Jump to content

Ce parere aveti de faruri angeleyes aftermarket pe e39


gsx 600 f

Recommended Posts

ca aspect am observat un lucru la cele "tuning"... lupele/oglinzile in sine, sunt mai in fata, mai apropiate de sticla decat la cele OEM si asta le face sa arate mai nasol, plus ca plasticul este de o calitate mai slabuta, e foarte casant... la cele pe care le-am vazut eu ma refer, poate sunt si mai bune...
Link to comment
Share on other sites

Un set de faruri oem sunt 1000 de euro. Am facut o socoteala la ddm cu 1000 de euro iau:faruri,stopuri,oglinzi tip M si kit de M exterior fata + spate. Adik am dat pe masina 3000 si sa dau pe faruri 1000 nu se merita la o masina din 97.
Link to comment
Share on other sites

Deci e clar, nu mai imi pun.

O sa incerc sa le dau un polish si sa le pun angel-eyes.

Mersi de sfaturi, ma bucur ca nu am mai facut o prostie:)

Bafta.

Tu poate ai faruri facelift si atunci e altceva, dar eu la modelul din 97 le-am polishat de 2 ori si pot sa-i pun mama ccfl-ului ca tot aiurea arata.

Link to comment
Share on other sites

Nu am facelift, sunt exact ca a tale, dar nici nu as cumpara ceva care sa nu se incadreze in peisaj. In plus am instalatie xenon din fabrica, e in jur de 1000 de euro si nu as desfiinta-o pentru orice. Macar sa merite.

Dupa cum zice toata lumea si banuiam si eu aftermarketurile sunt de kko.

OEM de 1000 euro nu voi pune niciodata, deci ramane cum a scos-o mama ei.:)

 

Eu am comandat cele mai ieftine cu 300 ron bucata de aici de pe forum, de aratat arata bine, sunt curios cum lumineaza.Oricum montez si xenon, iar daca sunt chiar asa proaste le voi vinde . Astept sa vina la sfarsitul lunii.

Sa ne spui si noua cum a iesit :lol:

Link to comment
Share on other sites

Dacã ai rotiÞã de reglare Înseamnã cã maºina a avut din fabricã halogen.

 

Asta ĂŽnseamnĂŁ cĂŁ ai o instalaĂžie aftermarket montatĂŁ pe maÂşinĂŁ Âşi cĂŁ becul este H7.

 

Existã un fel de siguranÞã care Þine becul prins de far, trebuie sã o ÎnvârÞi ca sã o scoÞi, nefiind OEM intrã ºi iese destul de greu.

Link to comment
Share on other sites

Deci e clar, nu mai imi pun.

O sa incerc sa le dau un polish si sa le pun angel-eyes.

Mersi de sfaturi, ma bucur ca nu am mai facut o prostie:)

Bafta.

 

La farurile prefacelift adica 97-00 sticla se poate inlocui, se poate comanda noua, dar tinand cont ca o pereche de faruri dina stea SH costa in jur de 100 de euro, trebuie sa te gandesti de 2 ori daca vrei sa dai 250 lei / sticla de far cu xenon si sper ca am retinut corect pretul, pentru ca stiu ca sticla ptr far xenon era mai scumpa decat cea ptr fal cu halogen...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.