Jump to content

E39 528i "violetul"


sax1987

Recommended Posts

Chiar ca arata extraordinar! :rolleyes:

 

Pai nu ti-ar fi mila sa o descompletezi la o adica? Oricum, Doamne fereste sa ai nevoie s-o dai! :thumbsup:

Ba m-ar parea rau dar nu se va ajunge acolo !!

 

Ce masina frumoasa !

Si in realitate tot asa arata ? :o

Sa o stapanesti sanatos.Foarte frumoasa.

Mersi ! Asa arata si in realitate, sunt poze facute de mine pe paginile anterioare.

 

in realitate e urata doar pozele o fac frumoasa :laugh:

Da ! :yahoo:

 

http://img219.imageshack.us/img219/6122/44dog16.jpg

 

http://img13.imageshack.us/img13/1937/44dog14.jpg

 

http://img821.imageshack.us/img821/3190/44dog8.jpg

 

http://img20.imageshack.us/img20/9671/44dog11.jpg

Edited by sax1987
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

in realitate e urata doar pozele o fac frumoasa :laugh:

 

 

Nu stiu cate masini ai pozat / vandut / pozat tu ca sa faci pe desteptul in necunostinta de cauza.

 

Pozele sunt poze , realitatea e realitate.Daca ai un frate mai mare roaga`l sa`ti explice ce am vrut sa zic , daca n`ai frate ask ur dadd.

Link to comment
Share on other sites

Nu stiu cate masini ai pozat / vandut / pozat tu ca sa faci pe desteptul in necunostinta de cauza.

 

Pozele sunt poze , realitatea e realitate.Daca ai un frate mai mare roaga`l sa`ti explice ce am vrut sa zic , daca n`ai frate ask ur dadd.

 

ma bucur ca ai inteles gluma mea! :goodjob:

SAX-ule prima poza din ultimul set e absolut geniala, merge direct pe wallpaper :D

Link to comment
Share on other sites

trebuie musai musai so o lasi mai jos....:) felicitari frumoase poze

Trebuie lasata pe fata ca nu'i la linie cu spatele si se vede urat 8)

 

Sax, tu chiar vrei sa ne omori? :wub:

Nu pe toti :thumbup:

 

Lasata mai jos, daca o duce in Spania.

Aici la noi, cred ca ar trebui ridicata...:))

N'am luat'o in Spania ! Cadn revin in tara o mai las 2 cm pe fata sigur !

 

Nu stiu cate masini ai pozat / vandut / pozat tu ca sa faci pe desteptul in necunostinta de cauza.

 

Pozele sunt poze , realitatea e realitate.Daca ai un frate mai mare roaga`l sa`ti explice ce am vrut sa zic , daca n`ai frate ask ur dadd.

 

Masina e chiar asa in mare parte, nu s'a modificat nimic in poze.. inca se vad zgarieturile de pe aripile spate si mai sunt multe detalii vizibile !

ma bucur ca ai inteles gluma mea! :goodjob:

SAX-ule prima poza din ultimul set e absolut geniala, merge direct pe wallpaper :D

Aia e preferata mea ! si eu o tin wallpaper :w00t:

Link to comment
Share on other sites

perfect compatibilĂŁ pentru BMW-fest :goodjob:

 

p.s. nu mĂŁ lasĂŁ sĂŁ scriu b i m m e r - f e s t .

 

Mersi !

 

ce model de jante ai si de cat sunt? pe spate ce cauciucuri ai?

frumoasa masina ;)

 

Mersi ! sunt style 132 pe 19 , cu Et45 spate si 48 fata , 9j cu 10 j ! Gume de 255 pe sapte si de 245 fata . Sunt jante de X5 , foarte tari dar si foarte grele .

Link to comment
Share on other sites

Trebuie neaparat sa faci unghiurile !

 

Asa am patit si eu , masina nu se putea controla... ma arunca in toate partile . Am crezut ca e de la bucsele alea mari de la punte dar dupa ce am facut unghiurile s-a schimbat radical! la mine nu s-a manifestat cu jantele pe 15 .. cum am pus astea mari a inceput ! nici pe scaun nu stateam drept ... ma plimba dintr-o parte in alta !

 

Sunt prea late de 285 , nu-ti freaca in aripa ? Eu am 255 pe 10 j in spate :frantics:

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

nu, nu ating deloc... da nu totdeauna sare, depinde de groapa cred... si de cum e inclinata strada... am sa ma duc sa vad... la 265 cu 35 nu simteam .. de asta am intrebat, ma gandesc ca e normal la dimensiunile astea

Nu e normal :frantics: fa unghiurile daca nu-i deranj mare si vezi daca se simte diferenta .

 

absolut superba :thumbsup:

S-o stapanesti sanatos

Mersi mult !

 

============================================

Daca totul va merge bine urmeaza la sf lunii sa ajunga farurile OEM facelift cu semnal alb , eleron de luneta replica ACS :rolleyes: si am inceput sa adun piese pentru oglinzile rabatabil electric , comanda geamurilor electrice cu buton pentru oglinzi si modulul din usa paagerului !

 

Era sa vand jantele dar m-am razgandit , raman astea ! Caut gume de iarna pentru ele sa nu mai pun tablele la iarna !!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Am gasit si cumparat 2 gume de 255/35/19 de iarna :frantics: Gata cu tablele pe 15 ca nu le mai suport inca o iarna ... mai si atinge masina cu ele peste tot . :hyper:

 

 

Am luat alt eleron de lueta putin mai de calitate decat primul si trebuie sa ajunga farurile OEM . Am luat becuri xenon H7 noi pentru ele si led marker pentu angel eyes .

post-29543-0-10544100-1302462706_thumb.jpgpost-29543-0-59766200-1302462849_thumb.jpgpost-29543-0-55448300-1302462893_thumb.jpgpost-29543-0-79669700-1302462928_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Au ajuns modulele pentru rabatarea oglinzilor si restul pieselor pentru pilotul automat si spira de la volan pentru comenzi + modulul confort ! Mersi colegilor lex_bmw5 si wolf !!

 

Urmeaza oglinzile si toate astea montate ! cand nu stiu :laugh:

 

Caut bandouri M pachet daca stie cineva !

Edited by sax1987
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Am mai luat toata instalatia de spalat faruri , am gasit si mustatile de sub far intregi ( am una sparta) , am mai adunat scule din trusa originala si am gasit 2 gume de iarna pentru fata ( 235/35/19) dar inainte sa le trimita a disparut vanzatorul :rolleyes: nu da nici un semn de 2 saptamani aproape ...

 

Inca caut bandouri ///M si gumele de iarna !!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.