Jump to content

Audi A6 3.0 B-444-VVV a incercat sa ma scoata de pe sosea.


Vampiroiul535

Recommended Posts

nu aruncati in politie ..ca ei nu au nici o vina.....ei doar aplica legea....si daca nu exista cadru legal ...ce sa aplice....

orice lege care nu interzice inseamna ca permite ...asa ca nu mai puneti la zid politia in astfel de cazuri cand si ei nu au cum sa o aplice pt ca nu pot....

doar o simpla morala...avertizari si informatii transmise mai departe.....

 

 

Regula numaru 99 a forumului, Nu sti , Nu vorbesti.

 

Fa asa ceva in germania, si vezi ce se intampla cand suna un cetatean civilizat la politie si anunta ca unu conduce ca un descreierat pe drumuri publice.... stiu ei cum sa vina cu masina "civila" in spatele tau frumos te prind in flagrant daca faci minuni, te opreasc si te calmeze, tot asa fara sa faci rau la cineva...

 

La oameni civilizati exista panouri:

 

"PENTRU SIGURANTA DUMNEAVOASTRA

POLITIE : 039 000 000"

 

Dar unde nu este vointa, normal ca nu se poate face nimic.

 

Politaii respectivi, trebuia sa ii pandeasca (se pricep la asta) si sigur ii prindeau incalcand regulile de circulatie... si le trageau cel putin o amenda. si era si asta o rezolvare.

 

 

 

 

39 de useri citesc topicu 1 guest si 4 anonimi si nu am ce vinde :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 246
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

nu aruncati in politie ..ca ei nu au nici o vina.....ei doar aplica legea....si daca nu exista cadru legal ...ce sa aplice....

orice lege care nu interzice inseamna ca permite ...asa ca nu mai puneti la zid politia in astfel de cazuri cand si ei nu au cum sa o aplice pt ca nu pot....

doar o simpla morala...avertizari si informatii transmise mai departe.....

 

 

Regula numaru 99 a forumului, Nu sti , Nu vorbesti.

 

Fa asa ceva in germania, si vezi ce se intampla cand suna un cetatean civilizat la politie si anunta ca unu conduce ca un descreierat pe drumuri publice.... stiu ei cum sa vina cu masina "civila" in spatele tau frumos te prind in flagrant daca faci minuni, te opreasc si te calmeze, tot asa fara sa faci rau la cineva...

La oameni civilizati exista panouri:

"PENTRU SIGURANTA DUMNEAVOASTRA

POLITIE : 039 000 000"

Dar unde nu este vointa, normal ca nu se poate face nimic.

Politaii respectivi, trebuia sa ii pandeasca (se pricep la asta) si sigur ii prindeau incalcand regulile de circulatie... si le trageau cel putin o amenda. si era si asta o rezolvare.

39 de useri citesc topicu 1 guest si 4 anonimi si nu am ce vinde :)

 

 

asta e cea mai mare greseala la noi la romani ...ca ne comparam de fiecare data cu altii ... hai sa vedem cum e la noi si daca vrem sa ne fie bine sa stim cum sa ne "adaptam situatiilor" ....

nu ai sa vezi niciodata in astfel de cazuri politisti sa stea dupa aia din proprie initiativ... nu au cum ...pt ca e posibil sa piarda cele 8 ore de munca si cand vin la baza nu au ce raporta ..si atunci .... "pac pac" ....si mai rau e cand te abati de la traseul stabilit inainte, fara justificare ...atunci intradevar e "groasa" .....

dupa cum s-a si spus ....au fost depistati in trafic...presupun ca atunci cand au fost identificati circulau legal ..deci ..nu ai cum sa le faci nimic....mai ales ca nu s-a depus nici o plangere impotriva lor ...deci ... "va uram drum bun" altceva mai nimic nu le poti spune.

intradevar e foarte frustant cand vezi ca nu poti face nimic...dar asta e..... incerci sa faci tot ce e posibil sa-i fie bine "pielii tale" ..in speta analizata pana acum .... ,cantaresti gravitatea situatiei si incerci sa iei cele mai bune decizii pt respectivul moment, utilizezi orice mijloc de a scapa, fugi ,suni la 112....etc...

Link to comment
Share on other sites

Asta vroiam sa iti zic si eu...i-ati un beretta si gata....eu sunt foarte decis sa o fac :)

 

Probabil cea mai proastă decizie pe care o poţi lua.

 

ai dreptate, din punct de vedere LEGAL. insa ce au facut ei, e legal? :twoup: NOT

nu mai gandi asa departe, la procese, la cercetarile penale etc.

