Jump to content

Condus economic cu un 320d


beemerowner

Recommended Posts

Guest requin
zau..haidamitulectii.Undescriecaeutrebuiesascriucalascoala.Multumit ? Aici nu sunt la scoala ok ?Poate ca esti tu profesor de romana dar de acea eu nu mai pot

104948[/snapback]

nu-s profesor, sunt ROMAN!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest requin
cat despre masina ta alex... care la 4000 rmp face cat a mea la 6000... imi cer scuze oficial ca taticul meu nu a avut bani sa-mi ia masina din 2002(cum ti-a luat al tau tie) si drept urmare mi-am luat eu din banii mei un e30...
Link to comment
Share on other sites

ei fi tu proprietaru la un BMW da asta nu te face as in bmw, stiam de mult ca au viatza mai lunga, nu era nevoie sa-mi spuna ceva irlandez, nu era vorba de viatza, era vorba de altele.

iar despre ce stiu eu despre masini... hai sa fim seriosi... pe cand eu conduceam tu doar visai carnet... te rog nu vorbi despre ce stiu eu, iar dreptul la parere o am indiferent ca iti place sau nu, se numeste democratie > dreptul la exprimare si gandire libera

104940[/snapback]

asta nu mi-a placut.Ti-ar place ca atunci cand nu mai poti conduce eu sa rad de tine ca tu acuma numai visezi la carnet si eu is miezu.Fiecare la randul lui ca nu putem toti de odata

Link to comment
Share on other sites

Guest requin
asta nu mi-a placut.Ti-ar place ca atunci cand nu mai poti conduce eu sa rad de tine ca tu acuma numai visezi la carnet si eu is miezu.Fiecare la randul lui ca nu putem toti de odata

104971[/snapback]

nici mie nu-mi place cand unu cu 3 ani mai mic ca mine face pe grozavu despre cate stie el si se lauda ca ma face cu masina luata de tacsu` asa ca...

Link to comment
Share on other sites

nici mie nu-mi place cand unu cu 3 ani mai mic ca mine face pe grozavu despre cate stie el si se lauda ca ma face cu masina luata de tacsu` asa ca...

104972[/snapback]

esti comic.520d-ul e luat pe banii mei.Numai eu stiu cate datorii am avut.Le-am platit si acuma pot zice ca am dat eu banii.

530d-ul recunosc ca el il ia.Nu cred ca tu ai refuza acest lucru.Oricum un parinte nu iti face de doua ori cadou o masina cel putin nu ai mei.

Si cu ce m-am laudat ?ca am zis ca eu sunt de partea motoarelor diesel ?

Link to comment
Share on other sites

Guest requin
esti comic.520d-ul e luat pe banii mei.Numai eu stiu cate datorii am avut.Le-am platit si acuma pot zice ca am dat eu banii.

530d-ul recunosc ca el il ia.Nu cred ca tu ai refuza acest lucru.Oricum un parinte nu iti face de doua ori cadou o masina cel putin nu ai mei.

Si cu ce m-am laudat ?ca am zis ca eu sunt de partea motoarelor diesel ?

104976[/snapback]

tu ti-ai luat pe banii tai masina din 2002? la 20 de ani? nu te supara dar cu ce te ocupi ca vreau si eu un post ca al tau sau esti mafiot? vinzi femei? ai droguri multe? furi? sau de unde banii tai la 20 de ani de masina din 2002?

Link to comment
Share on other sites

tu ti-ai luat pe banii tai masina din 2002? la 20 de ani? nu te supara dar cu ce te ocupi ca vreau si eu un post ca al tau sau esti mafiot? vinzi femei? ai droguri multe? furi? sau de unde banii tai la 20 de ani de masina din 2002?

104979[/snapback]

da fac parte din clanul Camataru :blink:

Link to comment
Share on other sites

Guest requin
da fac parte din clanul Camataru  :blink:

104980[/snapback]

pe langa ca eviti subiectul si inca nu m-ai lamurit de unde ai avut tu la 20 de ani bani de bmw 2002... faci si vrajeala ieftina... deci de unde?

Link to comment
Share on other sites

pe langa ca eviti subiectul si inca nu m-ai lamurit de unde ai avut tu la 20 de ani bani de bmw 2002... faci si vrajeala ieftina... deci de unde?

