Jump to content

lipit parbriz


MY_BMW_IS_ALL

Recommended Posts

Guest juststy
Sal. am o capatura subtire (nu patrunde apa sau praf) dar lunga de vreo 18cm si am citit pe net ca ar fi solutiii care le astupa. Daca ati reparat vreunu o asemenea crapatura va rog sa imi recomandati un service (ceva bun eventual sa ofere si garantie chiar de e mai scump).

merci

nu se repara fisuri de 18 cm...doar mici ciupituri de pietricele....trebuie sa-l schimbi....imi pare rau acesta este adevarul

Link to comment
Share on other sites

Sal. am o capatura subtire (nu patrunde apa sau praf) dar lunga de vreo 18cm si am citit pe net ca ar fi solutiii care le astupa. Daca ati reparat vreunu o asemenea crapatura va rog sa imi recomandati un service (ceva bun eventual sa ofere si garantie chiar de e mai scump).

merci

nu se repara fisuri de 18 cm...doar mici ciupituri de pietricele....trebuie sa-l schimbi....imi pare rau acesta este adevarul

 

Vecinul meu a reparat o crapatura de 20-25 cm. Avea o crapatura mica de vreo 10cm cand a adus-o in Ro, pana acasa, de la gropi s-a intins.

Maine daca o lasa la poarta va fac o poza sa vedeti. Zici ca e un scotch, gel, silicon transparent. Se vede oricum...

Link to comment
Share on other sites

eu am facut la un service in bucuresti.

numai stiu cat de lunga era.

totusi e un service bun si ai putea sa aflii daca se rezolva sau nu.

servicul se afla la bucuresti - tineretului.

cum te duci spre city mall pe parte stanga lipit de cimitiru belu parca se numeste.

ai putea sa incerci acolo daca ai un drum spre bucuresti.

 

bafta

Link to comment
Share on other sites

Sal. am o capatura subtire (nu patrunde apa sau praf) dar lunga de vreo 18cm

 

Daca "my bmw is all", cel mai bine cumperi alt parbriz, 18cm este foarte mult.

Nu inteleg de ce nu il schimbi si gata.Daca nu iti permiti piesele pentru BMW incearca alta marca de masina, fara suparare.

Link to comment
Share on other sites

Sal. am o capatura subtire (nu patrunde apa sau praf) dar lunga de vreo 18cm si am citit pe net ca ar fi solutiii care le astupa. Daca ati reparat vreunu o asemenea crapatura va rog sa imi recomandati un service (ceva bun eventual sa ofere si garantie chiar de e mai scump).

merci

Buna ziua

Pentru asemenea fisura nu se ofera garantie,se poate stopa la locatia din Virtutii pe str Intrarea Dimbovitei nr 10 C ,pretul este de 100 -120 lei.

Link to comment
Share on other sites

Sal. am o capatura subtire (nu patrunde apa sau praf) dar lunga de vreo 18cm si am citit pe net ca ar fi solutiii care le astupa. Daca ati reparat vreunu o asemenea crapatura va rog sa imi recomandati un service (ceva bun eventual sa ofere si garantie chiar de e mai scump).

merci

 

 

 

Vad ca esti din Campina. Du-te in Ploiesti, pe strada Faurari. Daca cel de acolo iti spune ca poate sa iti stopeze extinderea, iti si garanteaza acest lucru. Daca nu, schimba-ti parbrizul! Nu este prea scump daca iei pe producator.

Link to comment
Share on other sites

Salutare...! Am si eu aceeasi problema,am parbrizul fisurat...Vreau unul nou,dar din cate m-am interesat preturile difera...

Voi unde ati schimbat in Bucuresti?

La Ager. Am fost foarte mulĂžumit.

A costat acum vreo doi ani 680 Lei cu tot cu cheder.

Link to comment
Share on other sites

Salutare...! Am si eu aceeasi problema,am parbrizul fisurat...Vreau unul nou,dar din cate m-am interesat preturile difera...

Voi unde ati schimbat in Bucuresti?

La Ager. Am fost foarte mulĂžumit.

A costat acum vreo doi ani 680 Lei cu tot cu cheder.

Asta unde e?Acum am vazut ca mai e un topic asemanator...Pe sos. fundeni ar fi unul recomandat...