 

Fix pe situatie. Dinte pentru dinte - caci daca ti se intampla odata, cu siguranta va mai fi si o alta data. mai ales ca probabil i-au citit bine nr de inmatriculare. sunt 100% sigur ca se vor mai intalni.

 

Dacă vrei să-ţi păstrezi libertatea şi drepturile, e bine să gândeşti un pic mai departe decât următoarele 5 minute.

 

Procesele şi cercetările penale sunt chiar foarte aproape când se face uz de armă pentru "autoapărare" când de fapt nu este nevoie.

 

ba ai face bine totusi sa cauti, pentru ca in acea situatie, cel care a inceput sa ii mute dintii aluia era un sofer de prin Bacau, parca... eu abia avusesem timp sa scot masina din santz !!!

 

eu fusesem in situatia de acum a lui @Vampiroiu535... cu diferenta ca aveam si copilul in masina! :) in rest, ipostaza era cam aceeasi, doar ca ala nu avea Audi A6, ci un mare TIR...

 

inconstienti si complexati de propria situatie, de concurenta cu "cel mai bun/mare/greu/important" sunt pe toate drumurile, iar refularile lor nu trebuie sa ne afecteze viata... chiar si pe internet...

 

si nici nu cred ca trebuie sa le muti dintii in cerul gurii, decat daca alta cale nu exista si esti in mare pericol FIZIC...

 

in spatele tastaturii si monitor, si un copil de 7 ani ar putea sa arate ca BruceLee... conteaza mult insa LUCIDITATEA de moment si alegerea solutiei potrivite, in raport de riscuri...

 

crezi ca Vampiroiu nu le putea turti nasurile la vreo 2-3 dintre aia ? ba da, dar cel mai probabil s-a gandit ca e mai CORECT/LEGAL/SAFE sa anunte Politia prin 112 !

 

ceea ce recomand tuturor sa faca in orice situatie !

 

Atunci ai scris că şi tu ai participat la bătaie.

 

Nu văd legătura dintre ceea ce ai scris tu şi ceea ce am scris eu.

 

Eu nu am instigat la violenţă fizică, chiar topicul ĂŽn sine reprezintă o instigare la violenţă fizică, la rezolvarea conflictelor prin violenţă, ĂŽnsă nu la modul declarativ.

 

Nu, ba chiar dimpotrivă.

A cântărit corect situaţia, adică si-a dat seama că sunt prea mulţi şi a acţionat conform instinctului de conservare.

 

E corect să chemi poliţia, n-am spus că nu ar fi cel mai bun lucru.

 

Tocmai ... orice fraier poate sa aiba un pistol cu cauciuc...el sa isi ia unul adevarat si sa ii pedepseasca pe tigani cu cate un "cadou" in rotula :(

 

Dacă vrei să ajungi fetiţa unuia mai şmecher la puşcărie, asta e cea mai bună soluţie.

 

nu-mi vine sa cred ce citesc p'aici, zici ca suntem in vestul salbatic.

 

Corect.

Filmele americane au prins foarte bine la noi.

 

Trebuia sa dai si tu cateva telefoane si faceam un blocaj la intrare in Bucuresti si-i scoteam in Padure la Baneasa frumusel.

 

Ăsta e doar un basm, nimeni nu-şi riscă pielea pentru altul pentru o "prietenie" de pe Internet.

 

Când decizi să-ţi faci singur dreptate, s-ar putea să iasă mult mai rău decât dacă ai fi fugit.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

asta ar fi atmosfera propice, pt un mic si o vorba:

 

asteptati si voi mai mult de 10 sec, inainte sa inchideti...

Faina, simbolizeaza calmul si buna dispozitie :)

 

 

exact...pacea interioara si armonia cu partenerii de trafic

:)

Edited by Piratu'
Link to comment
Share on other sites

Ciupanezu, intrebare directa, ca sa nu zici apoi ca "ma dau la tine" pe cai ocolite si cu metode de nimfomana:

 

Tu cum ai fi procedat in locul colegului nostru?

 

La fel cum a procedat şi el.

Aş fi fugit şi aş fi sunat la poliţie / BGS.

 

Chiar şi dacă aş fi avut un pistol (ĂŽnsă nu am şi nu o să-mi iau) nu l-aş fi scos.

Ar fi fost o foarte mare greşeală.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Asta vroiam sa iti zic si eu...i-ati un beretta si gata....eu sunt foarte decis sa o fac :)

 

Probabil cea mai proastĂŁ decizie pe care o poĂži lua.

