mai putin si o conduci iar....:frantics:

Mai o saptamana exact :frantics:

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

Up date ca s-a pus praful aici !! :rolleyes:

 

 

Masina a ajuns azi la Craiova ....Se va schimba motorul cutia cardanul si diferentialul de pe un donator mai "puternic" !

 

Am luat ulei , filtre , bujii , lichid servo si lichid de frana pentru a shimba toate lichidele si o mica revizie !

 

Saptamana ce vine ar trebui sa fie gata .

 

Inca astept dupa oglinzile de M ...sper sa ajunga si ele , sunt platite si comandate !!!

 

 

Mersi !

 

 

Mai o saptamana exact :frantics:

 

asa ca am vb cu Mihaita ca vii, sa-l saluti din partea mea, sa-i zici sa nu ma uite cu inelel alea de bord.

 

treaba buna acolo, e si Catalin WPP poate te alegi si cu un soft.

 

asteptam impresii :thumbsup:

 

Ce motor pui pe el? Il transformi in 528?

 

2.8 pune :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

Up date ca s-a pus praful aici !! :rolleyes:

 

 

Masina a ajuns azi la Craiova ....Se va schimba motorul cutia cardanul si diferentialul de pe un donator mai "puternic" !

 

Am luat ulei , filtre , bujii , lichid servo si lichid de frana pentru a shimba toate lichidele si o mica revizie !

 

Saptamana ce vine ar trebui sa fie gata .

 

Inca astept dupa oglinzile de M ...sper sa ajunga si ele , sunt platite si comandate !!!

 

 

Mersi !

 

 

Mai o saptamana exact :frantics:

 

 

 

BRAVO SAX, din cum arata si cum a iesit acum este o mare diferenta. cred ca incet incet o sa incep si eu sa cumpar piese pt a mea, un 2,8i, tot asa ca tine sunt si eu, o am de 6 ani si nu vreau sa o dau, platesc impozit la ea 2 ani degeaba ca numai circul, sta in garaj.

la ce ai facut din a ta, m-ai ambitionat rau de tot.

bafta in continuare

Link to comment
Share on other sites

Doar sa nu mai pui husa aia oribila in bot ! :rolleyes:

 

O dau jos ca s-a invechit si nu sta cum trebuie !

Ce motor pui pe el? Il transformi in 528?

Asta e ideea :rolleyes:

 

fostul meu e39

Nu-i rau ! arata bine !

 

asa ca am vb cu Mihaita ca vii, sa-l saluti din partea mea, sa-i zici sa nu ma uite cu inelel alea de bord.

 

treaba buna acolo, e si Catalin WPP poate te alegi si cu un soft.

 

asteptam impresii :thumbsup:

2.8 pune :goodjob:

 

Il salut sambata ce vine ! Urmeaza sa-i fac soft , galerii evacuare de inox , evacuarea finala replica M si o admisie de m50 dar pe rand si incepand de la anu :laugh:

Frumos.. Alta viata o sa fie acuma cu 2.8'u, asteptam poze ...

Si eu astept poze :laugh:

 

BRAVO SAX, din cum arata si cum a iesit acum este o mare diferenta. cred ca incet incet o sa incep si eu sa cumpar piese pt a mea, un 2,8i, tot asa ca tine sunt si eu, o am de 6 ani si nu vreau sa o dau, platesc impozit la ea 2 ani degeaba ca numai circul, sta in garaj.

la ce ai facut din a ta, m-ai ambitionat rau de tot.

bafta in continuare

Mersi !

 

Trebuie sa te gandesti de 2 ori inainte sa investesti int-o masina veche ca asta :hyper: eu am bagat pana acum inca odata pretul masinii ..bani pe care nu ii mai recuperezi :laugh:

 

Mai trebuie vopsita si e aproape gata .

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

O dau jos ca s-a invechit si nu sta cum trebuie !

 

Asta e ideea :rolleyes:

 

 

Nu-i rau ! arata bine !

 

 

 

Il salut sambata ce vine ! Urmeaza sa-i fac soft , galerii evacuare de inox , evacuarea finala replica M si o admisie de m50 dar pe rand si incepand de la anu :laugh:

 

Si eu astept poze :laugh:

 

 

Mersi !

 

Trebuie sa te gandesti de 2 ori inainte sa investesti int-o masina veche ca asta :hyper: eu am bagat pana acum inca odata pretul masinii ..bani pe care nu ii mai recuperezi :laugh:

 

Mai trebuie vopsita si e aproape gata .

