Jump to content

probleme inchidere


ceaun

Recommended Posts

Aseara am patit o chestie ciudata....Am luat o lampa si m-am bagat sa dau torpedoul jos ca sa vad unde e modulul.Am scos bornele de la baterie(le-am scos ambele si + si -),golisem torpedoul si tocmai ma pregateam sa-l dau jos cand au venit niste prieteni pe la mine.Asa ca am lasat totul balta ca sa stau cu ei.Pe la 10.30 hai sa fac un gest si sa-i duc acasa mai ales ca nu stau departe de mine si cand pun bornele inapoi(ca de torpedou nu ma apucasem inca) se inchide masina singura si se deschide....Si am vazut ca o ia si din cheie acum,doar ca se intampla sa nu o ia chiar de fiecare data,da oricum macar merge si nu mai intra toti care merg cu mine ca la cupe,decat prin fata :) ....Acum asta intra la capitolul paranormal,da ma gandesc ca o avea legatura si cu bateria ca e mai mare si schimbata de curand?Ca in afara de borne nu m-am atins de nimic!!!! Edited by ceaun
Link to comment
Share on other sites

asa o sa patesti mereu, alea merg cand vor si nu vor, ti-am dat mai sus un link, citeste-l odata!

L-am citit de mai multe ori dar momentan nu am timp sa ma ocup de ea....Oricum o sa o fac ca nu-mi place cum merge dar e bine ca s-a rezolvat si asa!Apropo tu mai stii vreun cod la releele alea?Ca tu le-ai cumparat separat!

Edited by ceaun
Link to comment
Share on other sites

am gasit pe net un kit de alarma avand cheie romb; eu momentan pe masina am doar inchidere centralizata si cheie gen e36 (adica dreptunghiur...)

m-ar interesa cei care au montat alarma, unde se leaga firele de la inchiderea centralizata;?!? la un e46 318i din nov 1999

inchiderea este pe 2 fire? functioneaza cu (-) sau (+) !?

Edited by ingerul_danutz
Link to comment
Share on other sites

salut,la mine rar se intampla sa nu se mai inchida geamul stanga fata(de obicei iarna)si trebuie sa opresc masina,sa tin apasat mai mult de 3 sec pe cheie sa se inchida masina si sa urce geamul la loc.se poate sa inceapa si la mine modulul de confort sa isi dea duhul?
Link to comment
Share on other sites

Am avut masina lovita si am stat cu ea pe bara vreo doua luni jumate si dupa ce am facut-o imi face figuri inchiderea centralizata in sensul ca nu mai imi merge nimic de pe cheie iar din butuc se deschide doar usa de la sofer iar restul usilor doar cand au chef....Si e cam aiurea ca daca vreau sa mai iau pe cineva in masina ma rog de ea ceva timp pana se deschid si restul....Ceva sfaturi?Multumesc anticipat.....

 

 

salut si eu am aceeasi problema, numai ca atunci cand rasucesc cheia din usa nu se intampla absolut nimic, daca cumva gasesti o rezolvare anumta ma te rog.

 

Va multumesc pentru informatii...Munteanu-le acum am intrat la calc si am vazut si messu ,multam....Faza e ca la mine se aude un tacanit (nu la volan :) ) in torpedou de cate ori incui sau descui usile doar ca nu vor sa se deschida ...Ca si cum nu ar avea putere...Bateria e noua de 2 sapt luata deci exclus bateria.Am reinitializat cheia cred de vreo 10 ori fara nici un rezultat,adica nu se intampla nimic!Si e moarta oricum,daca pana acum indiferent ca mergeau sau nu usile,portbagajul se deschidea fara probleme,acum si ala e mort de pe cheie!Si cum ziceam daca e doar cheia treaca-mearga ,dar cand sunt cu cineva stau si tot incui din butuc de 5-6 ori pana sa o ia toate usile.Am fost luni seara la cumparaturi si 3 persoane am intrat pe usa mea si un copil pe geam ca nu am putut sa le deschid restul....Asa ca de-aia "arde camasa pe mine" sa o fac!Daca nu reusesc sa o fac si ii pun o alarma aftermarket se mai modifica ceva?Banuiesc ca nu o sa mai mearga butoanele de pe cheie,dar altceva?

eu am pus o inchidere de piata, problema e ca uneori nu se sincronizeaza cu originalul in sensul ca uneori de pe butonul de inchidere o inchizi si viceversa.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.