Jump to content

E39 528i "violetul"


sax1987

Recommended Posts

Masina arata bine, dar masca de pe capota ma duce cu gandul la utilitare.

Mersi ! husa o voi da jos dupa ce vopsesc masina iarna asta .

 

Masina este foarte frumoasa, felicitari omule pt rabdare si suma investita!

 

Mersi mult ! mai e ceva de investit in ea ca sa fie aproape gata ( gata nu e niciodata ) :rolleyes:

felicitari pentru achizitie :thumbsup:

Mersi ! am avut noroc sa gasesc OEM .

 

:goodjob: :clapping:

Mersi !

 

Saxule...nu ti-e dor de ea? :poke:

Ba da :cry: dar n-am ce face, mai am rabdare pana prin noiembrie ... cand am chef de condus scot untu dintr-un 1.9 d ( fara turbo ) :w00t:

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

Sax, de curiozitate, cat ai bagat pana acum in masina in total?

Am dat mai multe detalii pe o pagina sau doua in urma . Cu ultimele cumparaturi cred ca stau undeva intre 3000 si 3500 .

 

imi place, e foarte frumoasa... si culoarea e deosebita

 

Mersi ! culoarea se schimba in iarna :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Au ajuns si gumele de iarna pentru fata 255 / 30 / 19 :D

 

http://img580.imageshack.us/img580/4047/2553019ea23fb5cd350918f.jpg

 

http://img43.imageshack.us/img43/9939/2553019a4bedb5cd35804a3.jpg

 

Voai merge pe 255 / 30 / 19 pe rotile din ata si pe 255 / 35 / 19 pe spate . Initial trebuia sa cumpar 2 de 235 dar s-a sucit omul si am gasit pe astea intre timp !

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Eu mai mult de 255 pe spate nu voi pune niciodata :rolleyes: cum sta acum e perfect ! Nu freaca deloc si nu am facut nici o modificare la aripa . Jantele de X au Et45 pe spate si cu flansele de 25 mm au acum et 20 la 10 j cat au pe spate e foarte bine !
Link to comment
Share on other sites

Da ... o sa fie zapade de 5 metri :laugh:

 

Acum e cea mai buna perioada de cumparat gume de iarna :laugh: cele mai bune preturi sunt acum ! Sa vezi cand se apropie 1 noiembrie cum o sa caute toti :laugh: De anul asta sunt obligatorii din noiembrie pana in martie cred dar nu de asta le-am luat eu ... le-am luat ca sa nu mai tin jantele de tabla pe 15 c gume de iarna care le aveam !! Cu suspensia coborata si jantele pe 15 e mult prea joasa masina + arata ca moartea :hyper: Acum va arata bine si va fii practica :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

Da ... o sa fie zapade de 5 metri :laugh:

 

Acum e cea mai buna perioada de cumparat gume de iarna :laugh: cele mai bune preturi sunt acum ! Sa vezi cand se apropie 1 noiembrie cum o sa caute toti :laugh: De anul asta sunt obligatorii din noiembrie pana in martie cred dar nu de asta le-am luat eu ... le-am luat ca sa nu mai tin jantele de tabla pe 15 c gume de iarna care le aveam !! Cu suspensia coborata si jantele pe 15 e mult prea joasa masina + arata ca moartea :hyper: Acum va arata bine si va fii practica :yahoo:

Sa vezi ce miauna caseta ta cu 255-urile astea...

Link to comment
Share on other sites

Am de 2 ani 255/40/18 pe fata si nu este nici o problema pentru caseta , fac 40000 de km pe an , daca mergi atent nu se intampla nimic, pe spate am 265/35/18 :frantics: Sax e recomandat iarna sa mergi cu cauciucuri mai inguste eu iarna pun jantele originale din aluminiu pe 255/55/16 pe toate 4 rotile , acum depinde pe unde mergi si cat de mult . Edited by Hila
Link to comment
Share on other sites

Am de 2 ani 255/40/18 pe fata si nu este nici o problema pentru caseta , fac 40000 de km pe an , daca mergi atent nu se intampla nimic, pe spate am 265/35/18 :frantics: Sax e recomandat iarna sa mergi cu cauciucuri mai inguste eu iarna pun jantele originale din aluminiu pe 255/55/16 pe toate 4 rotile , acum depinde pe unde mergi si cat de mult .

255/55/16 pui de tractoras la dimensiunea asta :hyper:

Link to comment
Share on other sites

Cred ca a scris gresit ! poate 205 sau 225 / 16 :rolleyes:

 

 

 

Sa vezi ce miauna caseta ta cu 255-urile astea...

Sa miaune si sa urle pana nu mai poate ca tot le pun :laugh: Avem un joc mic pe fata care cred ca e din caseta sau de la bieletele de directie . Oricum cand schimb motorul schimb si caseta sau o reconditionez !!

 

Am de 2 ani 255/40/18 pe fata si nu este nici o problema pentru caseta , fac 40000 de km pe an , daca mergi atent nu se intampla nimic, pe spate am 265/35/18 :frantics: Sax e recomandat iarna sa mergi cu cauciucuri mai inguste eu iarna pun jantele originale din aluminiu pe 255/55/16 pe toate 4 rotile , acum depinde pe unde mergi si cat de mult .

De mers merg cam 10.000 km intr-o iarna dar depinde ! Initial am vrut 2 bucati de 235 / 35 / 19 pentru fata dar s-a sucit vanzatorul si am gasit altele intre timp.

 

Setul meu de jante pentru iarna e pe 15 !! table care nu le suport ! Nu mai vreau sa le pun ! Anu asta ramane asa , pentru anu viitor poate iau un set pe 17 pentru iarna !

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

incredibil, sax, ce ai putut face din masina asta. acum cateva luni am intrat pe pagina masinii tale si cand am vazut primele poze am iesit repede :) Nu banuiam ce ti-ai pus in cap cu ea. Acum abia am stat si am citit tot topicul si te felicit!
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Mersi mult ! Mai e mult de lucru la ea :rolleyes: Urmeaza partea grea ... vopsitul si motorul :frantics:

 

Oglinzile de M sper sa-mi fac timp sa le comand saptamana viitoare si restul cand revin eu in tara !

 

P.S. ti-am dat si add pe mess dar sunt mai ocupat in perioada asta a anului si intru mai rar...dupa septembrie am mai mult timp !!

Link to comment
Share on other sites

Mersi mult ! Mai e mult de lucru la ea :rolleyes: Urmeaza partea grea ... vopsitul si motorul :frantics:

 

Oglinzile de M sper sa-mi fac timp sa le comand saptamana viitoare si restul cand revin eu in tara !

 

P.S. ti-am dat si add pe mess dar sunt mai ocupat in perioada asta a anului si intru mai rar...dupa septembrie am mai mult timp !!

 

ce motor? :pardon:

Link to comment
Share on other sites

Urmeaza urmeaza :rolleyes: astept dupa oglinzi si trimit masina la voi :frantics: restul pieselor le am toate !!

 

Acum am gasit aici un set OEM .. daca reusesc sa le cumpar e super daca nu comand replici de pe E bay !

 

 

Azi discutam cu cineva sa schimb motorul luna ce vine ....

 

 

N-am avut timp pana acum sa ma gandesc la masina .... abia acum s-a linistat la mine la munca si incep cu masina :frantics:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.