Jump to content

E60-ul meu 530xd


batman73

Recommended Posts

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Man ce sa iti zic masina e super intr-adevar dotata pe gustul meu scaune sport trimuri alu cube, logic 7 ala face toti banii :) Merge intr-adevar ca un Xdrive... De abia astept sa te intorci sa vedem cum trage cu soft :lol: Eu ti-as zice sa nu te arunci la stopuri ci mai de graba sa iti iei oglinzile de M ar arata bestial :)
Link to comment
Share on other sites

Da, intr-adevar sonorizarea e dementiala :), chiar ca merita!

 

Cu softul nu stiu inca unde sa-l fac. M-am tot uitat pe net la diferite firme de tuning. Ai vazut si oferta de la Hamann, dar mi se par destul de mari preturile sincer.

 

Stopurile oricum sunt in plan dar si oglinzile ma intereseaza...printre altele :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

MaÂşina e superbĂŁ.

 

Nu te mai agita cu lovitul, pe mine nu m-au vãzut pânã acum 3 femei. Plus alÞi imbecili care deschid uºa cu picioarele.

 

Cât priveºte remaparea, cam aici e maxim posibil.

 

http://www.evo-s.co.uk/shop/images/Dyno%20Graphs/3.0d_231bhp_flywheel_large.jpg

 

http://www.evo-s.co.uk/shop/images/Dyno%20Graphs/3.0d_231bhp_flywheel_torque_large.jpg

 

http://www.evo-s.co.uk/shop/6_3096_3269_3778_3272/530d

 

 

O putere ceva mai umanĂŁ cred cĂŁ ar fi ĂŽn jur de 275 de cai, depinde foarte mult de tuner.

Sfatul meu e sã nu te zgârceºti la bani, mai bine o laºi stock.

Link to comment
Share on other sites

Maşina e superbă.

 

Nu te mai agita cu lovitul, pe mine nu m-au văzut până acum 3 femei. Plus alţi imbecili care deschid uşa cu picioarele.

 

Cât priveşte remaparea, cam aici e maxim posibil.

 

http://www.evo-s.co.uk/shop/images/Dyno%20Graphs/3.0d_231bhp_flywheel_large.jpg

 

http://www.evo-s.co.uk/shop/images/Dyno%20Graphs/3.0d_231bhp_flywheel_torque_large.jpg

 

http://www.evo-s.co.uk/shop/6_3096_3269_3778_3272/530d

 

 

O putere ceva mai umană cred că ar fi ĂŽn jur de 275 de cai, depinde foarte mult de tuner.

Sfatul meu e să nu te zgârceşti la bani, mai bine o laşi stock.

Mersi mult! :)

Cu lovitul deja nu stiu, trebuie sa ma obisnuiesc cu ideea.

Iar in legatura cu remaparea chiar vreau ceva de calitate. Cand vine vorba de masina nu ma zgarcesc, dar nici nu vreau preturi exagerate gen Hamann.

Din ce am vazut pe net la diferiti tuneri, puterea ar varia intre 270 - 292 CP. Nu vreau nici dusa la extrem, dar nici 270CP...

Daca ai o sugestie in privinta asta chiar as aprecia gestul :)

Edited by batman73
Link to comment
Share on other sites

Recunosc cã de 10 ani Încerc sã mã obiºnuiesc ºi nu am progresat prea mult decât recent. Sper sã reuºesti mai repede, acum se Întâmplã tot mai des.

 

N-aÂş putea recomanda ceva cu maximĂŁ ĂŽncredere nici dacĂŁ aveam o maÂşinĂŁ similarĂŁ, pt. cĂŁ Âşi astea diferĂŁ un pic.

 

Tunerii germani clasici BMW sunt de obicei scumpi, aproape cã plãteºti ºi firma, nu numai softul ºi aproape pe linie au o abordare mult mai cuminte faÞã de cei pt. VAG de exemplu.

Link to comment
Share on other sites

Pare tuning box. Nu-mi dau seama Âşi nu scrie sau cel puĂžin eu nu am gĂŁsit, dacĂŁ e pe principiul tuning box universal sau individualizat. Ultima versiune e folositĂŁ Âşi de tuneri mari, G-Power, Brabus etc. Âşi seamĂŁnĂŁ mult cu o remapare, dar prezintĂŁ avantajul cĂŁ nu poate fi ÂştearsĂŁ de BMW la revizie.

 

Prima variantĂŁ nu e cea mai indicatĂŁ, eu nu aÂş folosi-o.

 

De firmĂŁ n-am auzit.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Super masina.Caut ceva asemanator doar cu rwd si cutie manuala

Ce pret a fost?Nu imi plac trimurile,mergeau mai bine pianno black.

 

Pretul a fost mai mare datorita x-drive-ului. Crede-ma ca nu ar fi mers alte trim-uri, cel putin nu la culoarea asta a masinii si cu pachet M.

Link to comment
Share on other sites

Asta e parerea ta, masina are M Tehnik interior exterior, daca tu crezi ca mergeau mai bine trimuri piano black inseamna ca nu ai gust deloc.

Gusturie nu se discuta.doar se comenteaza.Nu crezi ca daca tuturor ne'ar place aceleasi chestii ar fi monotonie?

Link to comment
Share on other sites

Asa este, fiecare cu gusturile lui. Nu crezi ca ar fi prea mult negru in interior si cu trim-uri negre? Trebuie sa fie un contrast de culoare.

 

La fel si la exterior, nu mi se par potrivite la o masina neagra jante complet negre. Ar fi totul prea negru. :)

Link to comment
Share on other sites

Asa este, fiecare cu gusturile lui. Nu crezi ca ar fi prea mult negru in interior si cu trim-uri negre? Trebuie sa fie un contrast de culoare.

 

La fel si la exterior, nu mi se par potrivite la o masina neagra jante complet negre. Ar fi totul prea negru. :)

 

 

Las-o asa pentru ca arata foarte bine. Sa te plimbe sanatos!

Link to comment
Share on other sites

Asa este, fiecare cu gusturile lui. Nu crezi ca ar fi prea mult negru in interior si cu trim-uri negre? Trebuie sa fie un contrast de culoare.

 

La fel si la exterior, nu mi se par potrivite la o masina neagra jante complet negre. Ar fi totul prea negru. :)

 

 

Las-o asa pentru ca arata foarte bine. Sa te plimbe sanatos!

 

Multumesc la fel :) Oricum o sa ramana asa la interior. Modificarile vor fi legate de stopuri si eventual un chip :twoup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.