 

 

acum 7 ani aproape am luato cu 10 000e, asa ca nu strica sa bag in ea 2-3mii, in timp.

merita pentru ca este un model deosebit de la BMW si niciodata nu ma lasat in drum

Vopseaua tot culoarea asta ramane?

Link to comment
Share on other sites

Mai trebuie vopsita si e aproape gata .

 

Asta crezi tu, mereu îți vine câte o idee, e imposibil să nu mai bagi bani în ea. :))

 

Sax, ce te faci draga ca si dupa transplant tot o sa ai cu vreo 200 cmcubi mai putin ca mine, lol

 

=))

 

Poate dupa reply-ul asta iei motorul dupa m5 de la bucurești :))

Edited by CRYSTY_fane39
Link to comment
Share on other sites

acum 7 ani aproape am luato cu 10 000e, asa ca nu strica sa bag in ea 2-3mii, in timp.

merita pentru ca este un model deosebit de la BMW si niciodata nu ma lasat in drum

Vopseaua tot culoarea asta ramane?

 

Eu am dat 5 si am mai bagat 5 in ea :LMAO:

 

vopseaua va fii ceva din paleta de culori BMW violet ! technoviolet e prima optiune .

Frumoasa fox saxule, 5 stele! :thumbsup:

Mersi !!

 

Sax, ce te faci draga ca si dupa transplant tot o sa ai cu vreo 200 cmcubi mai putin ca mine, lol

 

Da dar ai mei nu-s fumegatori ca ai tai :yahoo:

Asta crezi tu, mereu ĂŽți vine câte o idee, e imposibil sĂŁ nu mai bagi bani ĂŽn ea. :))

 

 

 

=))

 

Poate dupa reply-ul asta iei motorul dupa m5 de la bucurești :))

 

 

De aia am zis aproape gata :laugh:

 

Nu vreau V8 e prea mare pt mine :rolleyes:

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

Combinatie de motive: piese prea scumpe la E39 pentru mine, motor nitel cam prea mare, lipsa completa de respect din trafic pentru numerele de Bulgaria si faptul ca necesita o investitie prea mare masina asta ca s-o fac cum vreau eu (revopsita, schimbat interiorul, pus Dynavin samd) iar eu in momentul asta vreau sa economisesc bani, nu sa-i cheltuiesc.

Practic nu masina e de vina, ci timpurile si mediul inconjurator. Masina e buna... la banii pe care i-am dat pe ea nu stiu daca gaseam alta mai buna... dar nu (mai) e ce am eu nevoie acum. Vreau una mai micuta si mai sportiva (ceea ce nu inseamna neaparat mai multi cai).

Link to comment
Share on other sites

Consumul extern va fi acelasi :hyper: in oras oricum lua 13-14 acum va consuma 2-3 litri in plus ! Aveam media de 11 pe BC ,daca cum sta la 13 -14 sunt multumit !

 

 

Combinatie de motive: piese prea scumpe la E39 pentru mine, motor nitel cam prea mare, lipsa completa de respect din trafic pentru numerele de Bulgaria si faptul ca necesita o investitie prea mare masina asta ca s-o fac cum vreau eu (revopsita, schimbat interiorul, pus Dynavin samd) iar eu in momentul asta vreau sa economisesc bani, nu sa-i cheltuiesc.

Practic nu masina e de vina, ci timpurile si mediul inconjurator. Masina e buna... la banii pe care i-am dat pe ea nu stiu daca gaseam alta mai buna... dar nu (mai) e ce am eu nevoie acum. Vreau una mai micuta si mai sportiva (ceea ce nu inseamna neaparat mai multi cai).

 

Asa e ! Mai intra multi bani sa o aduci la linia de plutire ! Eu am bagat si mai bag ca nu o mai vind niciodata , cand o sa pot imi iau alta de toata ziua .

 

 

deci sambata de duci dupa ea? stiu senzatia , eu nu mai stiam ce sa fac sa treaca timpu mai repede.

 

dupa ce mergi primi metri cu ea , o sa ai um mare zambet pe buze :thumbsup:

 

la consum o sa fie la fel

 

Sambata ajung in tara si merg direct la Craiova dupa ea :hyper: nici eu nu stiu ce sa fac sa ajung mai repede :laugh:

 

 

http://img266.imageshack.us/img266/5387/88074774.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.