 

 

Tocmai ... orice fraier poate sa aiba un pistol cu cauciuc...el sa isi ia unul adevarat si sa ii pedepseasca pe tigani cu cate un "cadou" in rotula :)

 

DacĂŁ vrei sĂŁ ajungi fetiĂža unuia mai Âşmecher la puÂşcĂŁrie, asta e cea mai bunĂŁ soluĂžie.

 

 

Prea mult te increzi tu in politie poate la voi in capitala e altfel, aici e shoot first ask questions later. Esti naiv daca crezi ca rezolva politia ceva pentru tine fara sa ai cunostinte barosane.

Link to comment
Share on other sites

Dar tu unde naiba eşti, ĂŽn GTA? :)

 

Să fim serioşi, cazurile de genul acesta sunt deosebit de rare, nu prea se ia cineva de tine fără să-i faci nimic, prin urmare sfaturile cu pistoale şi potere sunt exagerate şi disproporţionate.

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

.............

 

Chiar Âşi dacĂŁ aÂş fi avut un pistol (ĂŽnsĂŁ nu am Âşi nu o sĂŁ-mi iau) nu l-aÂş fi scos.

Ar fi fost o foarte mare greÂşealĂŁ.

 

Sunt de acord cu tine.

 

Cea mai idioata faza a fost cea in care masina de Politie semnalizata a trecut fara sa faca nimic. Incerc sa realizez ce a simtit colegul nostru in acel moment...

Link to comment
Share on other sites

Filmele americane au prins foarte bine la noi.

 

Aici e corect,imi place despre tine la faza asta :)

 

Si hai spune daca nu am dreptate,daca avea un veyron eu zic ca problema era ca si rezolvata, imediat se lansa cu 400 la ora pe DN ramaneau aia in ceata si frustrarea era maxima pentru ei,asta apropo de ce zic unii useri mai sus,faptul ca avut 535d l-a salvat de la bataie,iti dai seama daca avea motocicleta lu' batman cum zbura de langa ei :)

 

Laser Frate !

Link to comment
Share on other sites

Dar tu unde naiba eşti, ĂŽn GTA? :)

 

Să fim serioşi, cazurile de genul acesta sunt deosebit de rare, nu prea se ia cineva de tine fără să-i faci nimic, prin urmare sfaturile cu pistoale şi potere sunt exagerate şi disproporţionate.

 

 

Ma, am scris mai sus ca am vb la politie cand a venit "mafia" (niste nespoalati) sa ma linseze in fata blocului meu si mi-a zis ca nu au ce sa le faca...cumva ca pana nu mi-o iau puternic mai mult de o hartie nu au ce sa le faca ba chiar mai mult unul din distrusii aia vroia sa declare cum ca eu am coborat din casa inarmat :) Deci la noi in tara agresorii devin victime foarte usor.

Edited by duxter
Link to comment
Share on other sites

Ma, am scris mai sus ca am vb la politie cand a venit "mafia" (niste nespoalati) sa ma linseze in fata blocului meu si mi-a zis ca nu au ce sa le faca...cumva ca pana nu mi-o iau puternic mai mult de o hartie nu au ce sa le faca ba chiar mai mult unul din distrusii aia vroia sa declare cum ca eu am coborat din casa inarmat :) Deci la noi in tara agresorii devin victime foarte usor.

Trebuia să spui că te-au ameninţat cu moartea, că te aşteaptă să te taie, erau obligaţi să vină.

 

Aici e corect,imi place despre tine la faza asta :)

 

Si hai spune daca nu am dreptate,daca avea un veyron eu zic ca problema era ca si rezolvata, imediat se lansa cu 400 la ora pe DN ramaneau aia in ceata si frustrarea era maxima pentru ei,asta apropo de ce zic unii useri mai sus,faptul ca avut 535d l-a salvat de la bataie,iti dai seama daca avea motocicleta lu' batman cum zbura de langa ei :(

 

Laser Frate !

 

Corect, le arăta şi locul ferit de soare pe geam şi apoi apăsa acceleraţia. :twoup:

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Cea mai idioata faza a fost cea in care masina de Politie semnalizata a trecut fara sa faca nimic. Incerc sa realizez ce a simtit colegul nostru in acel moment...

 

Iubire pentru patrie si sistem :)

 

 

Mda, INCREDERE SI SIGURANTA!

Edited by BOGDANIEL
Link to comment
Share on other sites

Asta vroiam sa iti zic si eu...i-ati un beretta si gata....eu sunt foarte decis sa o fac :)

 

Probabil cea mai proastĂŁ decizie pe care o poĂži lua.