104981[/snapback]

veri fani.In fiecare vacanta mergeam cate 3-4 luni la lucru si faceam cate un banut.Si desigur imprumut din banca

Link to comment
Share on other sites

Guest requin
veri fani.In fiecare vacanta mergeam cate 3-4 luni la lucru si faceam cate un banut.Si desigur imprumut din banca

104983[/snapback]

imprumut din banca? fara sa ai servici? glumesti? ne iei de cretini? lucrai unde?

vreau doar sa demonstrez ca vorbesti degeaba si ca tot de la taticu ai banii... asa ca macar nu ma lua cu povesti

Edited by requin
Link to comment
Share on other sites

Guest requin
:blink:

Super ! Excelent ! Incantator !

Nici o zi fara un mic flame ! Sa ne mai desmortim si  noi. Nu conteaza tema sau subiectul, flame sa fie  :)

104990[/snapback]

dupa ce mai pui :) ? tot topicul asta e :) :D

las ca e bine cu flame ca altfel e ca la sah in parc cu batranii :D

Link to comment
Share on other sites

Ce discutii interesante a starnit intrebarea mea :blink:

Despre motoarele cu benzina citisem si eu ca e bine sa le tii peste 1500rpm dar ma gandeam ca >1000 rpm la diesel e OK pt. ca merge la turatii mult mai joase (nu ca asta ar insemna ca e mai prost, cum cred unii... daca ar fi turometrul modificat sa arate mereu cu 2000 rpm mai mult asta ar insemna ca masina e mai buna chiar daca are aceleasi performante, nu ? :) ).

Voi incerca, deci, s-o tin peste 1500 rpm. Cuplul maxim e pe la 1700 totusi; nu cred ca ar fi subturata deloc asa.

Multumesc mult! :) si astept orice alte sfaturi.

Link to comment
Share on other sites

Vinti: eu sunt supermultumit de 7%; doar ma intrebam daca modalitatea mea de-a obtine acest consum e OK. Plus ca am descoperit ca-mi place sa scriu pe forum-uri :blink:

 

MAS: de acord; preturile BMW sunt exorbitante in comparatie cu cele Dacia (un debitmetru aproape 400 de euro, etc) dar totusi BMW e clasa premium iar Dacia... nu :)

Edited by beemerowner
Link to comment
Share on other sites

Guest requin
Vinti: eu sunt supermultumit de 7%; doar ma intrebam daca modalitatea mea de-a obtine acest consum e OK. Plus ca am descoperit ca-mi place sa scriu pe forum-uri :blink:

 

MAS: de acord; preturile BMW sunt exorbitante in comparatie cu cele Dacia (un debitmetru aproape 400 de euro, etc) dar totusi BMW e clasa premium iar Dacia... nu :)

105173[/snapback]

ma frate bmw-ist cand cineva isi ia bmw nu se gandeste la consum... eu ti-am mai spus si mai sus: a mea haleste 15% cand merg frumos si 20% sau peste cand merg sportiv iar daca-i dau serios in gura suge peste 25%... can d alegi bmw il alegi din alte motive, nu consum... vrei consum? ia un golf 1.4 ala nou de 190 cai si gata ai super consum si putere buna... cat despre cum conduceai tu... e bataie de joc de masina... nu te supara dar daca ar afla nemtii cum le conduci masina ai primi interdictie sa mai calci in germania sau sa mai conduci ceva nemtzesc...

nu-ti mai bate joc de ea, mai bine arde 2% in plus si bucura-te de ea si de ce poate ea.

Link to comment
Share on other sites

requin: Esti un individ foarte combativ tu; nu-i asa? Daca folosesti masina doar pentru liniute normal ca poate sa-ti consume si 50%. Eu nu am luat cine stie ce masina supersport ci un 320d. Adica o compacta cu o usoara tenta sportiva :blink:

E BMW, nu Ferrari...

 

crazydriver: Acum sunt confuz. Tu zici ca peste 2000 rpm e optim la un diesel? Esti sigur? Am totusi cuplu maxim la numai 1700... Ma rog, nu sunt sofer de diesel de prea mult timp; o sa mai citesc.

Link to comment
Share on other sites

nu conteaza la cat e cuplul maxim.masina trebuie sa lucreze peste 2000 ture.adica in momentul in care schimbi in treapta superioara indicele turometrului sa cada peste 1800ture sau chiar 2000.nu suntem taximetristi sa mergem intre 1100 si 1600ture.asta nu inseamna mers economic,din contra un mers corect mareste viata masinii si imbunatateste consumul.sunt total de acord cu crazydriver,eu avnd la 330d-ul meu un consum urban intre 9-10%

P.S: sa nu uitam ca avem un turbo care trebuie sa lucreze

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.