Jump to content

Recommended Posts

  • Replies 92
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Nici mĂŁcar Expert Detailing nu s-au aruncat aÂşa rĂŁu la preĂžuri.

 

 

 

Astea mi se par preÞuri mari chiar ºi pentru Germania sau alte Þãri civilizate.

Nu cunosc preturile din Germania , dar pot sa va spun ca la Parma care este considerat un oras scump in Italia , seful meu a platit 500 euro pentru o seria 7 , pentru interior- exterior si motor , la cea mai scumpa firma din oras . Masina a iesit ca si noua , foarte adevarat , dar totusi si el a spus ca este cam scump . Este foarte adevarat ca profesionalitatea si calitatea se platesc , este dreptul lor sa ceara un pret pe masura calitatii lucrarii , dar sincer eu unul nu as plati aproape 800 de euro pentru un detailing complet , nici la masina care o am acum si nici daca as avea o masina de zeci de mii de euro.

Link to comment
Share on other sites

cum spuneam si mai sus, cand mi-am dus eu masina tocmai fusese finisat un Maserati (merci Ciupa!) care arata demential...

 

mai erau in asteptare un E Classe si un MINI Cooper S, murdar rau de tot (eu macar am avut idea sa imi spal totusi masina la OMV inainte de tratament)...

 

si ca sa concluzionez: cine vrea sa isi trateze masina la Mr.CAP o poate face... cine nu, nu !

 

programele superioare sunt scumpe, e drept, dar o curatare impecabila interior/exterior la 125 lei, mi-as face oricand situatia mi-ar cere... :)

 

 

PS: azi am reusit sa incheiem si un parteneriat cu Mr.CAP si revista noastra BMWClub Magazine

Link to comment
Share on other sites

Nu cunosc preturile din Germania , dar pot sa va spun ca la Parma care este considerat un oras scump in Italia , seful meu a platit 500 euro pentru o seria 7 , pentru interior- exterior si motor , la cea mai scumpa firma din oras . Masina a iesit ca si noua , foarte adevarat , dar totusi si el a spus ca este cam scump . Este foarte adevarat ca profesionalitatea si calitatea se platesc , este dreptul lor sa ceara un pret pe masura calitatii lucrarii , dar sincer eu unul nu as plati aproape 800 de euro pentru un detailing complet , nici la masina care o am acum si nici daca as avea o masina de zeci de mii de euro.

 

De foarte multe ori, ĂŽn România costă mai mult unele servicii şi produse decât ĂŽn multe alte ţări civilizate.

Motivul ar fi că ĂŽntr-o piaţă de oameni bogaţi există o concurenţă mult mai mare decât ĂŽntr-o piaţă de oameni cu venituri mult mai scăzute ĂŽn care există şi câteva excepţii ĂŽn comparaţie cu populaţia ţării.

 

@XXL: Ce marcă de produse de detailing folosesc? :)

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Păi aici n-am fost Gică Contra, opinia mea este identică cu a celorlaţi care au postat. :)

 

Am folosit argumente, am vorbit civilizat.

 

Dacă nu-ţi place, funcţia IGNORE ĂŽţi stă la dispoziţie.

 

O seară plăcută ĂŽţi doresc!

Edited by Ciupanezu
Link to comment
Share on other sites

Unde vezi tu ca am vorbit necivilizat? A fost doar o constatare si nimic mai mult. Mai mult nu ma ai intind ca nu vreau flame si nu imi face deloc placere sa ma iau in clonĂž cu tine.

 

Si la fel nu e vorba de ignore. Dar intelegi altceva si doar ce vrei tu. Am incheiat si scuze de off.

Link to comment
Share on other sites

...

@XXL: Ce marcă de produse de detailing folosesc? :)

@Ciupanezu, mi se pare mie sau confunzi afacerea altora cu vreun interes de-al meu ? :)

 

habar n-am ce produse folosesc si nici nu ma intereseaza... au ceva tratamente cu formule "nush-cum-le zice"

 

eu am facut strict referire la REZULTATUL interventiei celor de la Mr.CAP asupra masinii mele, despre care am fost si sunt foarte incantat, atat...

 

intentia mea a fost si ramane de a va arata ca se poate sa ii redai masinii stralucirea de altadata... si recomand niste PROFESIONISTI !

 

e clar ca un program de-al lor nu trebuie confundat cu spalarile zilnice/saptamanale... e vorba de un tratament pe care il faci odata la 2-3 ani sau poate si mai rar :twoup:

 

poate cei care au posibilitati materiale mai "evoluate" isi permit o astfel de interventie mai des, insa din cate vad aici, cred ca se confunda ideea de spalatorie auto cu detailing proffi...

 

restul intelege fiecare ce vrea si cat il duce mintea/interesul...

Link to comment
Share on other sites

Lasati ma copilul in pace :) :)

 

Cred ca o curatare a masinii merita pretul cerut. E multisor de munca si cine a facut-o prin forte proprii poate sa confirme asta. E multa munca manuala pentru un rezultat bun.

Cred ca trebuie sa privim pretul prin prisma calitatii si nu doar sa zicem ca e scump sau ieftin.

Deasemenea, pretul e dictat de piata de la noi, alte oferte, etc.

 

Consider ca un BMW merita un cleaning si de ce nu, un detailing de calitate. Sentimentul care-l ai cand iti vezi masina ca noua, zic eu, e de nepretuit.

Link to comment
Share on other sites

aici te contrazic, chiar daca se murdareste, la o spalare simpla isi revine la efectul de dupa detailing...

 

... Sentimentul care-l ai cand iti vezi masina ca noua, zic eu, e de nepretuit.

bravo :)

asta m-a incercat si pe mine cand mi-am revazut masina NOUA... :)

Link to comment
Share on other sites

XXL, am facut si eu un detailing acum vreo trei ani, dar s-a ocupat fi-miu de masina apoi: M&M'suri scapate din gura , adormit pe ciocolata scoasa din folie, mancat/rontait sticksuri si pufarine, pulverizat cu Cola tot bordul/consola centrala etc etc etc. Asa ca bucuria m-a tinut foarte putin. Tu cum rezolvi problemele astea? Ii tii pe copii in masina in saci de plastic? :)
Link to comment
Share on other sites

@Ciupanezu, mi se pare mie sau confunzi afacerea altora cu vreun interes de-al meu ? :)

 

habar n-am ce produse folosesc si nici nu ma intereseaza... au ceva tratamente cu formule "nush-cum-le zice"

 

Nu am sugerat asta, eram doar curios ce marcĂŁ de produse folosesc.

Unele sunt chiar foarte scumpe, prin urmare un preĂž mai mare ar fi putut fi motivat prin utilizarea acelor produse.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

atentie mare pe ce maini va lasati masina pentru polish de "calitate"

 

in Bucuresti la ora actuala cred ca sunt maxim 2 persoane care stiu cu adevarat ce inseamna detailing ( Evo-Detailing si colegul de forum PushtiulK )

post-32021-0-60814500-1361356872_thumb.jpg

post-32021-0-31584200-1361356982_thumb.jpg

Edited by Acero99
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.