Edited by comp@ct316
Link to comment
Share on other sites

Am sa incerc totusi sa il lipesc prima oara chit ca o sa se mai vada important e sa nu se extinda ca unde e situata craparura la condus nu ma incomodeaza. Ma tenta si sa il schimb da am auzit ca sunt multe riscuri gen sa iti zgarie bordu la masina, sa nu il lipeasca bine si sa iti strice tapiteria de pe langa geam, sa iti intre apa in masina...Plus ca am senzor de ploaie in el si cred ca sare de 400euo..

multumesc pt sugesti

Link to comment
Share on other sites

Guest poleposition

cand va aud cu carpeli de genul asta, mi se face sila.... bine ca ai BMW.

 

Schimba dracu' parbizul, asa e normal, daca nu-ti permiti nici atata lucru, mergi cu metroul.

 

Ce spui tu acolo de riscuri, apa in masina, vant si alte prostii, sunt aberatii.. poate doar daca il schimbi la vreun Gigel in spatele cortului. Exista service-uri autorizate/specializate pt asa ceva, presupun ca se exclude reprezentanta oricum...

Edited by poleposition
Link to comment
Share on other sites

cand va aud cu carpeli de genul asta, mi se face sila.... bine ca ai BMW.

 

Schimba dracu' parbizul, asa e normal, daca nu-ti permiti nici atata lucru, mergi cu metroul.

 

Ce spui tu acolo de riscuri, apa in masina, vant si alte prostii, sunt aberatii.. poate doar daca il schimbi la vreun Gigel in spatele cortului. Exista service-uri autorizate/specializate pt asa ceva, presupun ca se exclude reprezentanta oricum...

 

Eu am fost mai bland, mai subtil! :)

Link to comment
Share on other sites

"si v-am zis eu ca e popa, dar voi nu... batman, batman..." :)

ai dreptate, cum sa stai cu parbrizul crapat cand unul nou este 350 ron !?! zici ca suntem pe forum la dacia

dar stii, asa suntem noi romanii, daca nu ne carpim putin nu ne simtim bine :)

Edited by adi_JOL
Link to comment
Share on other sites

"si v-am zis eu ca e popa, dar voi nu... batman, batman..." :)

ai dreptate, cum sa stai cu parbrizul crapat cand unul nou este 350 ron !?! zici ca suntem pe forum la dacia

dar stii, asa suntem noi romanii, daca nu ne carpim putin nu ne simtim bine :twoup:

 

Asta trebuia sa o spun eu! :)

Link to comment
Share on other sites

Gasesti in comert parbrize incepand cu 300-350ron si terminand cu 600-650 RON cu tot cu montaj (fara reprezentanta). Nu conteaza ca ai senzori de ploaie,nu e mai scump din aceasta cauza . Doar sa specifici asta cand il comanzi , sa aibe desenul acela acolo . In rest , senzorii si tot ti ia de pe parbrizul tau . Parbrizul nu vine cu tot cu senzori !
Link to comment
Share on other sites

Gasesti in comert parbrize incepand cu 300-350ron si terminand cu 600-650 RON cu tot cu montaj (fara reprezentanta). Nu conteaza ca ai senzori de ploaie,nu e mai scump din aceasta cauza . Doar sa specifici asta cand il comanzi , sa aibe desenul acela acolo . In rest , senzorii si tot ti ia de pe parbrizul tau . Parbrizul nu vine cu tot cu senzori !

 

Ba da, vine cu tot cu senzor de ploaie. Trebuie sa-i dai codul ca altfel patesti ca mine. Mi-au adus cu alt tip de senzor de ploaie si a trebuit sa mai astept o saptamana pana l-au adus pe cel corect.

Link to comment
Share on other sites

cand va aud cu carpeli de genul asta, mi se face sila.... bine ca ai BMW.

 

Schimba dracu' parbizul, asa e normal, daca nu-ti permiti nici atata lucru, mergi cu metroul.

 

Ce spui tu acolo de riscuri, apa in masina, vant si alte prostii, sunt aberatii.. poate doar daca il schimbi la vreun Gigel in spatele cortului. Exista service-uri autorizate/specializate pt asa ceva, presupun ca se exclude reprezentanta oricum...

e problema mea pe ce dau banii, daca vrei sa dai o parere bine daca nu mai bine iti ti gura nu mai fi tare'n gura ca nu ne cunoam. sa mearga mata cu metrou.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Prin folosirea acestui site, sunteti de acord cu Terms of Use. Gasiti aici Guidelines. Politica de cookies: We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.