 

ai dreptate, din punct de vedere LEGAL. insa ce au facut ei, e legal? :twoup: NOT

nu mai gandi asa departe, la procese, la cercetarile penale etc.

 

Fix pe situatie. Dinte pentru dinte - caci daca ti se intampla odata, cu siguranta va mai fi si o alta data. mai ales ca probabil i-au citit bine nr de inmatriculare. sunt 100% sigur ca se vor mai intalni.

 

Dacã vrei sã-Þi pãstrezi libertatea ºi drepturile, e bine sã gândeºti un pic mai departe decât urmãtoarele 5 minute.

 

Procesele ºi cercetãrile penale sunt chiar foarte aproape când se face uz de armã pentru "autoapãrare" când de fapt nu este nevoie.

 

ba ai face bine totusi sa cauti, pentru ca in acea situatie, cel care a inceput sa ii mute dintii aluia era un sofer de prin Bacau, parca... eu abia avusesem timp sa scot masina din santz !!!

 

eu fusesem in situatia de acum a lui @Vampiroiu535... cu diferenta ca aveam si copilul in masina! :) in rest, ipostaza era cam aceeasi, doar ca ala nu avea Audi A6, ci un mare TIR...

 

inconstienti si complexati de propria situatie, de concurenta cu "cel mai bun/mare/greu/important" sunt pe toate drumurile, iar refularile lor nu trebuie sa ne afecteze viata... chiar si pe internet...

 

si nici nu cred ca trebuie sa le muti dintii in cerul gurii, decat daca alta cale nu exista si esti in mare pericol FIZIC...

 

in spatele tastaturii si monitor, si un copil de 7 ani ar putea sa arate ca BruceLee... conteaza mult insa LUCIDITATEA de moment si alegerea solutiei potrivite, in raport de riscuri...

 

crezi ca Vampiroiu nu le putea turti nasurile la vreo 2-3 dintre aia ? ba da, dar cel mai probabil s-a gandit ca e mai CORECT/LEGAL/SAFE sa anunte Politia prin 112 !

 

ceea ce recomand tuturor sa faca in orice situatie !

 

Atunci ai scris cĂŁ Âşi tu ai participat la bĂŁtaie.

 

Nu vĂŁd legĂŁtura dintre ceea ce ai scris tu Âşi ceea ce am scris eu.

 

Eu nu am instigat la violenÞã fizicã, chiar topicul În sine reprezintã o instigare la violenÞã fizicã, la rezolvarea conflictelor prin violenÞã, Însã nu la modul declarativ.

 

Nu, ba chiar dimpotrivĂŁ.

A cântãrit corect situaÞia, adicã si-a dat seama cã sunt prea mulÞi ºi a acÞionat conform instinctului de conservare.

 

E corect sĂŁ chemi poliĂžia, n-am spus cĂŁ nu ar fi cel mai bun lucru.

 

Tocmai ... orice fraier poate sa aiba un pistol cu cauciuc...el sa isi ia unul adevarat si sa ii pedepseasca pe tigani cu cate un "cadou" in rotula :(

 

DacĂŁ vrei sĂŁ ajungi fetiĂža unuia mai Âşmecher la puÂşcĂŁrie, asta e cea mai bunĂŁ soluĂžie.

 

nu-mi vine sa cred ce citesc p'aici, zici ca suntem in vestul salbatic.

 

Corect.

Filmele americane au prins foarte bine la noi.

 

Trebuia sa dai si tu cateva telefoane si faceam un blocaj la intrare in Bucuresti si-i scoteam in Padure la Baneasa frumusel.

 

Ăsta e doar un basm, nimeni nu-Âşi riscĂŁ pielea pentru altul pentru o "prietenie" de pe Internet.

 

Când decizi sã-Þi faci singur dreptate, s-ar putea sã iasã mult mai rãu decât dacã ai fi fugit.

Depinde de prieteni. Eu as ajuta/risca pentru "unii" pe care i-am cunoscut pe acest forum. M-am trezit la 2 noaptea sa ajut un coleg care a ramas in zapada la mama d r a q u l u i. Exemple pot fi multe. Sunt sigur ca exista "unii" pe acest forum care in ciuda aparentelor m-ar ajuta in situatii asemanatoare

On Topic @Vampiroiul, ai actionat bine, ai grija ce scrii pe minunatul nostru forum ca te complici degeaba.Jos palaria pentru XXL si anume, pentru sfaturile pe care le-a dat.

@Krystaall ai grija ce scrii pe forum, te complici degeaba,PM-ul e sfant in asemnea situatii

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.